Diyarbakır Bağlar kentsel dönüşüm

Diyarbakır Bağlar kentsel dönüşüm

Diyarbakır’da kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bölgelerin başını çeken Bağlar ilçesinde sorunun çözümü için önemli bir adım atıldı. Bağlar ilçe belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile koordineli çalışıp 5 yılda kentsel dönüşümü gerçekleştirecek.

Diyarbakır Dağkapı meydanına kentsel yenileme projesi!

Diyarbakır'daki Dağkapı Meydanı, 'kentsel yenileme projesi' ile yenişlenecek. Proje kapsamında Dilan sineması kültür merkezi haline getirilecek...

Bağlar'ın kentsel dönüşüm raporu bakanlığa sunuldu!

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi, ilçe için hazırladığı kentsel dönüşüm raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunuldu. Projenin onaylamasıyla ilgili çalışmalara önümüzdeki aylarda başlanması planlanıyor.

Diyarbakır'da 30 binada hasar tespit edildi, 2 katlı bina boşaltıldı!

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde belediye ekiplerince yapılan incelemede 30 binada hasar tespit edildi. Yıkılma tehlikesi bulunan 2 katlı bir bina tahliye edildi.

Diyarbakır'daki riskli 2 bin 500 bağımsız bölüm için dönüşüm müjdesi!

Diyarbakır'da risk taşıyan 2 bin 500 bağımsız bölüm için kentsel dönüşüm projesi başlatılacaklarını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bölgede hayata geçirilecek çalışmaları ve projeleri anlattı.

Diyarbakır'da 72.9 milyon TL'ye icradan satılık üç gayrimenkul!

Diyarbakır 9. İcra Dairesi Müdürlüğü, Diyarbakır ili, Kayapınar ilçesi, Kayapınar Mahallesi ve Bağlar ilçesi, Kaynartepe Mahallesi'ndeki üç gayrimenkulü 72 milyon 947 bin 832‬ TL'ye icradan satıyor...

Diyarbakır Bağlar'da 250 yapı için yıkım kararı!

Diyarbakır'da, yeni yerleşim yerlerinin açılmasıyla birlikte, Bağlar ilçesinde oturanlardan bazıları, çoğu gecekondu olan evlerini terk etti. Bağlar Belediyesi yetkilileri, tespit ettikleri 250 yapı için yıkım kararı verdi.

Diyarbakır Kayapınar'da kentsel dönüşüm kararı!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Diyarbakır Kayapınar'da bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi...

Bağlar'da dönüşüm 4 ay sonra başlayacak!

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına 4 ay sonra başlanacağı açıklandı.

Diyarbakır Zerzevan Kalesi turizme kazandırılıyor!

Diyarbakır Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yapım çalışmaları devam eden Zerzevan Kalesi'nde incelemelerde bulundu.

Diyarbakır Çermik Kentsel Tasarım Projesi görüşüldü!

Çermik Termal Turizm Planı ve Kentsel Tasarım Projesi"nin tanıtım toplantısı yapıldı. Diyarbakır Çermik ilçesi Kaymakamı Nazlı Demir, “Sahip olduğumuz doğal ve kültürel değerlerin hak ettiği değeri görmesiyle Çermik orta vadede önemli bir cazibe merkezi haline gelecek." diye konuştu...

Diyarbakır Hacı Abdurrahman Enç Çenakçi Cami açıldı!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı V. Hasan Basri Güzeloğlu,  Bağlar ilçesinde inşaatı tamamlanan Hacı Abdurrahman Enç Çenakçi Camii’nin açılışına katıldı.

Diyarbakır'da 72.9 milyon TL'ye icradan satılık 3 gayrimenkul!

Diyarbakır 9. İcra Dairesi, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan 2 arsa ve fabrikayı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkullerin satış bedeli 72 milyon 947 bin TL olarak belirlendi. 

Diyarbakır Bağlar’da kentsel dönüşüm için dev işbirliği!

Diyarbakır’da kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bölgelerin başını çeken Bağlar ilçesinde sorunun çözümü için önemli bir adım atıldı. Bağlar ilçe belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile koordineli çalışıp 5 yılda kentsel dönüşümü gerçekleştirecek.

Diyarbakır Bağlar kentsel dönüşüm

Diyarbakır Bağlar kentsel dönüşüm Diyarbakır Bağlar kentsel dönüşüm

Sahipleri tarafından çeşitli nedenlerden dolayı terk edilmiş ve daha sonra madde bağımlıları başta olmak üzere zararlı alışkanlıkların meskeni haline gelen metruk yapıların bulunduğu Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde vatandaşların kentsel dönüşüm talebi için önemli bir adım atıldı. Yeni Akit Gazetesi'nde yer alan habere göre; Bağlar Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile koordineli çalışıp 5 yıl içinde kentsel dönüşümü gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz günlerde Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve belediye yönetiminin ziyaret edip kentsel dönüşüm için destek istediği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 5 yıl sürecek dönüşüm için Diyarbakır’da ön çalışmalara başladı.

Şehire gelen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, Bağlar'da kentsel dönüşüm ihtiyacı olan bölgelerde inceleme yaptıktan sonra Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret...