25 / 05 / 2022

bağdat caddesi kentsel dönüşüm evler

bağdat caddesi kentsel dönüşüm evler

AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu, İnşaat Zirvesi'ndeki konuşmasında 2020 yılında Bağdat Caddesi’nde ve çevresinde, kentsel dönüşüm çalışmalarının yüzde 30 artacağını söyledi...

Bağdat Caddesi yok satıyor!

Dünyanın sayılı alışveriş caddelerinden Bağdat Caddesi, geçtiğimiz 2 yılda plansız kentsel dönüşüm sebebiyle değer kaybetmişti. Talebin ve fiyatların yeniden yükselişe geçtiği caddede, bu günlerde satılık ve kiralık kıtlığı yaşanıyor. Ne daire bulmak mümkün ne dükkan. 

Bağdat Caddesi'nden kentsel dönüşüm 2020'de yüzde 30 artacak!

AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu, İnşaat Zirvesi'ndeki konuşmasında 2020 yılında Bağdat Caddesi’nde ve çevresinde, kentsel dönüşüm çalışmalarının yüzde 30 artacağını söyledi...

3 yılda yüzde 54 değer kaybeden Bağdat Caddesi dernekleşti!

Kentsel dönüşümün ardından 3 senede yüzde 54 değer kaybeden Bağdat Caddesi sorunlarını aşmak için dernekleşti. Dernekleşmeyle beraber 20 milyar liraya gerileyen değerini yeniden 50 milyar liralar seviyesine çıkarmayı hedefliyor.

Bağdat Caddesi'ndeki boş mağaza sayısı artıyor!

Kentsel dönüşümle beraber rant merkezi haline gelen Bağdat Caddesi’nde emlak piyasasında yaprak kıpırdamıyor. Caddede konut fiyatları yüzde 40 düştü.

Mono İnşaat'tan Bağdat Caddesi'ne 2 yeni proje!

Mono Mimarlık İnşaat, Bağdat Caddesi’nde geliştirdiği kentsel dönüşüm projelerine 2 yeni proje daha ekliyor. 

Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüm ne durumda?

Gazete Habertürk yazarlarından Mimar Esin Tümer, Bağdat Caddesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarını Cadde'de projeler üreten müteahhit firmalara sordu. İşte,  Mimar Esin Tümer'in yazısı.. 

Bağdat Caddesi'nde kentsel yenileme projeleri arttı!

Kentsel yenileme projeleri, yarım kalmış binalar ve boş mağaza sayılarındaki artış, geçen yıl Bağdat Caddesi'nde ziyaretçi sayısının yüzde 27 azalmasına sebep oldu.

Bağdat Caddesi eski günlerine geri dönüyor!

Kentsel dönüşümün devam ettiği Bağdat Caddesi'nde fiyat düşüşleri, konut ve ticari alanlara olan talebi arttırdı.

Bağdat Caddesi'nde dönüşüm yavaşladı!

İstanbul’un en bilinen ünlü caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi'nde kentsel dönüşüm çalışmaları yavaşladı. Bölgeye kentsel dönüşüm iyi gelmedi.

Bağdat Caddesi ve Kadıköy’de 'cadde fırsatçılarına' dikkat!

İstanbul’da kentsel dönüşümün hızla sürdüğü Bağdat Caddesi’nde bugünlerde ‘çantacı’ diye tabir edilen fırsatçılar geziniyorlar. 

Bağdat Caddesi dönüşüm atağında!

İstanbul'da kentsel dönüşüm projeleri hızla devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul’un en önemli caddelerinden Bağdat Caddesi dönüşüm süreci yaşıyor.

Bağdat Caddesi'nde metrekare fiyatı 10 bin TL'den başlıyor!

Kentsel dönüşümle adeta şantiyeye dönen Bağdat Caddesi'nde metrekare fiyatı 10 bin TL'den başlıyor.

Bağdat Caddesi dönüşüyor!

Kentsel dönüşüm çalışmaları İstanbul'un hemen her bölgesinde devam ediyor. İstanbul'un en prestijli caddelerinden olan Bağdat Caddesi'nde müteahhit firma sayısı kentsel dönüşümle birlikte 100'den 500'e ulaştı..

bağdat caddesi kentsel dönüşüm evler Haberi

bağdat caddesi kentsel dönüşüm evler

Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER), sektör paydaşlarını 3 Aralık Salı akşamı Büyük Kulüp’te düzenlediği “İnşaat Zirvesi”nde bir araya getirdi. 

İnşaat Zirvesi'ne Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım katıldı. Gecede Hafele, Teksan, Coldwell Banker gibi 19 firma da stantlarıyla yer aldı.

AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu, İnşaat Zirvesi'nin açış konuşmasını yaptı. Tavukçuoğlu, "2019 yılı, her sektörde olduğu gibi inşaat sektörü açısından da zorlu bir yıl oldu. Tabii bu zorlu yılı Türkiye’nin lokomotif sektörü inşaat sektörü daha çok hissetti. 2019 yılının en önemli gündem başlıkları tabii ki dolar kurundaki artış oldu. Maliyetlerimizin bir anda yükselmesi, konut kredi faizlerinin yüzde 2 ve üzeri bantta seyir etmesi, akabinde konut satışlarının durma...