29 / 06 / 2022

Evde tadilat nasıl yapılır

Evde tadilat nasıl yapılır

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Tadilat sırasında gerçekleşen gürültüden şikayetçi olunabilir mi?'' sorusunu yanıtladı...

Evde tadilat yaparken dikkat edilmesi gereken 8 tehlike!

Bu yaz evinizdeki tadilatı kendiniz yapmakta kararlıysanız bu haberi okumadan işe girişmeyin. Eğlenceli görünen bu tadilatta dikkat edilmezse hastanelik olabilir hatta ailenizin de sağlığını riske sokabilirsiniz.

Miras kalan evin satışı nasıl olur?

Miras, çoğu zaman aileler arasında büyük sorunların yaşanmasına neden oluyor. Özellikle ev paylaşımında anlaşmazlık yaşanabiliyor. Peki, miras kalan evde kim ne kadar paya sahip? miras kalan evin satışı nasıl olur? İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

Krediyle zarar etmeden nasıl ev alınır?

Bankalarda kredi faizlerinin düşmesiyle birikimi olmayan ama ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredilerine yöneldi. Vatandaşlar konut alırken zarar etmeden nasıl ev alacaklarını merak ediyor. İşte, evde zarar ettirmeyen 10 tüyo…

Site yönetim şirketi nasıl değiştirilir?

Site yönetimi, tüm sitenin ortak alanlarının bakım, onarım ve tadilat işleri ile ilgileniyor. Site yönetimi bir şirket tarafından gerçekleştirilebilir. Peki, site yönetim şirketi nasıl değiştirilir?

Esaslı tadilat nasıl yapılır?

Esaslı tadilat esasları, Ekim 2017'de yürürlüğe girecek Yeni İmar Yönetmeliği kapsamında yeniden düzenleniyor. Peki, esaslı tadilat nedir, nasıl yapılır?

İşyeri tadilat izni nasıl alınır?

Bir apartman içerisinde yer alan daire ve işyerlerinde yapılacak kimi tadilat işleri için ruhsat alınması gerekmezken, kimi tadilatlar için ise ruhsat izninin alınması şart oluyor. Peki, işyeri tadilat izni nasıl alınır?

Binalarda ısı yalıtımı nasıl gerçekleşir?

Binalarda ısı yalıtımı en az binanın temeli kadar önem teşkil ediyor. Nasıl ki temeli sağlam olmayan bir ev bizim için tehlike arz ediyorsa, yalıtımı olmayan evde aynı şekilde oluyor. Peki, binalarda ısı yalıtımı nasıl gerçekleşir?

Tarihi eser bina tadilatı nasıl yapılır?

Taşınmaz kültür varlıklarının bakım, onarım ve yapı esasları ile proje uygulamaları Koruma Yüksek Kurulunun ilke kararları ve koruma bölge kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda yürütülüyor. Peki, tarihi eser bina tadilatı nasıl yapılır?

Yeni ev aldım kiracıyı nasıl çıkarabilirim?

Mesken ihtiyacınızı karşılamak adına bir ev aldığınızı ancak aldığınız evde bir kiracı olduğunu düşünelim. Peki, siz de "Yeni ev aldım kiracıyı nasıl çıkarabilirim?" diyorsanız işte yanıtı...

İhtiyaç nedeniyle tahliye davası nasıl açılır?

Borçlar Kanunu kapsamında yer alan maddelere göre ev sahibinin kiracıyı evde çıkarabilmesi için haklı nedenlerinin olması gerekiyor.Bunların arasında ihtiyaç da yer alıyor.Peki,ihtiyaç nedeniyle tahliye davası nasıl açılır?

Sürdürülebilir yeşil binalar nasıl belgelendirilir?

Yer seçimi, tasarım, inşaat, işletme, bakım, tadilat, yıkım ve atıkların bertarafını kapsayan yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilir ve çevreye asgari düzeyde zarar veren binalara; sürdürülebilir yeşil bina deniyor. Peki, sürdürülebilir yeşil binalar nasıl

Tadilat kredisi nasıl alınır?

Bankaların, "Konut geliştirme kredisi", "konut tadilat kredisi" ve "konut yenileme kredisi" olarak nitelendirdiği tadilat kredisi nasıl alınır? Tadilat kredisi için başvuru nasıl yapılır? İşte tadilat kredileri..

Ev tadilat izni nasıl alınır?

Dairesinde tadilat yapmak isteyen maliklerin, kimi tadilatlarda belediyeden izin almaları gerekirken; kimi tadilatlarda ise ilgili apartman sakinini bilgilendirmek yeterli oluyor. Peki, ev tadilat izni nasıl alınır?

Evde metrekare nasıl hesaplanır?

Evin söylenen metrekaresi ile karşılaşılan evin büyüklüğü arasında kimi zaman çok farklı olabiliyor. Bunun nedeni ise, söylenen metrekarenin brüt metrekare olması. Peki, evde metrekare nasıl hesaplanır?

Evde tadilat nasıl yapılır Haberi

Evde tadilat nasıl yapılır

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Tadilat sırasında gerçekleşen gürültüden şikayetçi olunabilir mi?'' sorusuna cevap verdi. İşte o yazı...

Tadilat sırasında gerçekleşen gürültüden şikayetçi olunabilir mi?

Bir evin tadilatı sırasında gürültünün yaşanması olağan bir durum. Uygun saatlerde gerçekleşen ve site yönetimi ve komşulara haber verilmesi durumunda tadilatlar sorunsuz olarak gerçekleşebiliyor. Ancak bu olayın rahatsız eden boyuta ulaşması durumunda şikayet edilebiliyor ve dava açılabiliyor.

Evde tadilat yaparken dikkat edilmesi gereken 8...