Alanya yabancıya konut satışı

Alanya yabancıya konut satışı

Alanya Belediyesi Mart Ayı Meclisi toplantısında, 'Kent Estetiği Kurulu' kurulmasına karar verildi. Adasa Yapı Denetim Firması Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada “ Müteahhitlerin oluşturduğu konutlar yabancılara cazip geliyor." dedi...

Alanya'da en çok konut Ruslara satıldı!

2018 yılında Alanya’da 12 bin 422 konut satıldı. El değiştiren konutların 5 bin 164’ü yabancılara satıldı. Alanya, turizmde olduğu gibi emlakta da Ruslar'ın gözdesi oldu.

Ruslar konutta Alanya'dan vazgeçmedi!

Ruslar, Alanya'da konut almaktan vazgeçmedi. Bu yılın ilk 6 aylık döneminde ilçeden en fazla konut edinenlerin başında Ruslar yer aldı.

Alanya'da 6 ayda 1772 konut yabancıya satıldı!

Alanya Tapu Müdürlüğü, bu yılın ilk 6 ayına ilişkin yabancıya satış rakamlarını açıkladı. Bu yıl 1772 yabancı Alanya'dan konut alırken, geçen yılın aynı döneminde bu rakam 1834'dü.

Alanya’da kriz inşaatı teğet geçti!

Alanya Tapu Müdürlüğü, bu yılın ilk 6 ayına ilişkin yabancıya satış rakamlarını açıkladı. Bu yıl 1772 yabancı Alanya'dan konut alırken, geçen yılın aynı döneminde bu rakam 1834'dü. Bu yıl krize rağmen Alanya'dan en çok konutu Ruslar aldı, İsveçliler ikinci, Almanlar üçüncü oldu.

Yurt dışı teşkilatı yabancıya konut satışını artıracak! 

GİGDER Başkanı Faruk Akbal, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yurt dışı teşkilatının çalışmaları, yabancıya konut satışına pozitif katkı sağlayacak" dedi...

Ahmet Erkutoğlu: Yabancıya konut satışı yavaşlayabilir!

TUİK 2020 Şubat ayı konut satış verilerini değerlendiren AYİDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mimar Ahmet Erkutoğlu, ''Korona salgını nedeniyle önümüzdeki aylarda yabancıya konut satışında bir yavaşlama söz konusu olacak'' dedi.

TOKİ Alanya 250 konut kura sonucu 2020 öğrenme!

TOKİ Alanya 250 konut kura sonucu 2020 öğrenme ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor. TOKİ Alanya 250 konut kura sonucu açıklandı mı? TOKİ Alanya 250 konut kura sonucu 2020 listesi...

Cari açığın finansmanında yabancıya konut satışının payı artıyor!

Yabancıya konut satışlarında artış görülmesine rağmen Türkiye’ye yönelik doğrudan yabancı sermaye yatırımlarında son yıllarda belirgin bir azalma görülüyor. Peki bu durum cari açığın finansmanını nasıl etkiliyor?

Yabancıya konut satışında 50 milyarlık hedef!

2020 Ocak ayı konut satış verilerini değerlendiren AYİDER Başkan Yardımcısı Mimar Ahmet Erkutoğlu, ''Yabancıya konut satışında 50 milyarlık konut satışı yakalanabileceğini öngörüyoruz'' diye konuştu.

Yabancıya konut satışını İstanbul ve Antalya sırtladı!

Yabancıya konut satışı 2019’da artış gösterdi. Bu artışın 2020 yılında da devam edeceği hedefleniyor. Yabancıya konut satışını 2019’da İstanbul ve Antalya taşırken Türkiye geneli satışı gerçekleştirilen toplamda 45 bin 483 konuttan yüzde 66'sı (29 bin 808) bu iki ilden gerçekleşti.

Yabancıya konut satışında yeni rekorlar yolda!

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Keleş, "Yabancıların 2019 yılında satın aldığı 45 bin 483 adet konut, yabancıya konut satışında tarihin en yüksek yılı olarak kayıtlara geçti" dedi...

Yabancıya konut satışı 50 bine koşuyor!

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Yabancıya konut satışı 46 bine ulaşırken, ülkeye giriş yapan döviz miktarı 6 milyar doları buldu...

Yabancıya konut satışında yeni rekorlar yolda!

Reagroups Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, yabancıya konut satışının 2020 yılında da artarak devam edeceğini söyledi...

Yabancıya her yıl 100 bin konut satılacak!

Yabancıya konut satış adedinde 2019 beklentisinin yaklaşık 45 bin olduğunu belirten Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, ''Yabancılara kısa vadede yıllık 100 bin adet konut satılması hayal değil'' diye konuştu.

Yabancıya konut satışında 5 ilde tarihi rekor!

Geçtiğimiz yıl rekor kıran yabancıya konut satışı bu yılın ilk 9 ayında yüzde 100 yükselerek 32 bine ulaştı. 2019'un sonuna kadar 40 bin adeti aşıp rekor tazeleyecek olan yabancıya konut satışı üzerinden Türkiye’ye giriş yapan rakam ise 35 milyar liraya ulaşacak.

Yabancıya konut satışı Temmuz'da yine arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konut Satış İstatistiklerini açıkladı. Verilere göre yabancıya konut satışları Temmuz ayında bir önceki senenin aynı dönemine oranla yüzde 46 arttı.

2019'un ilk yarısında yabancıya konut satışı 20 bine ulaştı!

Bu yılın ilk 6 ayında yabancıya konut satışıyla ilgili rakamalar güncellendi. İlk yarıda 20 bine dayanan satış rakamları ümit veriyor. 

Alanya yabancıya konut satışı

Alanya yabancıya konut satışı Alanya yabancıya konut satışı

Alanya Mart ayı meclisi toplantısının ana gündem maddesi olan 'Kent Estetiği Kurulu' kurulması oy birliği ile onaylandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Adasa Yapı Denetim Firması Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu,“İnşaat sektörü için iyi gelişmeler yaşanıyor" diye konuştu.

Haber Alanya'da yer alan habere göre; Alanya Belediyesi Mart Ayı Meclisi toplandı. Toplantıda önemli değerlendirmelerde bulunan Aycan Fenercioğlu, son dönemde yaşanan konut kredisi faiz oranlarındaki düşüşün yerli ve yabancı yatırımcıyı hareketlendirdiğini dile getirdi.

Aycan Fenercioğlu değerlendirmelerine şöyle devam etti:

“Kent Konseyi Alanya’ya hayırlı olsun. Özellikle inşaat sektörü için önemli bir gelişme. Özellikle Mimar ve mühendis meclis üyeleri kent konseyine üye olacaklar. Alanya’daki bundan sonra yapılacak yapıların estetiği denetlenecek. Hem mimari açıdan hem de şehrin siluetine uygunluk açısından bir komisyon çalışacak. Tüm üyelere...