Ev fiyatları ne olacak

Ev fiyatları ne olacak

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, konut fiyatlarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Durbakayım, konut fiyatlarındaki yükselişin devam edeceğini vurguladı. 

Konut sektöründen düşük faizli kredi talebi!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, faiz oranlarının daha makul seviyeye çekilmesiyle beraber orta gelir grubuna yönelik projelerin de artabileceğine dikkat çekti. Sektör temsilcileri, orta ve alt gelir grubuna yönelik projelerin az olduğunu belirtti.

Emlak fiyatlarına evden çalışma dopingi!

Gayrimenkul fiyatları yalnızca Türkiye’de değil dünya genelinde oldukça hızlı bir şekilde artıyor. Kovid-19 sürecinde yaşanan hızlı fiyat yükselişinin sebebini İngiltere Merkez Bankası (BoE) aktardı.

Yeni konutlarda fiyatlar artacak mı?

Bina İnşaat Malzeme Endeksi TÜİK'e göre haziranda yüzde 53,9 yükselirken, İNDER'in mayıs ayındaki malzeme fiyatları endeksinde ortalama yükseliş yüzde 113 olarak kaydedildi. Sektör temsilcileri artan malzeme fiyatlarının yeni projelerdeki konut fiyatlarına yansıtılacağına dikkat çekti. 

Konutta fiyatlar tavan yaptı!

Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından Uğur Yılmaz bugünkü köşe yazısında  Türkiye'deki konut fiyatlarını kaleme aldı. 

Konut fiyatları fırladı: Artış hızlanacak mı?

Ev satışlarında rekorlar kırılırken, fiyatlarda uçuşa geçti. Peki bu artış sürecek mi? Ev fiyatları ne olacak? İşte konut sektöründe öngörüler...

Dolarını bozduran konut aldı!

Kerem Nükte Gayrimenkul Müdürü Hasan Aksay, "Döviz kurundaki ani yükselişte dövizini bozduranlar, gayrimenkule yöneldi" dedi.

Türkiye konut fiyatlarında dünya lideri!

Reel bir yatırım şeklinde konutlar 11.5 senede yüzde 393’lük toplam getiriyi buldu. Hatta son bir senede Türkiye konut fiyatlarında dünya birincisi haline geldi. 

Konutta fiyatlar yükseliyor!

BETAM'ın hazırladığı "Konut Piyasası Görünümü" raporuna göre, koronavirüs tedbirleri konut piyasasını olumsuz etkiledi. Satılık ve kiralık konut fiyatları artmasına karşı, satışa çıkarılan ilanlar ise alıcı bulamıyor.

İnşaat malzemelerindeki zam ev fiyatlarını nasıl etkileyecek?

İnşaat sektöründe fiyatlar gündemden düşmüyor. Demir fiyatlarındaki artış sektör temsilcilerini tedirgin ediyor. Temsilciler, inşası süren projeler bitirildiğinde konut fiyatlarının artacağını dile getiriyor.

Konut kredisi faizlerinde yeni kampanya olacak mı?

İstanbul Gayrimenkul Değerleme Yönetici Ortağı Ahmet Büyükduman, bugün TÜİK tarafından açıklanan Nisan ayı konut satış istatistiklerini değerlendirdi. İşte Büyükduman'ın o açıklamaları.

Gayrimenkul sektöründe rekor beklentisi!

Koronavirüs pandemisinden en çok etkilenen sektörlerden biri de gayrimenkul oldu. Peki sektörü gelecek günlerde neler bekliyor? Sektör temsilcileri konuyla ilgili konuştu ve beklentilerini açıkladı.

Konut fiyatlarındaki son durum ne?

Türkiye genelinde konut fiyatları artış trendine girdi. Peki fiyatlar neden artıyor? İşte konut fiyatlarındaki artışın nedenleri...

2021'de fiyatlar el yakacak!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım 2020'deki gelişmeleri değerlendirirken, 2021 beklentilerini de anlattı. Durbakayım, konut fiyatlarının artacağına dikkat çekti.

O ilde konut fiyatları uçacak! Metrekaresi 6 bin 500 TL!

Hamit Demir, uzun süredir konut yatırımlarının beklemede olduğunu dile getirdi ve “Yeni ev yapılmıyor, stoklar da tükenmek üzere. Pandemiden sonra İstanbul'da ev bulmak zorlaşacak. Yeni konutlarda ise metrekare fiyatı minimum 6 bin 500 TL olacak” dedi. 

Ev fiyatlarındaki artış durmayacak!

Tüm dünyada koronavirüs salgınıyla beraber emtia fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ev fiyatlarının ciddi şekilde artması öngörülerini artırdı. Peki sektör temsilcileri ne diyor? Konut fiyatları artmaya devam edecek mi?

