arsa ve arazi fiyatları 2021

arsa ve arazi fiyatları 2021

Pandemi döneminde büyük şehirlerde, birikimiyle arsa yatırımı yapan oturacağı evi kendisi inşa ettirmek isteyenlerin artması; arsa ve arazi fiyatlarını rekora götürdü. Peki fiyatlar nasıl değişti? İşte detaylar...

Arsa ve arazi fiyatları en çok hangi illerde arttı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile beraber Türkiye genelinde son 1 senede konut imarlı arsa fiyatları yüzde 37, arazi fiyatları da yüzde 24 arttı. Peki arsa ve arazi fiyatları en çok hangi illerde arttı?

Arsa ve arazi fiyatları en çok hangi illerde arttı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile beraber Türkiye genelinde son 1 senede konut imarlı arsa fiyatları yüzde 37, arazi fiyatları da yüzde 24 arttı. Peki arsa ve arazi fiyatları en çok hangi illerde arttı?

Arsa ve arazi yatırımcıları dikkat!

Lüks Konut Uzmanı Sercan Göller, arsa ve arazi yatırımı ile değerlendirmeler yaptı. İşte o değerlendirme...

Arsa ve arazi yatırımı yapacaklar dikkat!

Pandemi döneminin etkisiyle gözler bir kez daha arsa ve arazi yatırımına çevrildi. İşte arsa ve arazi yatırımında dikkat edilmesi gerekenler...

2021'de arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

Arsa ve arazi yatırımı yapmak isteyen kimselerin devir işlemi için tapuda belli masrafları ödemesi gerekiyor. Peki, 2021'de arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek? İşte tüm merak edilenler...

Reysaş Taşımacılık'ın arazi, arsa ve binalarının değer artışı 300 milyon TL!

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik'in Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS)'ye göre hazırlanan konsolide finansal tablolarında,  gerçeğe uygun değerleri ile yansıtılmasına ilişkin arazi, arsa ve binaların değerlemeleri sonuçlandı. Değer artışı yaklaşık 300 milyon TL olacak. 

Arsa ve arazi fiyatları yüzde 400 arttı!

Pandemi dönemiyle birlikte yatırımların yönü değişti. Şubat 2020 - Ağustos 2020 döneminde arsa arazi talebi yüzde 400 arttı.

Arsa ve arazi yatırımı her zaman değerli!

Emlak fiyatlarının çoğunun piyasa değerinin altında satıldığını belirten gayrimenkul danışmanı Tuğçe Tanay, yükselen dövize rağmen arsa, arazi yatırımının her zaman değerli olduğunu vurguladı.

Arsa ve arazi kurtları 'cin olmadan adam çarpmanın' peşinde!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "Arsa ve arazi kurtları 'cin olmadan adam çarpmanın' peşinde" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 9 maddelik analizi...

2020'de arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

Arsa ve arazi yatırımı yapmak isteyen kimselerin devir işlemi için tapuda belli masrafları ödemesi gerekiyor. Peki, 2020'de arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

2019'da arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

Arsa ve arazi yatırımı yapmak isteyen kimselerin devir işlemi için tapuda belli masrafları ödemesi gerekiyor. Peki, 2019'da arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

Bu yıl arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek?

Arsa ve arazi alanların tapu dairesinde ne kadar tapu harcı ödeyeceği merak ediliyor. 2018 yılında ödenecek harçlar da belli oldu. Peki bu yıl arsa ve arazi alanlar ne kadar tapu harcı ödeyecek? diyorsanız işte yanıtı...

Arsa ve arazi metrekare değeri artışı yüzde 50'yi geçemeyecek!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, 2018 yılı için takdir edilen asgari ölçüde arsa ve arazi metrekare birim değerlerindeki artış, 2017 yılı için uygulanan değerlerin yüzde 50’sini geçemeyecek..

Yatırımcının yeni rotası arsa ve arazi!

Gayrimenkul yatırımcıların farklı alternatiflere yöneldiğini vurgulayan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı “Konut fiyatlarındaki artışların enflasyonun altında seyretmesi ile yatırımcılar artık arsa ve arazi yatırımlarını tercih ediyorlar." dedi.

arsa ve arazi fiyatları 2021 Haberi

arsa ve arazi fiyatları 2021

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisiyle beraber gayrimenkul tercihleri de değişti. Yeni Şafak'tan Hamide Hangül'ün haberine göre; balkonlu, bahçeli müstakil evler konularda ön plana çıkarken, iş yeri tarafında daha küçük metrekareli az katlı ofislere ilgi arttı. 

Pandemi döneminde büyük şehirlerde, birikimiyle arsa yatırımı yapan oturacağı evi kendisi inşa ettirmek isteyenlerin artması; arsa ve arazi fiyatlarını rekora götürdü. Gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa'nın verilerine göre, Türkiye genelinde son bir yılda konut imarlı arsa fiyatları yüzde 37, arazi fiyatları yüzde 24 arttı. Ortalama arsa metrekare fiyatı 701 TL, arazi metrekare fiyatı ise 51 TL olarak kaydedildi.

İZMİR’DE BİN 53 TL

Türkiye çapında üç büyük ildeki arsa ve arazi fiyat değer değişimleri farklılaştı. Ankara, arsada yıllık yüzde 35 değer artışıyla dikkat...