Gayrettepe-Yeni Havalimanı metrosunda son durum!

Gayrettepe-Yeni Havalimanı metrosunda son durum! Gayrettepe-Yeni Havalimanı metrosunda son durum!

Yeni Havalimanı-Gayrettepe Metro Hattı'nda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Metro hattının ilk etabının 2019 yılında, ikinci etabnın ise 2021 yılında açılması planlanıyor.Ulaşımda vatandaşlara konfor ve rahatlık getirecek projeler arasında yer alan Gayrettepe - Yeni Havalimanı Metro Hattı'nda çalışmalar son sürat devam ediyor. 

3. Havalimanını şehir merkezine bağlayacak metro hattının ilk etabı 2019 yılında, ikinci etabı ise 2021 yılında hizmete açılacak. Gayrettepe-Yeni Havalimanı Metro hattı Eyüpsultan, Kağıthane, Küçükçekmece, Şişli, Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerinden geçecek. 

Gayrettepe-Yeni Havalimanı Metro Hattı hangi hatlarla entegre olacak?


Gayrettepe - Yeni Havalimanı Metro Hattı, Yenikapı – Hacıosman Metro Hattı ile Gayrettepe’de, Hızlı Tren ile Havalimanı’nda, Sultangazi - Arnavutköy Hattı ile Arnavutköy’de, Kirazlı - Metrokent - Kayaşehir Metro Hattı ile Kayaşehir’de, Bakırköy - Kirazlı - Olimpiyatköy Metro Hattı ile Olimpiyatköy’de, Kayaşehir - Başakşehir -Olimpiyatköy Tramvayı ile Olimpiyatköy’de, Kirazlı - Halkalı Metro Hattı ile Halkalı’da,  Marmaray  Projesi ile Halkalı’da entegre olacak.

Gayrettepe'de çalışmalar başlayacak


Yeni Havalimanı Metro Hattı'nın Gayrettepe şantiye alanı TAT Towers’ın önündeki otopark olarak kullanılan yere kuruldu ve etrafı çevrildi. Durak için çalışmaların en kısa sürede başlaması planlanıyor.

Gayrettepe - Kemerburgaz - Yeni Havalimanı Metro Hattı ile; Yeni Havalimanı 3 - Gayrettepe 26 dakikaya, Gayrettepe - Kemerburgaz 22 dakikaya, Kemerburgaz - Kağıthane Meydan 47 dakikaya iniyor.

Gayrettepe - Yeni Havalimanı Metro Hattı durakları
1. Gayrettepe
2. Kağıthane
3. Hasdal
4. Kemerburgaz
5. Göktürk
6. İhsaniye
7. Yeni Havalimanı 1
8. Yeni Havalimanı 2
9. Yeni Havalimanı 3

 

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com