04 / 07 / 2022

4. Boğaziçi Zirvesi istanbul

4. Boğaziçi Zirvesi istanbul

'Uluslararası İşbirliği Platformu” tarafından düzenlenen 4. Boğaziçi Zirvesi, 54 ülkeden politikacı, işadamı ve akademisyeni bir araya getirecek. 20 Kasım’da başlayacak olan zirvenin açılışını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yapacak....

10’uncu Boğaziçi Zirvesi’nde gayrimenkulde önemli iş birlikleri gerçekleşecek!

İstanbul 10'uncusu 27-29 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Boğaziçi Zirvesi'ne sayılı günler kaldı. 90 bin ülkeden 3 binin üzerinde katılım olması beklenen zirvede çok ciddi iş birliği anlaşmalarının imzalanmasını bekleniyor...

2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi 19 Ekim'de Boğaziçi’nde!

2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi 19 Ekim 2017'de GYODER iş birliğiyle Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’de gerçekleşiyor.

Suudi Arabistan’ın 2030 planı Boğaziçi Zirvesi'nde konuşulacak!

90 ülkeden iş ve siyaset dünyasının katılacağı Boğaziçi Zirvesi’nin bu yılki ana konusu Suudi Arabistan ve ülkenin 2030 yılı dönüşüm programı olacak.

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü Gayrimenkul Yarışması düzenliyor!

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü, 4-5-6 Kasım 2016 tarihlerinde eğitimlerin yapılacağı ve 25 Kasım'da sunum hazırlanacağı Gayrimenkul Yarışması düzenliyor..

Boğaziçi Akademik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Boğaziçi Akademik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Serdar Selamet ve Niyazi Selamet ortaklığıyla 100 bin TL sermaye ile 4 Ağustos'ta Bahçelievler, Bahçelievler Mahallesi'nde kuruldu.

Boğaziçi Üniversitesi inşaat ekonomisi zirvesi 13 Ocak'ta!

13 Ocak Çarşamba günü Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan İnşaat Ekonomisi Zirvesi, Türkiye’de inşaat sektörü konusunda öncü bir etkinlik olma iddiasıyla yola çıkarak büyük isimleri bir araya getirecek.

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Ekonomisi Zirvesi 13 Ocak'ta!

GYODER’in desteğiyle 13 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Ekonomisi Zirvesi, ‘İnşaat Sektörü'nün; geçmişi, bugünü ve geleceğiyle kapsamlıca incelemeyi amaçlıyor.

6. Boğaziçi Zirvesi'nde Uluslararası Müteahitlik Paneli yapıldı!

6. Boğaziçi Zirvesi’nde ele alınan, refah seviyesini artırmada önemli rol oynayan sektörlerden biri de inşaat oldu. Katılımcılar “Uluslararası Müteahitlik Paneli”nde sektörün refaha ulaşmadaki öneminden bahsetti.

6. Boğaziçi Zirvesi'nde Katar'daki yatırım fırsatları değerlendirilecek!

Bu yıl 80 ülkenin siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla ve "Daha Az Yoksulluk, Daha Fazla Refah" temasıyla düzenlenecek "6. Boğaziçi Zirvesi" 9-11 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

6. Boğaziçi Zirvesi Uluslararası Müteahitlik Paneli 9 Aralık'ta!

Türkiye’nin yanı sıra, 80 farklı ülkenin iş ve siyaset dünyasını bir araya getiren 6. Boğaziçi Zirvesi, bu yıl 9-11 Aralık tarihleri arasında “Daha Az Yoksulluk, Daha Fazla Refah” temasıyla düzenleniyor.

1996 yılında Boğaziçi Koru Evleri'ndeki konutlar 2.500 dolar peşinatla satılıyormuş!

1996 yılında Sarıyer Boğaziçi Koru Evleri'ndeki 157 metrekareden 257 metrekareye kadar değişen 4 tip daire, 2 bin 500 dolardan (217 milyon 500 bin lira) başlayan peşinatla satılıyormuş.

1995 yılında Boğaziçi Malikaneleri'nde 4.500.000.000 liraya malikane!

Reşat Altın'ın 3 milyon 900 bin liraya satıldığı 1995 yılında, Sinpaş'ın Sarıyer'de inşa ettiği Boğaziçi Malikaneleri satışa sunulmuş. 135 metrekare büyüklüğündeki daireler bin 153 adet altın parasına, 4.5 milyara satılıyormuş.

1988 yılında 3. Boğaziçi Köprüsü yapımına 4 firma talip olmuş!

1988 yılında İstanbul Belediyesi'nin Bağlarbaşı ve Ortaköy arasında yaptıracağı 3. Boğaziçi Köprüsü'nün yapımına 4 firma talip olmuş. Yap-işlet-devret modeliyle yaptırılacak köprüye en uygun teklifi 171 milyon dolarla STFA Grubu vermiş.

4. Boğaziçi Zirvesi istanbul Haberi

4. Boğaziçi Zirvesi istanbul

'Uluslararası İşbirliği Platformu” tarafından düzenlenen ve AKŞAM Gazetesi’nin de sponsorları arasında olduğu 4. Boğaziçi Zirvesi, 54 ülkeden politikacı, işadamı ve akademisyeni bir araya getirecek. 20 Kasım’da başlayacak olan zirvenin açılışını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yapacak. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan zirvenin teması ise “Küresel Rekabette MENA” olarak belirlendi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesine ihracatının 11 kat artarak 4,7 milyar dolardan 51,8 milyar dolara yükseldiğini belirterek, “Bu rakamlar ve artış oranları çok çarpıcı, artık Türkiye ve MENA bölgesi ekonomileri bir daha hiç ayrılmamak üzere kenetlenmiş durumda” diye konuştu.


MENA’NIN ÜÇ KATINA ÇIKTI


SON 10 yılda MENA ülkelerinin Türkiye ihracatındaki payının neredeyse 3 kat arttığını aktan Büyükekşi, şöyle devam etti: İhracatçılarımız da bu...