Çimsa çevre yatırımı

Çimsa çevre yatırımı

Çimsa, geçtiğimiz yıl sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında 12.4 milyar liralık çevre yatırımı yaptığını duyurdu.

Malatya Kuzey Çevre Yolu'nun ihalesi tamamlandı!

1 yıl önce temeli atılan Malatya Kuzey Çevre Yolu'nun ihalesi tamamlandı. Projenin bölgenin en önemli yatırımı olduğu ifade ediliyor.

Bursa Uluabat Gölü'ne, 30 milyon TL’lik çevre yatırımı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi,Uluabat gölüne 30 milyon TL’lik çevre yatırımı yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, göle temiz su bırakılmasını sağlayacak Akçalar Arıtma Tesisi inşaat alanını inceledi.

Çimsa'dan 12.4 milyon liralık çevre yatırımı!

Çimsa, geçtiğimiz yıl sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında 12.4 milyar liralık çevre yatırımı yaptığını duyurdu.

Shell'den Kuzey Çevre Otoyolu'na 3. akaryakıt istasyonu yatırımı!

Shell & Turcas, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Kuzey Çevre Otoyolu’nda hizmet verecek yeni akaryakıt istasyonu yatırımlarıyla, perakende ağını genişletmeye devam ediyor.

Bursa Büyükşehir'den 1.3 milyar TL'lik çevre yatırımı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi 1 milyar 300 milyon TL’yi aşan çevre yatırımları ile kentin gelecek 50 yılını güvence altına aldı.

Trakya'ya 2 milyar liralık çevre yatırımı yapılacak!

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Trakya’da çevre temizliği için 3 yıl içinde 2 milyar TL yatırım yapacaklarını, bu yatırımların tam kapasite çalışmaya başladığı zaman Marmara Denizi ve Trakya’nın çevre kirliliğinin ortadan kalkacağını söyledi.

Çimsa’dan Eskişehir’e 55 milyon dolar!

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, Eskişehir Fabrikası’nda 55 milyon dolarlık yeni beyaz çimento yatırımına hazırlanıyor. Bu, şirketin 2015’teki ikinci büyük yatırımı.

Trabzon'a 200 milyon TL çevre yatırımı yapıldı!

Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi, Trabzon’da yapımını bitirdikleri ve devam ettikleri kamu yatırımlarının toplam maliyetinin 200 milyon TL civarında olduğunu söyledi.

Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi projesi hayata geçiyor!

Torbalı'da Cumhuriyet tarihinin en büyük çevre yatırımı ve sosyal yaşam kampusu kabul edilen 22 kilometre uzunluğundaki Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi için 100 araçlık iş makinesi parkı kuruluyor.

Erdemir Grubu 851 milyon dolarlık çevre yatırımı yaptı!

Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, 851 milyon dolar tutarında çevreyi koruyucu yatırım yapıldığını açıkladı.

Çimsa’nın 3 tesisine Yeşil Nokta Çevre Ödülü!

Çimento ve yapı malzemeleri sektöründe 40 yılı aşkın süredir fark yaratan çalışmalara imza atan ÇİMSA, çevre konusuna verdiği önemi, Yeşil Nokta Çevre Yarışması’nda üç hazır beton tesisinin aldığı ödüllerle bir kez daha kanıtladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden dev çevre yatırımı!

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü Aydın'ın Efeler, Çine, Karacasu, Sultanhisar ve Kuyucak ilçelerinde atık su arıtma tesislerinde yenileme çalışmaları yapılıp tesisler yeniden faaliyete geçti.

Aziz Kocaoğlu: Alsancak konteyner limanı kalmalı!

İZSU'nun 21 milyar liralık çevre yatırımı kapsamındaki kanal şebekesi döşeme çalışmaları törenle başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, törende İzmir'i kendi gücüyle kalkındırdıklarını belirtti çeşitli konulara değindi.

Çimsa çevre yatırımı

Çimsa çevre yatırımı Çimsa çevre yatırımı

Türkiye’nin önemli çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, 2015 yılı verilerinin yer aldığı Sürdürülebilirlik Raporu’nu kamuoyu ile paylaştı. Global Reporting Initiative G4 Raporlama Rehberinin “temel” (core) kriterlerine uyumlu olarak hazırlanan raporda, 2015 yılında gerçekleşen çevresel, ekonomik ve toplumsal faaliyetlere yönelik çalışmalar yer aldı. Çimsa, Sürdürülebilirlik Raporu’nu 2010 yılından bu yana yayınlıyor.


Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, “Ana hedefimiz insana saygılı, çevreyle uyumlu ve finansal açıdan karlı bir iş modeliyle paydaşlarımız için değer üretmektir. Bu nedenle yatırımlarımızın, uygulamalarımızın, ürün ve hizmet geliştirme çalışmalarımızın karar süreçlerinde finansal performans kadar sosyal, çevresel ve ekonomik performans beklentileri de önemli bir yer tutmaktadır” dedi.


Özhatay, sürdürülebilirlik alanında 2015 yılında gerçekleştirilen başarının gelecek dönemlerdeki çalışmalarla arttırılacağına inancının tam olduğunu söyledi.


Sürdürülebilirlik Raporu 2015 hakkında detaylı bilgi için www.cimsadasurdurulebilirlik.org’u...