Emlak vergisi ödeme 2021 online!

Emlak vergisi ödeme 2021 online!

Emlak vergisi 2. taksit ödeme dönemi yaklaşırken, vatandaşlar online ödeme işlemlerini araştıyor. İşte emlak vergisi ödeme 2021 online...


Türkiye sınırları içinde gayrimenkulü bulunanların, her yıl mayıs ve kasım aylarında iki taksit durumunda, emlak vergisi ödemeleri gerekiyor. Bina, arsa ve arazi için ödenen bu vergilerin ikinci taksit dönemi Kasım'da başlayacak.

Emlak vergisi ödeme 2021 online

Emlak vergisi ödemek isteyenler için birçok ödeme seçeneği yer alıyor. Geçmiş zamanda vergi daireleri tarafından alınan emlak vergileri, pandemi süreciyle beraber dijital ortamlardan sorgulanıyor ve ödeniyor.

Emlak vergisi sorgulama 2021

Emlak vergisi mükellefleri e-devlet sistemi üzerinden emlak vergilerini sorgulayabiliyor. İlk önce e-devlet sitesine giriş yapıyorsunuz ve arama bölümünde emlak vergisi kelimelerini aratıp kolayca emlak verginizi sorgulayabilirsiniz. Vergi borcunu görmek isteyen kişiler vergi borcu görüntüle seçeneğini tıklayıp borç bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

2021 emlak vergisi nasıl ödenir?

Emlak vergisini online sistem üzerinden ödemek isteyenlerin, İnteraktif Vergi Dairesi adlı resmi intenet sitesine giriş yapması gerekiyor. Siteye giriş yapıp, kimlik bilgileri ile siteye giriş yapmanız gerekiyor ve sayfada bulunan ödeme seçenekleri köşesinde ödeme işlemini tamamlayabiliyorsunuz.

Emlak vergisinde muafiyet 2021

Geliri olmadığını beyan eden kişiler, sadece sosyal güvenlik kurumlarından aylık alanlar, gaziler, engelliler, şehit dul ve yetimlerin brüt 200 metrekareyi geçmemek şartıyla sahip oldukları evler için emlak vergisi ödenmek zorunda değil.

15 soruda emlak vergisi muafiyeti!