Evde fırsat bitmeyecek!

Evde fırsat bitmeyecek!

Emlak Konut GYO’nun düşük peşinatlı 2 yıl ödemesiz konut kampanyası büyük ilgi gördü. 2 Haziran tarihinden beri yaklaşık 10 milyar liralık satış yapılınca kampanyanın kalıcı olması kararlaştırıldı.


Emlak Konut GYO tarafından 2 Haziran’da açıklanan ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyası konut piyasasını canlandırdı. Kampanyanın başladığı tarihten bu yana yaklaşık 10 milyar lira değerinde 7 bin konut satışı yapıldı. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre; vatandaşın yoğun ilgisiyle beraber kampanyanın sürekli olmasına karar verildi. Böylece hem vatandaşın konuta ulaşımı kolaylaşacak hem de konut piyasası hareketlenecek.

2 YIL ÖDEME YOK

Peki uzun zamandır bekle-gör durumunda olan vatandaşı alıma yönlendiren kampanyada hangi avantajlar var? Emlak Konut projelerinden ev almak isteyenlere önce liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim yapılıyor. Peşinat olarak yüzde 5 ödeyen vatandaş, 24. ayda yüzde 15’lik ara ödeme yapıyor. Kalan yüzde 80 için 0.69’dan başlayan vade oranlarıyla konut kredisi kullanılıyor. Bu süreç içerisinde 10 ve 15 yıl vade seçenekleri sunuluyor. Evi alan vatandaş 2 yıl taksit ödemiyor, ödemeler 3. yılda başlıyor. Avantajları gören vatandaşların harekete geçtiğinden bahseden sektör temsilcileri kimi ofislerde gece saat 01.00’e kadar müşteri kabul ettiklerinden bahsediyor. İşte bu talepler nedeniyle Emlak Konut kampanyasının yeni bir model olarak kalıcı hale getirildiği belirtiliyor. Satışı süren kampanyalı projeler İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Yalova, Konya, Denizli ve Niğde’de bulunuyor. Şirket önümüzdeki dönemde satışa çıkaracağı yeni projeleri de kampanya kapsamına alacak. Emlak Konut kampanyasının yanında kamu bankalarının düşük faiz avantajı da sürüyor. Kamu bankaları sıfır konutta faizi 0.64’e, ikinci elde 0.74’e çekmiş ve 12 ay ödemesiz dönem fırsatı sağladıklarını açıklamıştı.

1 ayda 10 milyar liralık konut satışı gerçekleştiren Emlak Konut kampanyayı kalıcı hale getirdi.

KAMPANYAYA KATILAN PROJELER

 1. Florya Evleri
 2. Semt Bahçekent
 3. Gebze Emlak Konutları 3. etap
 4. Başkent Emlak Konutları
 5. Benim Kentim Yalova
 6. Başakşehir Avrasya Konutları
 7. Bizim Mahalle
 8. Allsancak
 9. Köy Zekeriyaköy
 10. Avangart İstanbul
 11. Avrupark Hayat
 12. Büyükyalı İstanbul
 13. Cer İstanbul
 14. Düşler Vadisi Riva
 15. Ebruli Ispartakule
 16. Evora Denizli
 17. Evora İzmir
 18. İstmarina
 19. Karat 34
 20. Koordinat Çayyolu
 21. Merkez Ankara
 22. Nidapark İstinye
 23. Nidapark Küçükyalı
 24. Niğde Emlak Konutları
 25. Ormanköy Çekmeköy
 26. Temaşehir Konya
 27. Tual Bahçekent
 28. Validebağ Konakları
 29. Esenler Emlak Konutları

Emlak Konut GYO'dan 1 ayda 10 milyar TL'lik satış!

Gayrimenkul sektöründe düşük faiz hareketliliği!