Eskişehir Odunpazarı'nda 2.2 milyon TL'ye satılık arsa!

Eskişehir Odunpazarı'nda 2.2 milyon TL'ye satılık arsa!

Eskişehir 2. Sulh Mahkemesi,Eskişehir'in Odunpazarı mevkiinde bulunan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 2 milyon 200 bin TL olarak belirlendi.


T.C. ESKİŞEHİR 2. SULH DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


2015/14 SATIŞ


Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri


1 NOLU TAŞINMAZIN: 

Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi,Karapınar Mahallesi, 3097 ada, 1 parsel sayılı, 4.410,36 metrekare yüzölçümlü arsa taşınmaz olup üzerinde yapı bulunmamaktadır.


Adresi: Ihlamurkent Mahallesi, Nevruz Caddesi- Başat Sokak- Atadan Sokak köşesi ODUNPAZARI ESKİŞEHİR 


Yüzölçümü: 4.410,36


Kıymeti:2.200.000,00


KDV Oranı: % 18


1. Satış Günü: 26.08.2015 günü saat 10.00 10.05 arası


2. Satış Günü: 21.09.2015 günü saat 10.00-10.05 arası


Satış Yeri: Eskişehir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu


Satış Şartları:


1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gun içinde dairemize bildirmeleri lazımdır aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti îte ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.