bursa büyükşehir belediyesi hibe desteği

bursa büyükşehir belediyesi hibe desteği

Birleşik Krallık Refah Fonu, “Geleceğin Şehirleri” programıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Şehir ve Kentsel Dönüşüm temalı projelerine 3,2 milyon Pound hibe desteği verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi işletmelerden kira almayacak! 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediye ve iştiraklerinin kiracısı olan işletmelerden kira alınmayacağını duyurdu...

Bursa Büyükşehir'den Gelemiç'e mahalle konağı!  

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Keles’in kırsal Gelemiç Mahallesi’ne mahalle konağı kazandırdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2020 bütçesi 2.8 milyar TL!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 mali yılı gelir bütçesi 2 milyar 800 milyon lira, gider bütçesi de 2 milyar 600 milyon lira şeklinde kabul edildi. 

Bursa Büyükşehir'in Akıllı Şehir ve Kentsel Dönüşüm projelerine hibe desteği!

Birleşik Krallık Refah Fonu, “Geleceğin Şehirleri” programıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Şehir ve Kentsel Dönüşüm temalı projelerine 3,2 milyon Pound hibe desteği verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı toplantısı gerçekleşti!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mayıs ayı olağanüstü meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir tarım arazilerini satışa çıkardı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, otoparklar ve işletmelerin yanı sıra Belediye’ye ait tarım arazilerini de satıyor. Belediyeye ait tarım arazileri imara açılarak parsel parsel satışa çıkarıldı.

Bursa Büyükşehir'in 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılı gelir bütçesi 2 milyar 550 milyon Türk Lirası, gider bütçesi 2 milyar 300 milyon Türk Lirası olarak kabul edildi.

Bursa Büyükşehir'den 153.8 milyon TL'ye satılık 6 arsa!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer İlçesi, Başköy Mahallesi'ndeki 6 arsayı ihale ile satıyor. İhale 20 Kasım'da gerçekleşecek..

Bursa Büyükşehir'den yeni gençlik merkezi müjdesi!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Görükle Gençlik Merkezi, törenle hizmete açıldı. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği yürürlükte!

Bursa Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Yürürlükte Arsalara İlişkin Hükümler, Yapılaşmaya İlişkin Hükümler, Yapılara İlişkin Hükümler yer aldı. 

Bursa Büyükşehir'den 53 milyon TL'ye satılık 5 arsa!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer İlçesi'ne bağlı Başköy Mahallesi'ndeki 5 arsayı ihale ile satıyor. İhale 15 Mayıs'ta yapılacak..

Bursa Büyükşehir'den satılık 4 gayrimenkul! 56,2 milyon TL'ye!

Bursa Osmangazi'de yer alan 4 gayrimenkul Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa sunuluyor. Gayrimenkullerin toplam tahmini bedeli 56 milyon 21 bin 649 TL olarak belirlendi.

Bursa Büyükşehir'den 83.7 milyon TL'ye satılık 6 arsa!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer İlçesi'ndeki 6 arsayı ihale ile satıyor. Arsaların ihalesi 27 Mart'ta gerçekleşecek..

bursa büyükşehir belediyesi hibe desteği

bursa büyükşehir belediyesi hibe desteği bursa büyükşehir belediyesi hibe desteği

Ulaşımdan altyapıya, çevreden üstyapı yatırımlarına kadar akıllı şehirciliği ön plana çıkaran adımları kararlılıkla atan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu alanda da bir ilke daha imza attı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, akıllı Şehircilik ve İnovasyon Dairesi Başkanlığı’nı kuran ilk Bursa Büyükşehir Belediyesi oldu. Şehrin problemlerini çözmek, vatandaşların yaşam kalitesini artırmak, kaynakları etkin ve verimli kullanmak adına “Akıllı Şehir Bursa“ yolculuğuna başlayan Bursa’da, Akıllı Şehir Stratejisi oluşturulması çalışmaları başladı. Bu vizyon ile beraber Birleşik Krallık Refah Fonu “Geleceğin Şehirleri” programı kapsamında Temmuz 2018'den itibaren çalışmalara başlandı. Projenin 1. fazında program yürütücüsü BM Habitat ile “Bursa Akıllı Şehir Projesi” ve “Bursa İçin Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Modeli” projelerini hayata geçirmek için proje metinleri hazırlandı. 

Dünyada 10 ülke ve 19 şehri kapsayan Birleşik...