İnşaat malzemelerindeki zamlar ev fiyatlarını etkileyecek mi?

Kamunun devreye alınması için çağrı yapan müteahhitler, gelişme olmayınca Türkiye'de 15 gün işleri bırakacaklarını ve boykot yapacaklarını duyurdu. Peki inşaat sektöründe son durum ne? Ev fiyatları bu tartışmalardan nasıl etkilenecek?

Satılık ve kiralık ev fiyatlarına maliyet artışı dopingi!

İnşaat sektöründe maliyetler artıyor. Artan inşaat maliyetleri, ev ve kira fiyatlarında da yükselmeye neden oluyor. Peki fiyatlar ne olacak? İşte ayrıntılar...

Prefabrik ev fiyatları 2021!

Prefabrik ev fiyatları 2021 ne kadar? Prefabrik ev fiyatları kaç TL? Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları kaç TL arasında? Prefabrik villa fiyatları kaç TL? İşte tek katlı prefabrik ev fiyatları 2021 listesi!

Ev fiyatlarında zirvede hangi şehir var?

TÜİK tarafından açıklanan verilerde Mayıs 2021'de Türkiye'de 59 bin 166 adet konut satıldığı belirtildi. Bu rakamla konut satış rakamları geçtiğimiz yılın Mayıs'ına göre yüzde 16,2 arttı. Peki Türkiye'de ortalama ev fiyatları ne kadar oldu? İşte ayrıntılar...

Dünya genelinde ev fiyatları en çok hangi ülkede arttı?

Konut ve ticari emlak danışmanlığı şirketi Knight Frank'ın hazırladığı küresel konut fiyatları endeksi, dünya genelinde ev fiyatlarındaki en çok artışın yaşandığı yerleri gözler önüne serdi. Peki dünya genelinde ev fiyatları en çok hangi ülkede arttı? İşte ayrıntılar...

İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı?

İkinci el konut satışları 2021'in 1. çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 22 geriledi. Peki ikinci el konut fiyatları ne oldu? İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı? İşte 2021'in 1. çeyreğinin konut satış verileri...

Tekerlekli küçük ev fiyatları 2021!

Küçük ev akımı ABD'nin ardından ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Peki tekerlekli küçük ev fiyatları 2021 ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

İstanbul’da ev fiyatlarının artış haritası!

Koronavirüs salgını sonrası gayrimenkul sektörü de etkilendi. Peki hangi ilçede konut fiyatları ne kadar oldu? İşte İstanbul’da ev fiyatlarının artış haritası...

Ev fiyatları artacak mı?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından duyurulan yeni kredi paketlerine binlerce vatandaş başvuru yaptı. Peki ev fiyatları ne oldu? Ev fiyatları artacak mı? İşte detaylar...

Deprem sonrası ev fiyatları değişti!

İstanbul'da yaşanan depremin ardından yeni evlerin kira fiyatları yükseldi. Ev ilanlarında özellikle 'depreme dayanıklı ev’, ’yeni bina’, ’deprem yönetmeliğine uygun ev’ler öne çıktı.

İstanbul'da sahibinden satılık daire fiyatları ne kadar?

Düşük konut kredisi faizi ev almayı düşünenlerin ilgisini çekmeye başladı. Fırsatı değerlendirmek isteyen vatandaşlar İstanbul'da ucuz satılık daireleri araştırıyor. Peki hangi ilçede satılık daire fiyatları ne kadar?

TOKİ 50 bin konut kampanyasında fiyatlar ne kadar?

TOKİ tarafından başlatılan yeni kampanya ile dar ve orta gelirli vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olabilecek. Başvuruların başladığı kampanyada aylık taksit ödemesi sadece 388 TL. Peki TOKİ 50 bin konut kampanyasında fiyatlar ne kadar?

Ev fiyatları ne olacak Haberi

Ev fiyatları ne olacak

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, konut fiyatlarına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; Nazmi Durbakayım, inşaat yapan ve gayrimenkul geliştiren şirketlerin, demir ve çimento fiyatları başta olmak üzere hammade fiyatlarındaki fahiş yükselişleri bir miktar sübvanse ettiklerini belirtti. 

Durbakayım, artık şirketlerin hammadde zamlarını konut fiyatlarına yansıtmak zorunda kaldıklarını belirtti. Buna bağlı olarak yeni konut fiyatlarında yüzde 20 ile yüzde 30 arasında yükselişlerin gerçekleştiğini belirten Durbakayım, fiyatlardaki yükselişin devam edeceğini vurguladı. 

Konutun yatırım aracı olarak görülmesi doğru mu?

Kiralık ve satılık konut fiyatları fırladı!

Ev alma planları ertelenmeli...