çin türkiye gayrimenkul sektörü

çin türkiye gayrimenkul sektörü

Tüm dünyanın gözü konut fiyat artışında şampiyonluğu göğüsleyen Türkiye'ye çevrildi...

Çinlilerden Türkiye'de gayrimenkul atağı!

Geçtiğimiz bir senede gayrimenkulde alım satımlarıyla ön plana çıkan Çin, Türkiye’de gayrimenkul sektörüne konut geliştirici şeklinde adım atmayı planlıyor. 

Türkiye'ye yatırım yapan yabancıların yüzde 93'ü gayrimenkulünü elinde tutuyor!

AGS Global'in Türkiye'nin 12 kentinde gayrimenkul alan, 48 ülkeden toplam 410 uluslararası yatırımcıyla sekiz dilde gerçekleştirdiği araştırmada, yatırımcıların yüzde 92.7'sinin gayrimenkullerini elinde tuttuğu ortaya çıktı.

Türkiye'ye yatırım yapan yabancı yatırımcıların yüzde 93'ü gayrimenkulü elinde tutuyor!

Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER), yabancı yatırımcıların eğilim ve beklentilerini ölçümlemek için yeni bir saha araştırması yaptı. Çalışmada yabancıların uluslararası piyasalarda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye gayrimenkul piyasasına güvendiği belirlendi.

Türkiye Gayrimenkul Pazarı Görünümü 2020 yıl sonu raporu!

Cushman & Wakefield "Türkiye Gayrimenkul Pazarı Görünümü 2020 Yıl Sonu" raporuna göre, 2020 son çeyrekte kiralama anlaşmaları bir önceki çeyreğe ve yıla göre düşüş eğilimine gösterirken, yapı izinlerinde yaklaşık iki katı olarak belirgin bir artış kaydedildi.

EBRD Gayrimenkul ve Turizm Ekibi: Türkiye, çok cazip gayrimenkul pazarına sahip!

EBRD Gayrimenkul ve Turizm Ekibi Direktör Yardımcısı Stepanova, "Türkiye, gayrimenkul alanında yabancı yatırımcı açısından son derece cazip bir pazara sahip ve Kovid-19 salgınına rağmen bu cazibesini korumaya devam ediyor." diye konuştu.

PROKULE Türkiye'nin gayrimenkul sektöründeki yatırımları hız kesmiyor!

PROKULE Türkiye Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Kurucu Ortağı Gökhan Gürlek, PROKULE Türkiye Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık firmasının bugünkü ulaştığı noktayı, yaptıkları yatırımları ve gelecek hedeflerini anlattı.

Niğde OSB yatırımcı için Türkiye'nin en hesaplı OSB'si!

Niğde Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbaş, "470 hektar alan üzerinde kurulan OSB kendi enerjisini kendi üretiyor ve yatırımcı için Türkiye'nin en hesaplı OSB'si olma özelliğini taşıyor" açıklamasında bulundu.

Ankara Vali Yardımcısı Abdullah Dölek’ten Prokule Türkiye'ye destek!

Prokule Türkiye Gayrimenkul Kurucuları Gökhan Gürlek ve Hasan Gürlek, Nevşehir’in önemli ismi Ankara Vali Yardımcısı Abdullah Dölek’in ziyaretiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Arnavutluk'tan 500 konut inşası için Türkiye'ye teşekkür!

Arnavutluk Yeniden İnşa Bakanı Arben Ahmetaj, ülkede geçtiğimiz yıl yaşanan deprem sonrasında 500 konut inşa etme taahhüdünü uygulamaya alan Türkiye'ye teşekkürlerini iletti.

Arnavutluk'tan 500 konut inşası için Türkiye'ye teşekkür!

Arnavutluk Yeniden İnşa Bakanı Arben Ahmetaj, ülkede geçen sene yaşanan depremin ardından 500 konut inşa etme taahhüdünü uygulamaya koyan Türkiye'ye teşekkür etti.

Türkiye gayrimenkul pazarında Çin atağı!

Türkiye’den gayrimenkul alan yabancılarda Çinliler öne çıkmaya başladı. Pandemi döneminde dahi 500 konut aldılar. Yatırım danışmanı Hakan Bucak, “Oluk oluk geliyorlar, 5 yıl sonra da burada üretime başlayacaklar” dedi.

Fuat Oktay: Beyrut Limanı'nın inşası için Türkiye hazır!

Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Avn ile görüşmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ciddi şekilde zarar gören Beyrut Limanı ve çevresindeki binaların inşası konusunda Türkiye sonuna kadar hazır." diye konuştu.

Türkiye'de gayrimenkul sektörünün yarı yıl karnesi!

Colliers International tarafından 6 aylık periyotlarla hazırlanan Türkiye Gayrimenkul Piyasası Raporu 2020 yayınlandı. Raporda çarpıcı ifadeler kullanıldı....

çin türkiye gayrimenkul sektörü Haberi

çin türkiye gayrimenkul sektörü

Türkiye, konut fiyat artışında şampiyonluğu göğüsledi. Başkent Ankara, İzmir ve mega kent İstanbul’un konut fiyatlarında dünyada zirvede olmasıyla birlikte tüm dünyanın gözü Türkiye’ye çevrildi. Son olarak ise bu konuyla ilgili olarak Çin Devlet Televizyonu CCTV, detaylı şekilde bir haber dosyası hazırladı. Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran’ın da görüşlerinin yer aldığı CCTV’nin haberi Çin’in dışında Amerika ve Yeni Zelanda başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde yer alan TV kanallarında da gösterildi.

Dünyada birinci sırada

İngiltere merkezli küresel gayrimenkul danışmanlık şirketi olan Knight Frank’in Global Konut Fiyatları Endeksi 2020 yılı 4. çeyrek sonuçları hakkında konuşan Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Dünyadaki 150 kenti kapsayan rapora, Türkiye damga vurdu. Son bir yıllık fiyat artışına bakıldığında dünyada konutların en fazla değer kazandığı yer, yüzde 30 ile başkent Ankara oldu....