atatürk havalimanından uçuş yapılıyor mu

atatürk havalimanından uçuş yapılıyor mu

Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na tarihi taşınma işlemi başladı. Taşınma süreci 45 saat olarak planlandı..

Atatürk Havalimanı'ndaki hastane inşaatı uçuş trafiğini etkileyecek mi?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Atatürk Havalimanı’na, yeni iniş-kalkış izni verilmeyeceği hakkında açıklama yaptı. DHMİ'den gelen bu açıklamayı uzmanlar, "Meydan kapanmayacak ama yeni uçuş planlarına da izin verilmeyecek" şeklinde yorumladı...

Hüseyin Keskin'den Atatürk Havalimanı hastanesi açıklaması!  

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Atatürk Havalimanı'ndaki sahra hastanesinin ‪genel havacılık ve kargo operasyonlarının uçuş emniyeti ve havacılık güvenliğinden taviz verilmeden inşa edildiğini ifade etti...

İstanbul Havalimanı’nda ilk uçuş heyecanı!

Atatürk Havalimanı'ndan, İstanbul Havalimanı'na 'Büyük Göç' tamamlanıyor. İstanbul Havalimanı ilk yolcularına kapılarını açtı. İstanbul Havalimanı'na taşınmanın ardından yapılacak ilk uçuş için yolcular uçağa alındı.

İstanbul yeni havalimanından ilk uçuş 31 Ekim'de!

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı yaptığı açıklamada İstanbul yeni havalimanından 31 Ekim saat 14.00'te İstanbul'dan Ankara'ya ilk uçuşun yapılacağını söyledi.

Atatürk Havalimanı'nda uçuş bilgi ekranlarındaki sorun giderildi!

TAV Havalimanları Holding'ten yapılan açıklamaya göre Atatürk Havalimanı uçuş bilgi ekranlarındaki sorun giderildi. İç ve dış hatlar terminallerinde bazı uçuş bilgi ekranlarında yaşanan sorunun giderildiği belirtildi.

Atatürk Havalimanı'nda dış hat transit yolcuları için yeni kapı oluşturuldu!

Atatürk Havalimanı'ndaki yeni uygulamada Avrupa Birliği ülkelerinden gelen, açığa park eden uçaklardaki yolcular, otobüslerle yeni açılan kapı önüne getiriliyor. Yolcular, burada güvenlik aramasına alınmadan uçuş için belirlenen salonlara geçebiliyor.

Edremit Havalimanı'nda ilk uluslararası doğrudan uçuş gerçekleşti!

Edremit Havalimanı'na, ilk uluslararası doğrudan uçuş Almanya'nın Düsseldorf Havalimanından kalkan uçakla gerçekleştirildi. Öger Türk Tur'un Düsseldorf tan kalkan ST 1544 sefer sayılı uçağı, 150 yolcusuyla Edremit'e uçtu.

Atatürk Havalimanı en fazla yeni güzergaha sahip havalimanı seçildi!

TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, uçuş ağına eklenen 20 yeni destinasyon ile Euro Annies 2014 Ödülleri'nde "En fazla yeni güzergaha sahip havalimanı" seçildi.

Atatürk Havalimanı'nda 1 Mayıs'ta 1.267 uçak trafiği ile tüm zamanların rekoru kırıldı!

Atatürk Havalimanı'na 1 Mayıs’ta 635 uçak iniş yaparken, 632 uçak da havalimanından kalkış yaptı. Böylece havalimanında, bin 267 uçak trafiği ile tüm zamanların rekoru kırıldı.

Atatürk Havalimanı Skytrax ödüllerinde ilk 10'a girdi!

TAV tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri'nde 50 milyon yolcu ve üstü kategorisinde en iyi 10 havalimanından biri oldu, Gürcistan'daki Tiflis Havalimanı da Doğu Avrupa'nın en iyileri arasında yerini aldı...

Atatürk Havalimanı’nda kış hazırlığı yapılıyor!

İstanbul'da kar yağışı ve soğuk havanın Atatürk Havalimanı’nda uçuş trafiğini aksatmaması için hazırlıklar tamamlandı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri pistlerde buzlanmaya karşı bin ton solüsyon aldı....

Atatürk Havalimanı’nda yenilenen iki yolcu salonu hizmete girdi!

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda iç ve dış hatlarda yer alan ve yenilenen iki yolcu salonu hizmete girdi, 10 kişi kapasiteli ve 301 metrekare alana sahip olan salon, 7 gün/ 24 saat uçuş öncesinde yolcuların beklentilerine cevap veriyor.

İzmir Atatürk OSB'de 400 bin metrekare için büyük kavga!

Avrupa'nın en büyük iplik fabrikasıyken iki yıl kadar önce kapısına kilit vurulan Tariş İplik Fabrikası ile ilgili TARİŞ Pamuk Birliği ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi yönetimi karşı karşıya geldi

atatürk havalimanından uçuş yapılıyor mu Haberi

atatürk havalimanından uçuş yapılıyor mu

Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na "Büyük Göç" olarak adlandırılan tarihi taşınma işlemi başladı.

Sabah'ta yer alan habere göre; Türk Hava Yollarının (THY) malzeme ve araçları, 6 Nisan Cumartesi akşamı saat 23.59'da tamamlanacak toplam 45 saat planlanan taşınma sürecinde, 707 tır seferi ile yeni evi İstanbul Havalimanı'na taşınacak.

THY'ye ait ait malzeme ve araçların yüklendiği konteynerler, tırlarla aprondan İstanbul Havalimanı'na nakledilecek.

Taşınma boyunca, yaklaşık 700 operasyonel araç da kara yolu ile Basın Ekspres Yolu üzerinden İstanbul Havalimanı'na götürülüyor.

Atatürk Havalimanı'nda belirlenen üç noktada bekleyen tırlara, aralarında 44 tonluk uçak çekme aparatlarından çok hassas aletlere kadar yaklaşık 47 bin 300 ton malzeme peyderpey yükleniyor.

10 bin parçadan fazla malzemenin oluşturduğu bu yükün, 5 bin tır hacmine eş değer olduğu ve bu yükü taşıyacak...