05 / 02 / 2023

antalyaya gelen alman turist sayısı arttı

antalyaya gelen alman turist sayısı arttı

İngiltere'den Antalya'ya gelen turist sayısındaki artış ise yüzde 2.5 oldu. 2014'te 68 bin 761 İngilizin geldiği Antalya'ya bu yıl gelen turist sayısı 70 bin 497 oldu.

Altın fiyatları krizle artacak! Alman Deutsche Bank fiyat beklentisini açıkladı

Altın fiyatları FED'in faiz artırım kararlarının gölgesinde artmaya devam ediyor. Bankadan gelen açıklamalar faiz artırımına devam edileceğini gösterse de altının küresel krizin etkisiyle fiyatının artmasına kesin gözüyle bakılıyor. Alman Deutsche Bank altında son fiyat beklentisini açıkladı

Konut almanın zamanı mı?

Canlanma sinyallerinin güçlenmeye başladığı bir dönemde gelen korona salgının etkileri yeni kampanyalarla azalması planlanıyor. Peki konut almanın zamanı mı?' İşte tüm merak edilenler...

Peker Holding, Avrupa'ya örnek oldu!

Peker Holding'in Alman basınında da geniş yer tutan Nortgage projesinin şantiyesine gelen Alman denetim ekipleri, şantiyeyi emniyet ve temizlik açısından iyi örnek olarak gösterdi...

Türk-Alman Yatırım Zirvesi Frankfurt'ta yapıldı!

IBF Almanya’nın önde gelen finansal iletişim şirketlerinden Maleki Group tarafından düzenlenen Türk-Alman Yatırım Zirvesi Frankfurt'ta yapıldı. Cathay Group'un sponsorluğunda gerçekleştirilen zirvede İstanbul'daki yatırım fırsatları anlatıldı.

Cathay Group Türk-Alman Yatırım Zirvesi 2016'ya sponsor oldu!

IBF ve Almanya’nın önde gelen finansal iletişim şirketlerinden Maleki Group tarafından düzenlenen 'Türk-Alman Yatırım Zirvesi 2016' Cathay Group sponsorluğunda, 9 Mayıs'ta Frankfurt’ta gerçekleştirilecek.

Alman Mimar Braunfels, Ankara'yı inceledi: Yıkmayın örnek alın!

Ankara Marka Festivali için Başkent’e gelen ünlü Alman Mimar Prof. Stephan Braunfels, kent mimarisini inceledi. Braunfels, Başkent’teki Cumhuriyet dönemi yapılarının korunması gerektiğini vurguladı. İşte açıklamaları...

Alman Biesterfeld, İstanbul ofisinde LAMP 83'ü tercih etti!

Aydınlatma aygıtları üretiminin lider Türk firması LAMP 83, dünyanın önde gelen kimyasal ve plastik madde üreticilerinden Alman firması Biesterfeld’in İstanbul merkez ofisini aydınlattı.

Doğu Karadeniz'e sezonun ilk kruvaziyeri Alman turist getirdi!

Doğu Karadeniz'e bu sezon gelen ilk kruvaziyer gemisi olan ve Trabzon Limanı'na demirleyen Bahama bayraklı, 250 metre uzunluğundaki "Hamburg" isimli gemi, 265 Alman turist taşıyor.

Alman Hastanesi, 1 ay süreyle kapılarını kapadı!

Taksim’de bulunan Alman Hastanesi, faaliyetlerini 1 ay süre ile durdurdu. Şirket ortakları arasında yaşanan problemler sebebiyle kapanma noktasına gelen hastanede son aylarda sadece acil servis ve çocuk hastalıkları gibi poliklinikler hizmet verebiliyordu

İzmir'e havayoluyla gelen turist sayısı yüzde 16.10 arttı!

İzmir'e Nisan ayında havayoluyla gelen turist sayısı bir önceki döneme göre yüzde 16.10 oranında arttı. İzmir'i en fazla Alman turistler ziyaret ederken, bu ülkeyi Fransa, İtalya ve İngiltere izledi.

Uçhisar Kalesi'ne gelen turist geçen seneye oranla yüzde 50 arttı!

Peribacaları, kayadan oyma evleri ve kiliseleriyle ünlü Kapadokya bölgesinde yer alan Uçhisar Kalesi'ne bu yıl 3 aylık dönemde gelen turist geçen seneye oranla yüzde 50 arttı.

Paskalya için gelen turist sayısı yüzde 10 artış gösterdi!

Muğla'nın turistik ilçesi Marmaris'te, Paskalya nedeniyle tatile gelen turist sayısı geçen yıla göre yüzde 10 artış gösterdi. Paskalya tatili için Nisan ayında Dalaman'a uçakla 15 bin turist geldi.

Renovia İstanbul projesine Alman ortak!

Vartaş İnşaat Kadıköy'de Alman ortağı Stern Immobilien AG ile Renovia İstanbul projesini yapmaya hazırlanıyor. 700 milyon TL'lik projenin ilk etabı 300 milyon liraya mal olacak...

antalyaya gelen alman turist sayısı arttı Haberi

antalyaya gelen alman turist sayısı arttı

ALMANYA YÜZDE 5.7, İNGİLTERE YÜZDE 2.5 ARTTI 

Antalya'ya en fazla turist gönderen ilk 5 ülke içinde artıya geçtiği pazarlar Almanya ve İngiltere oldu. Rusya, Hollanda ve iran'da yaşanan çift haneli kayıplara rağmen Almanya'dan gelen turist sayısındaki artış yüzde 5.7 oldu. 2014 yılının ilk 4 ayında 464 bin 194 Alman turist tatil için Antalya'ya gelirken, yılın aynı döneminde bu rakam 490 bin 623'e çıktı, ingiltere'den gelen turist sayısındaki artış ise yüzde 2.5 oldu. 2014'te 68 bin 761 İngilizin geldiği Antalya'ya bu yıl gelen turist sayısı 70 bin 497 oldu.

Antalya'ya yılın ilk 4 ayında gelen turist sayısı 2014'ün aynı dönemine oranla yüzde 11 azalınca, sadece otellerin gelir kaybı 55 milyon euro oldu. 


Antalya'ya yılın ilk 4 ayında havayoluyla gelen turist sayısı, 2014'ün aynı...