Esnaflardan Kovid-19 tedbirleri tepkisi: İş yerleri kapalı ama kira ödeniyor!

Esnaflardan Kovid-19 tedbirleri tepkisi: İş yerleri kapalı ama kira ödeniyor!Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapatılan ve ekonomik olarak zor günler geçiren esnaf ve sektör çalışanları Kadıköy’de bir araya geldi. İşletme sahipleri ve çalışanlar, “Tedbirler alınsın, iş yerleri açılsın, yasaklar kaldırılsın” çağrısını yaptı. 


Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapatılan ve ekonomik olarak zor günler geçiren esnaf ve sektör çalışanları Kadıköy’de bir araya geldi. İşletme sahipleri ve çalışanlar, “Tedbirler alınsın, iş yerleri açılsın, yasaklar kaldırılsın” çağrısını yaptı. 

Sözcü'den Batuhan Serim'in haberine göre; esnaf ve sektör çalışanları açıklamalarda bulundu. 

Esnaflardan Kovid-19 tedbirleri tepkisi: İş yerleri kapalı ama kira ödeniyor!

“İŞ YERLERİ KAPALI AMA KİRA ÖDEMEYE DEVAM EDİYORLAR”

Durumun esnaf açısından da içler acısı olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “İş yerleri kapalı ama kira ödemeye devam ediyorlar. Hükümetin verdiği kira desteği 750 TL. İstanbul'da merkezi yerlerdeki kira bedelleri 10 bin TL'den başlıyor. Verilecek olan kira yardımı, kiraların yüzde 10'u bile değil” ifadeleri kullanıldı.  Esnaf ve sektör çalışanları, “Tedbirler alınsın, iş yerleri açılsın, yasaklar kaldırılsın” denildi.

SÖZCÜ'ye açıklamada bulunan Kafe-Bar Çalışanları Dayanışması Söczüsü Göksu Uyar, şunları kaydetti:

"Bizim talebimiz şu: AVM'ler açık, toplu taşıma var. Tedbirler alınsın, HES kodu gibi önlemler alınsın ve işletmeler açılsın. Neden bu sektör bu kadar kapanıyor. Biz mekanlarda gerekli hijyen kurallarını sağlarız. Bugüne kadar yerine getirilmeyen taleplerimizin gerçekleştirilmesini istiyoruz."

Antalya esnafı kira desteği bekliyor!

Esnafa kira desteğine 7 günde 1.2 milyon başvuru!