05 / 02 / 2023

Ev fiyatlarındaki resmi artış resmen yüzde 150'ye dayandı! Konut fiyatları neden artıyor?

Ev fiyatlarındaki resmi artış resmen yüzde 150'ye dayandı! Konut fiyatları neden artıyor?

Dünya Gazetesi köşe yazarı Alaattin Aktaş, bugünkü köşesinde konut fiyatlarını ve konut fiyatlarında yaşanan artışı kaleme aldı. Peki konut fiyatlarında son durum ne? Konut fiyatları ne kadar arttı? İşte konut fiyatlarındaki son durum ve Alaattin Aktaş'ın o yazısı...Dünya Gazetesi köşe yazarı Alaattin Aktaş, bugünkü köşesinde konut fiyatlarını ve konut fiyatlarında yaşanan artışı kaleme aldı. Alaattin Aktaş, yazısına "İnşaat maliyetleri ile konut satış fiyatları arasında ocak ayında başlayan ayrışma mayısta iyice belirginleşti. Konut fiyatlarındaki yıllık artış ortalamada yüzde 145 oldu, yeni konutlarda ise yüzde 150'yi aştı" ifadelerini kullanarak başladı. 

Ev fiyatlarındaki resmi artış resmen yüzde 150 ye dayandı! Konut fiyatları neden artıyor? 

Konut fiyatlarında genel bir yükseliş olduğunu herkesin gördüğüne vurgu yapan Alaattin Aktaş, aynı kentin aynı bölgesinde bile çok farklı fiyat yükselişlerinin yaşandığına dikkat çekti. 

Peki konut fiyatlarında son durum ne? Konut fiyatları ne kadar arttı? İşte konut fiyatlarındaki son durum ve Dünya Gazetesi köşe yazarı Alaattin Aktaş'ın konuyla ilgili yazısı...
Geri Dön