01 / 07 / 2022

Dolarla ilgili çok net tahmin! Bu bilgiyi öğrenip dolara giden eli boş dönmez

Dolarla ilgili çok net tahmin! Bu bilgiyi öğrenip dolara giden eli boş dönmez

Herkes dolar kurunun daha yükselip yükselmeyeceğini merak ediyor. Ancak analistler, dolar kurunun sadece yeni kaynaklar ya da faiz artırımı yoluyla düşeceğine inanıyor. Erdoğan'ın faiz karşıtı tutumu da bilindiğine göre dolarda kısa vadede düşüş pek mümkün değil.İKİNCİ YOL FAİZ ARTIRIMI

İkinci yol ise faiz artırımına giderek TL'nin değerini yükseltmek ve bu sayede vatandaşların dolara kaçmasının önünü tıkamak. Fakat bu da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz karşıtı politikası nedeniyle imkansız.

GERİYE TEK DURUM KALIYOR

Geriye tek bir seçenek kalıyor, o da dolardaki hızlı yükseliş ve küçük düşüşlerin bir süre daha devam edeceği. Yani hesabınızı bu duruma göre yaparsanız, kazançlı çıkan siz olursunuz.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.