Abant Tabiat Parkına nasıl gidilir

Abant Tabiat Parkına nasıl gidilir

Yarıyıl tatili için Abant'a gelen tatilciler, tehlikeli olmasına rağmen buz tutan gölün üzerinde yürüyüş yaparak fotoğraf çektirdi. Yarıyıl tatilinin başlamasıyla binlerce kişi Abant Tabiat Parkı'na akın etti.

Abant Tabiat Parkı'na 1 Ocak'ta 3 bin araç girdi!

Abant Tabiat Parkı, yılbaşı tatilinde ziyaretçilerin akınına uğradı. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Abant tabiat parkına 1 Ocak'ta 3 bin araç giriş yaptı.

Kırşehir'deki Aşıkpaşa Tabiat Parkı Belediyeye devredilecek mi?

31 Mart yerel seçimlerinden önce Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 10 Milyon TL'den fazla harcama yapılan ve belediyeye devredileceği açıklanan Aşıkpaşa Tabiat Parkı, seçimleri CHP kazanınca Kırşehir Belediyesi'ne devredilmedi. 10 milyonluk park ortada kaldı...

Gölcük Tabiat Parkı’nda terk edilen 25 bungalov ev ne olacak?

Gölcük Tabiat Parkı’nda 2018'de 7 milyon TL harcanarak yapılan fakat daha sonra mahkemenin yürütmeyi durdurma ve yıkılma kararı alması üzerine atıl durumda kalan 25 adet bungalov ev çürüyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, projeye en başından itibaren karşı çıktıklarını belirtti.

Samsun Belediyesi çocuk parkına Kent Yönetim Merkezi inşa ediyor!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Adnan Kahveci Parkı içerisindeki çocuk parkına Kent Yönetim Merkezi yapmak amacıyla inşaata başladı. Kent Yönetim Merkezinin, yeşil alandaki çocuk parkının içine yapılacak olması vatandaşlardan tepki çekti. 

Kartal Şehir Parkı'na 17 katlı konut yapılması için imar planı hazırlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kartal Şehir Parkı'na 17 katlı konutların yapılması, Çavuşlu’daki eski taşocağının ise millet bahçesine dönüştürülmesi amacıyla yeni imar planı hazırladı.

Ağaçbaşı Tabiat Parkı'na Karadeniz kültürel mimarisine uygun evler inşa edilecek!

Giresun'un Dereli ilçesi Yavuzkemal beldesinde bulunan Ağaçbaşı Tabiat Parkı'na turizm amaçlı küçük evler yapılıyor.

Sinop Bayat Yaylası 'Tabiat Parkı' ilan edildi!

Tarım ve Orman Bakanlığınca Sinop'un Durağan ilçesinde yer alan Bayat Yaylası "Tabiat Parkı" ilan edildi.

44 milli park ve 249 tabiat parkı 1 Haziran'da açılıyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüs salgını nedeniyle ziyarete kapatılan 44 milli park ve 249 tabiat parkının, 1 Haziran'da yeniden açılacağını açıkladı.

Tunceli Halbori Gözeleri Millî Parkı'na otel yapılacak!

Tunceli’de Aleviler için kutsal mekanlarından biri olarak kabul edilen ve Milli Park statüsünde olan Halbori Gözeleri Millî Parkı’na bungalov ev tipi otel işletmeciliği için ihale yapılacağı ileri sürüldü... 

Ayvalık Tabiat Parkı ihaleye çıkıyor!

Balıkesir’de Ayvalık Tabiat Parkı 20 yıllığına kiralanması için ihaleye çıkıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı ihaleyi 11 Şubat’ta gerçekleştirecek.

Tabiat parkı ve milli parklar artık 20 yıllığına kiralanabilecek!

Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamulaştırma Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında, tabiat parkı ve milli parklarda 29 yıl süreyle yatırımcılara kiraya verilen alanların kira süreleri 20 yıl olarak yeniden düzenlendi.

Tabiat parkı ve milli parklar 20 yıldan uzun kiralanamayacak!

TBMM Genel Kurulunda, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı. Kanuna göre, tabiat parkı ve milli parkların yatırımcılara kiralanma süreleri sözleşme düzenlendikten itibaren 20 yılı geçmeyecek...

Salda Gölü Tabiat Parkı alanı 570 dekara çıkarıldı!

Burdur Yeşilova'daki beyaz kumsalı ve turkuaz suyunun güzelliğiyle "Türkiye'nin Maldivleri" olarak bilinen Salda Gölü çevresinde bulunan Salda Gölü Tabiat Parkı alanının genişletildiği belirtildi.

Elmasburnu Tabiat Parkı için yeni ihale!

İstanbul Beykoz Riva'daki Elmasburnu Tabiat Parkı işletmesi için yeniden kiralama ihalesine çıkarıldı. Tabiat Parkı için geçtiğimiz Ocak ayında yapılan ihaleye katılım gerçekleşmemişti.

Abant Tabiat Parkına nasıl gidilir Haberi

Abant Tabiat Parkına nasıl gidilir

Yarıyıl tatili için Abant'a gelen tatilciler, tehlikeli olmasına rağmen buz tutan gölün üzerinde yürüyüş yaparak fotoğraf çektirdi.


Yarıyıl tatilinin başlamasıyla binlerce kişi Abant Tabiat Parkı'na akın etti. Yoğunluk nedeniyle tabiat parkı girişinde zaman zaman yoğunluk yaşandı. Araç yoğunluğu nedeniyle tatilciler araçlarını park edecek yer bulmakta zorlandı. 


Karların erimeye başladığı Abant'ta tatilciler günü ata ve faytona binerek, göl çevresinde yürüyüş yaparak, piknik alanlarında mangal yakıp fotoğraf çektirerek geçiriyor. 


Tatilciler, yanlarında getirdikleri poşetlerle tabiat parkının yamaçlarından kayarak eğlendi.


- Tehlikeli yürüyüş


Tehlikeli olmasına rağmen buz tutan gölün üzerinde yürümek isteyen tatilciler, jandarma ile Bolu Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekiplerince uyarılıyor. Bazı tatilciler yapılan uyarılara rağmen gölün yüzeyine çıkarak yürüyüş yaptı ve fotoğraf...