Enflasyonla Mücadele Programı'na gayrimenkul sektöründen destek!

Enflasyonla Mücadele Programı'na gayrimenkul sektöründen destek! Enflasyonla Mücadele Programı'na gayrimenkul sektöründen destek!

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak tarafından açıklanana Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na gayrimenkul sektörünün dev isimlerden destek geldi....


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 9 Ekim 2018 Salı günü, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nı açıkladı.

Son dönemde kurda meydana gelen spekülatif artışlar sonucu fiyatlamalarda yaşanan yukarı yönlü gidiş, yüksek enflasyona neden oldu. Gelinen durum, sadece kamu kurumları ya da bakanlıkların mücadelesinin ötesinde, Enflasyonla Topyekun Mücadele ihtiyacını doğurdu. 

Program, Türkiye’nin enflasyonla mücadelesinde başarıya ulaşması için kamu öncülüğünde başlatıldı. Programa özel sektörün de destek vermesi bekleniyor.

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na katkı sağlamak isteyen tüm firmalardan beklenti, ürün ve hizmetlerde yıl sonuna kadar yüzde 10 asgari indirim taahhüdü vermeleri. Programa gayrimenkul sektörünün dev isimlerinden destek geldi. 

Eroğlu Holding, Sur Yapı, Sinpaş GYO ve Torunlar GYO tarafından desteklenen programa ilerleyen dönemlerde verilen desteğin artması bekleniyor. 

1- Eroğlu indirim oranını yüzde 20'ye çıkardı

Enflasyonla etkili ve sürdürülebilir bir mücadele için kendilerine düşen her türlü göreve her daim hazır olduklarını ifade eden Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, "Enflasyonla mücadelede kararlı duruş ve sağlam irade esastır." dedi. Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü; "Devletimiz bu kararlılık ve iradeyi ortaya koyan çok değerli bir kampanya başlattı. Biz de Eroğlu Holding olarak bu kampanyanın bir parçası olmaktan büyük gurur duyuyoruz. 35 yıllık köklü geçmişimizde nasıl bir an bile devletimizle işbirliği içinde hareket etmekten, ekonomiye değer katmaktan ve milletimizin yüzünü güldürmekten vazgeçmediysek bugün de aynısını yapıyoruz."

Eroğlu Holding, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında şirketlerden ve markalardan talep edilen yüzde 10’luk indirimi bir adım ileri götürdü. Şirket gayrimenkul satışlarında peşin alımlarda indirim oranını yüzde 20’ye yükseltti. 

Web: http://eroglu.com/

2- Sinpaş GYO 

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek verdi. Şirket şu süreçte kampanyanın detaylarını netleştiriyor. 

Web: http://sinpasgyo.com/

3- Torunlar GYO

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) da Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek veren şirketlerden. Torunlar GYO da henüz kampanyanın detaylarını netleştirmedi.

Web: http://www.torunlargyo.com.tr/

4- Sur Yapı

Sur Yapı'dan da Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek geldi. Şirket projelerinde 3 ay boyunca en az yüzde 10 indirim uygulayacak.

Web: http://www.suryapi.com.tr/

5- Ender İnşaat

Ender İnşaat, hükümetin başlattığı“Enflasyonla Topyekün Mücadele kampanyasına İnciyaka  Ankara  projesiyle destek veriyor. Firma, devam eden mevcut kampanyasına ek olarak 31 Ekim tarihine kadar projeden konut alacaklara ekstra yüzde 10 indirim uyguluyor.

Web: http://enderinsaat.com/

6- Teknik Yapı

Teknik Yapı şöyle bir destek veriyor. Şimdi Teknik Yapı projelerinde yüzde 10 indirime ilave yüzde 10 ekstra indirim ve 72 ay 0,98 faiz oranı ile ev sahibi olma fırsatı sunuluyor. 

Web: http://www.teknikyapi.com/

 

7- Demir İnşaat

Demir İnşaat hükümet tarafından başlatılan indirim kampanyasına Demir Country projesiyle destek verme kararı aldı. Demir İnşaat yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı olan projede mevcut kampanyaya ek olarak yüzde 10 indirim uygulamaya başladı.
 

Web: http://demirinsaat.com.tr/

 

8- FuzulEv

Kurulduğu günden bu yana gayrimenkul sektöründe gerçekleştirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren FuzulEv, ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’ kapsamında insanların ev sahibi olabilmeleri için faizsiz yüzde 15 indirim kampanyası başlattı.

Web: http://www.fuzulev.com/

 

Web: http://enflasyonlamucadele.org.tr/

Ekim sonuna kadar 0,98 faiz oranıyla ev alabileceğiniz 95 proje!


Konut kredisi faiz oranlarında düşüş yolda!

 

Esra Nur AÇKI/Emlakkulisi.com