antalyada turist ilgisi azaldı

antalyada turist ilgisi azaldı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜFOFED) Başkanı Osman Ayık. bu ay ve sonrasında turizmde iç pazarda yaşanacak artışın, yabancı turist sayısındaki kayıpları kapatmasının imkânsız olduğunu söyledi.

Antalya Demre'de taş evlere Avrupalı turist ilgisi!

Antalya'nın Demre ilçesinde bulunan Beymelek taş evler, batı Avrupalı turistlerin ilgi odağı haline geldi. Bölgeye tatile gelen turistler Beymelek taş evlerde tarih ve doğayla vakit geçirmenin keyfini yaşıyor.

Hattuşa'daki 350 yıllık konağa turist ilgisi!

Çorum'un Boğazkale ilçesinde kaymakamlık tarafından restore ettirildikten sonra halk eğitim merkezi bünyesinde hizmet vermeye başlayan 350 yıllık Dulkadiroğulları Konağı turistlerden yoğun ilgi görüyor.

Manisa Kula evlerine Japon turist ilgisi!

Manisa'nın Kula ilçesinde 18. yüzyıl Osmanlı mimarisinin bu zamana kadar bozulmadan gelen evleri, Japon belgeseline konu olacak.Yabancı turistin uğrak noktası olan tarihi evler tanıtacak.

Kapadokya Ihlara Vadisi'ne turist ilgisi artıyor!

Kapadokya'da turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerlerden Aksaray Ihlara Vadisi'nin ziyaretçi sayısı her geçen yıl artıyor. Ihlara Vadisi, Kapadokya'ya gelen turistlerin görmek istediği ilk 3 noktadan biri.

Kapadokya'da yabancı turist ilgisi yoğunlaştı!

Dünyanın en önemli kültür, doğa, manzara ve sıcak hava balonculuğu merkezlerinden Kapadokya'da, önceki gün yapılan milletvekili seçimleri nedeniyle yerli turist bulunmazken, yabancı turistler açığı kapattı.

Side Antik Kent Arap turist ilgisi görüyor!

Antik Kent'te turuna çıkarak Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Arap Turistler Side Antalya'ya tatile gelen Arap turistler, Alanya ve Side Antik Kent'te kültür Anadolu Beylikleri ve Osmanlı dönemi eserlerini yakından görüyor.

Afyon’un termal sularına yabancı turist ilgisi artıyor!

Termal ile lüksü buluşturarak termal turizme yepyeni bir anlayış kazandıran NG Afyon Wellness & Convention, şifalı termal suları ve 9500 metrekarelik spa merkezi ile son dönemde özellikle Alman turistlerden büyük ilgi görüyor.

Trabzon'da Ayasofya'ya turist ilgisi!

Trabzon' da müze olarak kullanılırken 52 yıl aradan sonra geçen sene yeniden ibadete açılan Ayasofya Camisi, kente gelen yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor...

Kapadokya'nın Küçük Ayasofya'sına yoğun turist ilgisi!

Kapadokya'da Ortodokslar için önemli bir dini merkez olan ve "Küçük Ayasofya" olarak da bilinen Kilise Cami, her yıl binlerce turist tarafından yoğun ilgiyle ziyaret ediliyor...

İstanbul'a Alman turist ilgisi!

İstanbul'a yılın ilk 9 ayında gelen yabancı turist sayısı 9 milyon 10 bin oldu. Şehre gelenler arasında yüzde 10,1 ile Almanlar ilk sırayı aldı.

Arapların Bursa'ya ilgisi şaşırtıyor!

Bursa'ya yönelik son yıllarda giderek artan Arap turist ilgisi, özellikle Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi esnafını memnun ediyor. "İğne atsan yere düşmez" deyimi, Arapların oluşturduğu kalabalıklar sayesinde hayata yansıyor...

Girmeler Mağarası'na turist ilgisi!

Makedonya Kralı Büyük İskender'in şifa bulmak amacıyla geldiği rivayet edilen Seydikemer ilçesindeki Girmeler Mağarası, turistlerin ilgisini çekiyor. Mağara, Prehistorik çağlardan günümüze kadar uzanan süreçte Likya uygarlığına ışık tutuyor.

Sultanhanı Kervansarayına turist ilgisi!

Dünyanın en büyük kervansarayı olan Sultanhanı Kervansarayı'nı, yılın ilk 7 ayında yaklaşık 250 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi. Kervansaray Anadolu Selçuklu Sultanı 1. Alaeddin Keykubad tarafından yaptırılmış.

antalyada turist ilgisi azaldı Haberi

antalyada turist ilgisi azaldı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜFOFED) Başkanı Osman Ayık. bu ay ve sonrasında turizmde iç pazarda yaşanacak artışın, yabancı turist sayısındaki kayıpları kapatmasının imkânsız olduğunu söyledi. Sabah'a konuşan Ayık, bugün Antalya'da turizmin gelecek vizyonuna ilişkin önemli konu başlıklarını gündeme getirecekleri bir toplantı düzenyeceklerini belirtti. Ayık, turizmciler olarak yeni hükümetten beklentilerini açıklayacaklarını ifade etti. Turizmde kötü geçen bir sezonla sıkıntıların kısa vadede çözülmesinin çok zor olduğunu vurgulayan Ayık. "Antalya bu ay itibarıyla yabancı turist sayısında 130 bin ekside. Bu ay da böyle devam ederse iç pazarda yaşanacak artış turizmcileri kurtaramaz. Sadece Antalya değil kıyıların tümünde sıkıntı var" diye konuştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın vabancı ziyaretçi giriş-çıkış verilerine göre, Antalya'ya gelen yabancı turist sayısı Ocak-Mayıs 2015 döneminde bir önceki yıla göre 272 bin...