27 / 05 / 2022

Erciyes'te hafta sonu 15 tesisin açılışı var!

Erciyes'te hafta sonu 15 tesisin açılışı var!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi 3. etap kapsamında yapımı tamamlanan 15 tesis için açılış töreni düzenlenecek. Tören 9 Şubat Pazar günü Tekir Kapı'da düzenlenecek ve saat 11.00'de başlayacak...
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi 3. etap kapsamında yapımı tamamlanan 15 tesis için açılış töreni düzenlenecek.


9 Şubat Pazar günü Tekir Kapı'da düzenlenecek ve saat 11.00'de başlayacak olan tören programında protokol konuşmalarının yanısıra TRT Sanatçısı Ahmet Tekkuş ile Rock grubu Koray Haklı ve Orkestrası'nın konseri yer alacak. Çocuklar için şişme oyun gruplarının kurulacağı açılış töreninde ayrıca vatandaşlara sucuk-ekmek ikramında bulunulacak.


Düzenlenecek olan törende 3. etap çalışmaları kapsamında yapımı tamamlanan 3.000 kişi/saat kapasiteli gondol, FIS standartlarında 12 adet kayak pisti, 1.000 araçlık otopark ile konaklama tesisleri yolları hizmete sunulacak.


Öte yandan törene katılacak olan vatandaşlar için her semtten otobüs seferleri düzenlenecek. Pazar günü saat 09.00'da semtlerden hareket edecek otobüslerin yanısıra Cumhuriyet Meydanı'ndan da saat 10.00'da tören alanına araç kaldırılacak.Kayseri Havadis