Alparslan Türkeş Müzesi nerede

Alparslan Türkeş Müzesi nerede

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Lefkoşa'da müzeye dönüştürülen MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in doğduğu evin açılışı gerçekleştirildi.

Alparslan Türkeş Müzesi Lefkoşa'da açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Lefkoşa'da müzeye dönüştürülen MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in doğduğu evin açılışı gerçekleştirildi.

Alparslan Türkeş'in evi müze oldu! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP'nin kurucu genel başkanı merhum Alparslan Türkeş'in KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da bulunan doğduğu evin müzeye çevrilmesi için talimat vermişti. Müzenin açılışı bugün yapıldı. 

Çekmeköy Alparslan Türkeş Kültür Merkezi'nin inşaatı yükseliyor!

Çekmeköy Belediyesi artan nüfusa bağlı olarak mahallelere yeni kültür merkezleri inşa etmek için çalışmalarına devam ediyor.

Alparslan Türkeş'in evi müzeye dönüşüyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP'nin Kurucu Genel Başkan merhum Alparslan Türkeş'in KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da bulunan doğduğu evin müzeye çevrilmesi için talimat verdi.

Alparslan Türkeş Üniversitesi geliyor!

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa'daki Türk STK'ların temsilcileriyle Münih'te bir araya geldi. Başbakan Yıldırım, "Özal, Erbakan, Demirel, Ecevit adına üniversite var, Alparslan Türkeş adına da üniversite yapılsın" talebiyle karşılaştı.

Kocaeli'ye iki yeni yaya köprüsü!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi D-100 valilik kampüsü önünde Necmettin Erbakan Yaya Köprüsü ve Symbol AVM önüne Alparslan Türkeş yaya köprülerini inşa etti.

Karaman Alparslan Türkeş Bulvarı yenileniyor!

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan “Valilik Kavşağı'ndan Bisikletli Kavşağa bağlanan Alparslan Türkeş Bulvarı'nı tamamen düzenliyoruz. Çalışmalar kapsamında yeraltı içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları tamamen yenilenecek.'' dedi.

Mersin MHP Yeni Teşkilat Binası'nın temel atma töreni gerçekleşti!

Türk´ün son Başbuğu Fikir, Dava ve Devlet Adamı Alparslan Türkeş, Ölümünün 19. Yıl dönümünde Mersin´in Anamur İlçesi´nde MHP İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen programla anıldı.

Silivri Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı açıldı!

Silivri'de, Başbuğ Alparslan Türkeş Parkı ve hatıra anıtı açıldı. İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, açılış töreninde, vatanı ve milleti uğruna toprağa düşmüş bütün şehitleri rahmet ve minnetle andığını söyledi.

Karaman Alparslan Türkeş Bulvarı yenileniyor!

Karaman Belediyesi, 2016 yılında da şehrin daha modern bir görünüme kavuşması adına çalışmalarına devam edecek. Bu çalışmalar kapsamında kentin önemli bulvarlarından olan Alparslan Türkeş Bulvarı yeniden düzenlenecek.

Anamur Türkeş Bulvarı'nda sıcak asfaltlama çalışmaları sürüyor!

Mersin Antalya karayolunun, Anamur şehir merkezinden geçen Alparslan Türkeş Bulvarı'nda sıcak asfaltlama ve yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı çevresindeki yollara isim verildi!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu bölgede yeni açılan bulvar, cadde ve yollara "Cumhurbaşkanlığı Bulvarı", "Cumhurbaşkanlığı Caddesi", "Yeni Çiftlik Caddesi" ve "Alparslan Türkeş Caddesi" isminin verildi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı çevresinde açılan yollara isim verildi!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bulunduğu bölgede yeni açılan yolların isimleri, " Cumhurbaşkanlığı Bulvarı ", "Cumhurbaşkanlığı Caddesi", " Yeni Çiftlik Caddesi " ve " Alparslan Türkeş Caddesi " oldu.

Alparslan Türkeş Müzesi nerede

Alparslan Türkeş Müzesi nerede Alparslan Türkeş Müzesi nerede

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TİKA tarafından Lefkoşa'da müzeye dönüştürülen MHP Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in doğduğu evin açılışını yaptı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Oktay, müzeye gelişinde merhum Türkeş'in oğlu AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş tarafından karşılandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, açılıştaki konuşmasında, Türkiye ve KKTC için anlamlı bir açılışta beraber olduklarını belirtti.

Türkiye ve KKTC’nin ebediyen bir ve beraber olduğunu belirten Oktay, "Açılışını yaptığımız bu eser birlik ve beraberliğin en önemli sembollerinden birisi. Merhum Türkeş, sadece KKTC, sadece Türkiye değil Türk dünyası için son derece değerli bir siyaset adamıydı. Onun hayatı boyunca dile getirdiği idealleri ailesi ve Türk dünyası tarafından takip edilmekte. Bu eser onun hizmetini, ideallerini ve bizim bir değerimiz olduğunu göstermesi adına çok önemli. Gelecek...