09 / 08 / 2022

Eskişehir Odunpazarı'nda 8.5 milyon TL'ye satılık arsa!

Eskişehir Odunpazarı'nda 8.5 milyon TL'ye satılık arsa!

T.C. Eskişehir 3. Satış Memurluğu Eskişehir Odunpazarı'nda yer alan arsayı 8 milyon 460 bin TL bedelle satışa çıkardı.T.C. Eskişehir 3. Satış Memurluğu Eskişehir Odunpazarı'nda yer alan arsayı satışa çıkardı. Arsanın satış bedeli 8 milyon 460 bin TL olarak belirlendi.

T.C.ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/38 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Taşınmaz tapuda Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Vadişehir mahallesi, 21991 Ada, 1 Parselde (Kadastro Yenilemesi Öncesi: Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi, Mamuca mahallesi, 10200 Ada, 1 Parsel) arsa niteliğinde kayıtlıdır. Parsel, topoğrafik olarak düze yakın bir eğime sahip olup, geometrik olarak dörtgen şeklindedir. Üzerinde herhangi bir ağaç ve yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz Eskişehir Valiliğine yaklaşık kuş uçuşu 4,85 km., Arabacılar Bulvarına 500 m. mesafededir ve Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Vadişehir Mh. Bamsi Sk. - Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 12.078,91 m2 Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Kültür Merkezi alanı H:12.50 m. isabet etmektedir.
Kıymeti : 8.460.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Hissedar Mücella KARABAŞ hissesi üzerinde Manavgat ve Çevresi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin 17/12/2014 tarih ve 21205 yevmiye sayılı ve 300.000,00 TL. bedelli ipotek şerhi bulunmaktadır.

Eskişehir Odunpazarı nda 8.5 milyon TL ye satılık arsa!

1. Satış Günü : 10/09/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 08/10/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu, Adliye Ek Bina, Arifiye Mah. Müftülük Sk. No:4, Birinci Kat, 32 Nolu Oda.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/38 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.