29 / 05 / 2022

Akkuyu NGS Genel Müdürü Fuad Akhundov

Akkuyu NGS Genel Müdürü Fuad Akhundov

Türkiye’nin ilk nükleer santralı Mersin Akkuyu’nun Türkiye’nin projesi olduğunu söyleyen Akkuyu NGS Genel Müdürü Fuad Akhundov Rus teknolojisi eleştirilerine cep telefonu örneğiyle yanıt verdi: “Herkesin elinde Kore yapımı telefon var”

Elektrikte yeni zam beklentisi! Faturalar kabaracak!

Elektrik maliyetlerine önümüzdeki sene bir de Akkuyu NGS’nin garanti yükü eklenecek. Akkuyu’nun pahalı elektriğinin faturalarda zam olarak görüleceği belirtiliyor...

Akkuyu NGS güzergahında acele kamulaştırma kararı!

"380 kV Akkuyu NGS-Manavgat 380 Enerji İletim Hattı Projesi" kapsamında iletim hattı projesinin güzergahına isabet eden taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı verildi. 

Akkuyu NGS'nin inşaatı bu yıl tamamlanacak!

Akkuyu Nükleer AŞ İnşaat Bölümü Müdürü Denis Sezemin, Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaat alanında birinci ve ikinci ünitesinin yapımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Denis Sezemin,"Akkuyu NGS'nin inşası planlanan ve onaylanan takvime göre hızla devam ediyor" dedi...

Sergey Butskikh Akkuyu NGS'nin inşaatı hakkında açıklamalarda bulundu!

Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdür Birinci Yardımcısı ve Yapı İşleri Direktörü Sergey Butskikh santralin inşaatı ile ilgili açıklamalarda bulundu...

Anastasia Zoteeva: Akkuyu inşaatın temposunu yüksek seviyede tutacağız!

Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Zoteeva geçen yıl ağustosta Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ikinci güç ünitesinin inşaat lisansını aldıklarını belirtti...

Akkuyu NGS'nin ikinci ünitesinin inşaatı başlıyor!

Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Anastasia Zoteeva "Birkaç ay içinde ikinci ünitenin temeline beton dökmeye başlamayı düşünüyoruz. Şu anda, ünitede hazırlık çalışmaları devam ediyor" şeklinde konuştu.

Akkuyu NGS'de 3 yeni beton tesisi kurulacak!

Akkuyu NGS'de mobilizasyon ve iş kalemleri için gerekli olacak beton malzemesinin karşılanması için 3 yeni beton tesisinin kurulması planlanıyor.

Akkuyu NGS kapılarını ilk kez açtı!

Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali projesi olan ve yapımına devam edilen Mersin'deki Akkuyu Nükleer Güç Santrali ilk kez kapılarını açtı..

Akkuyu NGS'nin temel betonu tamamlanıyor!

Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Yuriy Galanchuk yaptığı açıklamada, "Takvimimize göre temmuz başlarında santralin temel betonu tamamlanacak ardından üst yapı tesislerini kurmaya başlayacağız" dedi.

Yatırımcı bulunmazsa Akkuyu NGS'yi Rosatom tamamlar!

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) yüzde 49'luk hisse satışına ilişkin olarak, "Eğer yatırımcı bulunamazsa, o zaman projeyi Rosatom şirketi tamamlar." dedi.

TAEK Akkuyu NGS'ye inşaat lisansı verdi!

TAEK, Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali projesi Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) birinci ünitesi inşası için "İnşaat Lisansı" verdi..

Akkuyu'da inşaat ne zaman başlayacak?

Akkuyu Nükleer AŞ'nin operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Konstantin Ryzhak  santralin inşaatına başlamak için hazırlık çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.  

Rosatom'dan Akkuyu inşaatı açıklaması!

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu Rosatom Genel Müdürü Lihaçev, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) inşaat işlerinin sorunsuz şekilde devam ettiğini bildirdi.

Akkuyu NGS Genel Müdürü Fuad Akhundov Haberi

Akkuyu NGS Genel Müdürü Fuad Akhundov

Türkiye’nin büyük bölümünü etkileyen elektrik kesintisi, nükleer santral tartışmalarını yeniden gündeme getirdi. Akkuyu NGS Genel Müdürü Fuad Akhundov, HABERTÜRK’e yaptığı açıklamada, “Nükleer santral, bir Türkiye projesidir. Bu, bir Türk şirketi ve Türkiye’nin enerjisi için yapıyoruz” dedi. ‘Rus teknolojisi’ eleştirilerine de yanıt veren Akhundov, “Herkesin elinde Kore yapımı cep telefonları var” diye konuştu. Akhundov, finansman sıkıntısına ilişkin değerlendirmelere de “Sadece Rusya mı mali krizde, tüm ülkelerde kriz var” tespitiyle cevap verdi.‘REKLAMI KAMUOYUNA BİLGİ İÇİN YAPTIK’

Akkuyu NGS Genel Müdürü Akhundov, Mersin’de yapılacak Türkiye’nin ilk nükleer santralına yönelik açıklamalarda bulundu. Santralla ilgili televizyon reklamına yönelik eleştirileri ve Reklam Kurulu’na yapılan şikâyetleri değerlendiren Akhundov, “Bu reklamı imaj sorunu nedeniyle yapmadık. Biz reklamımızı yaptık. Bana gelen bilgi, herkesin olumlu bulduğu, kamuoyunda iyi bir izlenim...