28 / 05 / 2022

Gayrimenkul yatırımı yapmak için şu an doğru zaman mı?

Gayrimenkul yatırımı yapmak için şu an doğru zaman mı?

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altının ve dövizin şu anki seviyede duramayacağına dikkat çekti ve “Bozdurup konut almak daha karlı bir yatırım. Ev fiyatları yakında çok yükselecek. Bir büyük daire yerine 2 tane 1+1 almak daha kazançlı” dediPara Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altının ve dövizin şu anki seviyede duramayacağına dikkat çekti ve “Bozdurup konut almak daha karlı bir yatırım. Ev fiyatları yakında çok yükselecek. Bir büyük daire yerine 2 tane 1+1 almak daha kazançlı” dedi

Yeni Asır'dan Fatih Şendil'in haberine göre; daha önce 70 bin dolar bandına kadar yükselen kripto para Bitcoin'le ilgili vatandaşlara uyarılarda bulunan ve 20 bin dolara kadar düşeceğini belirten Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, şimdi de altın ve dövize ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gayrimenkul yatırımı yapmak için şu an doğru zaman mı?

Bitcoin'in şu anda 40 bin dolara kadar düşmesinin görüşlerini doğruladığının altını çizen Memiş, "Şu dönemde yatırım olarak altın ve dövize yönelmek büyük risk. Şimdi altın ve döviz alınmaz. Eğer elinizde varsa yapılacak tek şey bozdurup gayrimenkule yatırım yapmanızdır" diye konuştu. 

Altının gramının 786 TL civarından satıldığın vurgu yapan Memiş, şu açıklamalarda bulundu:

"Altın fiyatları haftayı yükselişle tamamladı. Bu hafta altının ons fiyatı 1.762-1.798 dolar, altının gram fiyatı 706-800 lira aralığında seyretti. FED Başkanı Jerome Powell'ın enflasyon ve varlık alımları konusunda yaptığı açıklamalar altının ons fiyatını baskıladı. Jerome Powell ve Janet Yellen'ın enflasyon için 'geçici' söylemlerinden vazgeçmesi, piyasalarda varlık alım miktarının artması yönünde beklentileri güçlendirmesi gibi unsurlar, altının ons fiyatının 1.800 dolar seviyesinin altında kalmasına neden oldu. Teknik olarak altının ons fiyatının 1.770- 1.800 dolar aralığına sıkıştığını söyleyebilirim."

Gayrimenkul yatırımı yapmak için şu an doğru zaman mı?

KÜÇÜK DAİRE AVANTAJI

Altının gram fiyatının ise 706-800 TL aralığında işlem gördüğüne vurgu yapan İslam Memiş, "Dolar/TL'nin agresif ve manipülatif yükselişini sürdürmesi, altının gram fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesine yol açtı. Altının gram fiyatında 700-800 lira aralığını takip ediyorum. Gün içinde geniş bant aralığında dalgalanan altının gram fiyatında yükselişin kalıcı olmayacağını düşünüyorum. Döviz kurları ile beraber altının gram fiyatında düşüş bekliyorum. Altın ve dövizi olanlar kesinlikle bozdurup konuta yatırım yapmalı. Konut fiyatları daha çok yükselecek. Özellikle kira getirisine çok ihtiyacımız olacak. Ancak yatırım amaçlı aldığımız konutlar 1+1 daireler olmalı. Bir büyük daire yerine aynı değerde 2 küçük daire almak daha mantıklı" diye konuştu.

Konut yatırımı yapmak için doğru zaman mı?

Değeri artan evi satmak mantıklı mı?

Gayrimenkul yatırımı çekiciliğini koruyor!