01 / 10 / 2022

Enerji Yoksulluğu, Avrupa'yı kıskacına aldı! Enerji Yoksulluğu nedir? Neden kaynaklanıyor?

Enerji Yoksulluğu, Avrupa'yı kıskacına aldı! Enerji Yoksulluğu nedir? Neden kaynaklanıyor?

Temel ihtiyaçlarımızın karşılanmasında enerjinin rolü her geçen gün katlanarak artarken "Enerji Yoksulluğu" Avrupa'yı kıskacına aldı! Günümüzde enerji tüketiminin büyüme hızına yakın bir oranda arttığını görüyoruz. Peki, "Enerji yoksulluğu" kavramı ne ifade ediyor? Enerji yoksulluğu nedir? İşte ayrıİngiltere'de enflasyon Temmuz ayında yüzde 10,1'e artarak son 40 senenin zirvesine yerleşti. Bu, ekonomistlerin sene sonu beklentisinin çok üzerinden bir rakam. İngiliz basını da bugünkü manşetlerinde "Ailelerin üçte ikisi enerji yoksulluğu çekecek" ifadelerine yer verildi.

Temel ihtiyaçlarımızın karşılanmasında enerjinin rolü her geçen gün katlanarak artıyor. Günümüzde enerji tüketiminin büyüme hızına yakın bir oranda arttığını görüyoruz. Enerji kullanımı artık temel bir insan ihtiyacının bir parçası. Peki, "Enerji yoksulluğu" kavramı ne ifade ediyor? Enerji yoksulluğu nedir? Enerji yoksulluğu ne demek?İşte ayrıntılar...

Enerji Yoksulluğu, Avrupa yı kıskacına aldı! Enerji Yoksulluğu nedir? Neden kaynaklanıyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön