Çöp vergisi son ödeme tarihi 2015!

Çöp vergisi son ödeme tarihi 2015! Çöp vergisi son ödeme tarihi 2015!

Tüm konut ve işyeri sahiplerinin, gayrimenkullerinin bulunduğu ilçenin belediyesine ödemek zorunda olduğu vergiye çöp vergisi deniyor. İşte, çöp vergisi son ödeme tarihi 2015!Çöp vergisi son ödeme tarihi 2015!

Çevre temizlik vergisi olarak da bilinen çöp vergisi belediyenin sunduğu çevre hizmetlerinden faydalanma bedeli olarak tahsil ediliyor. Vergi mükellefi binayı fiilen kullanan olarak karşımıza çıkıyor. 


Çöp vergisi ödemelerinde işyeri ve konutlar için farklılık gösteriyor. Çöp vergisi konutlarda su tüketim miktarı esas alınmak suretiyle metreküp başına büyükşehir belediyelerinde 26 kuruş, diğer belediyelerde 20 kuruş olarak hesaplanıyor ve su faturalarına yansıtılıyor. 


İşyerleri ve diğer şekillerde kullanılan binalar içinse belediyeye giderek ödenmesi gerekiyor.  Çöp vergisi, bina/apartman katında ikamet edenler veya işyerini kullananlar tarafından yılda iki kez ödeniyor.


Çöp vergisi ödemeleri Mart ayında başladı ve 31 Mayıs'a kadar devam ediyor. Çevre temizlik vergisi için ikinci taksitler Kasım ayında ödenecek.


Konutlarda çöp vergisi!


Öznur YASLI/Emlakkulisi.com