fransada evsizler

fransada evsizler

Birleşmiş Milletler Konut Edinmede Ayrımcılığa Karşı Özel Raportörü Farha, Fransa'nın evsizlere ve kötü barınma koşullarına karşı yürüttüğü siyasetin çelişkilerle dolu olduğunu söyledi...

Brezilya'nın gecekondu mahallelerinde evsizler koronavirüs ve yoksullukla mücadele ediyor!

Brezilya'nın gecekondu mahallelerindeki konutları yıkılan vatandaşlar derme çatma barakalarda yaşam mücadelesi veriyor.

Kolombiya'da evsizler için gıda yardımı ve tıbbi destek!

Kolombiya Bogota'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirler kapsamında uzun zamandır devam eden karantina uygulaması, sokaklarda yaşayan evsizleri de olumsuz olarak etkiliyor.

New York’ta metroda yaşayan evsizler tartışması!

New York’ta koronavirüs sonrasında yeniden ekonomiyi açmak için alınacak ek önlemlerle ilgili tartışmalar sürerken kentin evsizlerle ilgili sorunu yeniden gündeme geldi.

Atina'da evsizler koronavirüs tehlikesiyle yaşıyor!

Yunanistan'da halk yeni tip koronavirüs sebebiyle evlerine kapanırken, Atina sokaklarında yaşayan çok sayıda evsiz salgına maruz kalma riski taşıyor.

Fransa'da evsizler için otel imkanı sunulacak!

Kovid-19 sebebiyle ölü sayısının 2 bin 606’ya çıktığı Fransa’da sokaklarda kalan evsizler için otellerde 5 bin kişilik ve 40 farklı merkezde bin 300 kişilik yerler oluşturuldu.

10 Ekim Dünya Evsizler Günü'nde farkındalık yaratılıyor!

10 Ekim Dünya Evsizler Günü'nde küresel evsizlik sorununa farkındalık yaratılmaya çalışılıyor...

Kim Kardashian'ın ‘evsiz kubbeleri’ yıkıldı!

Kanye West ve eşi Kim Kardashian'ın yaşadığı Calabasas bölgesinde evinin yakınında evsizler için inşa ettirdiği kubbeli binalar, gerekli inşaat izinlerinin alınmadığı nedeniyle yıkımı gerçekleşti.

Kanye West evsizler için ev yaptırıyor! 

Dünyaca ünlü rapçi Kanye West evsizler için bir proje başlattı. Sanatçı, evinin yakınında 300 dönümlük arazisinde evsizler için ev yaptırıyor. 

İskoçya Edinburgh'da evsizler için köy kuruldu!

İskoçya'nın Edinburgh kentinde, evsiz vatandaşların barınabileceği yeni bir köy inşa edildi.

Evsizler için 3 boyutlu basılabilir konut modeli!

Özel girişimciler ABD'de dünyadaki yaklaşık 1 milyar evsiz insanın barınma sorununu çözmek için bir araya geldi. 3 boyutlu basılabilir konut modeli üretildi. 

İstanbul'da 7 bin evsiz var!

1995 yılından beri evsizler için faaliyet gösteren ve kendi çabalarıyla 250 evsize kapısını açan Şefkat Der’in başkanı Hayrettin Bulan ise Türkiye’de evsiz sayısına dair ciddi bir veri eksikliği olduğunu dile getiriyor.

Bursa'da evsizler Misafirhanesi açıldı!

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Dilriba Evleri Yardımlama Derneği’nin Özlüce’de evsizler için hizmete sokulan misafirhanenin açılış törenine katıldı.

İşte dünyadaki en pahalı 13 ev!

Dünyanın en pahalı 13 evi sıralandı. Hürriyet Gazetesinin derlediği habere göre Fransada yer alan VILLA LEOPOLDA ilk sırada yer alıyor.

fransada evsizler

fransada evsizler fransada evsizler

Birleşmiş Milletler (BM) Konut Edinmede Ayrımcılığa Karşı Özel Raportörü Leilani Farha, Fransa'nın konut politikası üzerine değerlendirmelerde bulunmak üzere bu ülkeye 10 günlük ziyaret gerçekleştirdi. Farha, incelemeleri hakkında açıklama yaptı.

Ferha, sokaklarda yaşamak zorunda kalanlardan hayatını kaybedenlerin olmasının endişe verici olduğunu belirterek, evsizlerin durumunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Farha, Fransa'nın evsizlere ve kötü barınma koşullarına karşı yürüttüğü siyasetin çelişkilerle dolu olduğunu belirtti. 

Fransa'da konut ve acil barınma ile ilgili yasaların uygulamasında ciddi sorunların yaşandığını söyleyen Farha, barınma konusunda acil numaralara yapılan aramaların yüzde 40'ının sonuçsuz kaldığını ve barınma merkezlerinde yer kalmadığını kaydetti. Ferha, "Dünyanın en büyük altıncı ekonomisine sahip bir ülkenin hükümeti neden (evsizlerin ve kötü barınma koşullarında yaşayanların) ihtiyaçlarını karşılayamıyor?" dedi.

Evsizler konusunda çalışmalar yapan birçok derneğe...