01 / 02 / 2023

Emlak vergisi yapılandırma ne zaman 2021?

Emlak vergisi yapılandırma ne zaman 2021?

Vergi yapılandırması son dakika gelişmeleri mecliste görüşmeler yapılamaya başlandığından beri araştırılıyordu. Peki emlak vergisi yapılandırması çıktı mı? Emlak vergisi yapılandırması ne zaman 2021? İşte tüm merak edilenler...Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda onaylanıp kabul edildi. Kanun teklifi kapsamında borçlar yapılandırılabiliyor. Peki emlak vergisi yapılandırma başvurusu nasıl yapılandırılır? Emlak vergisi yapılandırma ne zaman 2021? Tüm merak edilenler haberimizin içinde yer alıyor...

Emlak vergisi yapılandırma ne zaman 2021?

Emlak vergisi yapılandırmasından yararlanmak  isteyenlerin, kanunun çıktığı tarih sonrasında sonuna kadar başvuru yapmaları şartı bulunuyor. İki ayda bir ödenebilen taksitler 18 taksitte tamamlanabiliyor. İlk taksit tarihine kadar peşin ödemenin yapılmasıyla, işleyen faizler silinecek. İlk taksit ödemesi, Ocak 2021 yılında tamamlanabiliyor.

Emlak vergisi yapılandırma 2021

Emlak vergisi yapılandırma 2020 müjdesi geldi. Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi TBMM'de kabul edildi. Kanun teklifi kapsamında emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, diğer vergi ve harçlar yapılandırılabilecek. Emlak vergisi affından yararlanmak  isteyenlerin, kanunun çıktığı tarihin ardından yıl sonuna kadar başvuruda bulunabiliyor. 

Emlak vergisi cezası 2021

Mükelleflerin herhangi mağduriyet yaşamaması için belirtilen tarihler arasında ödemelerini yapmalarını gerekiyor. Bu tarihleri geçiren vergi mükellefler için ise cezai işlem uygulanacak. Vergi dönemini geçiren mükellefler için her ay için yüzde 2 oranında gecikme zammı uygulanacak.

Emlak vergisi faiz indirimi 2021

İlk taksit tarihine kadar peşin ödemenin yapılması durumunda faizler silinecek. Faiz yerine Yİ-ÜFE'ye göre hesaplanan tutardan da yüzde 90 indirim yapılacak.
 
Geri Dön