Gebze Ahmet Penbegüllü Caddesi yenilendi!

Gebze Ahmet Penbegüllü Caddesi yenilendi!Kocaeli Gebze bölgesinde ulaşım ağlarını genişleten Büyükşehir Belediyesi, Ahmet Penbegüllü Caddesi ’ni de yenileyerek hizmete soktu. Cadde D-100 Karayolu ve terminal arasında alternatif bağlantı sağlıyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yolları modernleştirerek şehir ulaşımında alternatif güzergâhlar oluşturuyor. Bu güzergahlar trafiğin belli noktalarda birikmesini önleyerek rahatlama sağlıyor. Gebze bölgesinde ulaşım ağlarını genişleten Büyükşehir Belediyesi, Ahmet Penbegüllü Caddesi’ni yenileyerek hizmete soktu. Cadde D-100 Karayolu ve terminal arasında alternatif bağlantı sağlıyor.


TÜBİTAK VE TERMİNALE BAĞLANTI


Çalışmaları tamamlanarak hizmete giren Ahmet Penbegüllü Caddesi, Gebze Terminali’nden başlayarak TÜBİTAK arazisi boyunca uzanan yeni Dr. Zeki Acar Caddesi’ne bağlanıyor. Cadde Tatlıkuyu Mahallesi’ni çevreleyerek, kuzeyde Tatlıkuyu köprüsünün bulunduğu Körfez Caddesi’yle birleşiyor.


2X2 DUBLE YOL


Toplam uzunluğu 2 bin 850 metre olan cadde, yapılan çalışmayla 2x2 şerit duble yol olarak yeniden düzenlendi. Yol kenarlarına kaldırım ve bisiklet yolu yapıldı. Caddede toplam 14 bin 800 ton sıcak asfalt kullanıldı. Caddenin kaldırımlarına 14 bin metrekare parke, 6 bin 500 metre de bordür döşendi. Ayrıca caddede iş kapsamında aydınlatma, yağmursuyu, menfez geçişi ve trafik işaretlemeleri yapıldı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi