gaziantep enerji yatırımları

gaziantep enerji yatırımları

Kentin enerji tüketimini en aza indirmek için harekete geçen Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ), yenilenebilir enerji kaynakları çalışmaları yapıyor, GASKİ bu kapsamda Gaziantep'e güneş enerji santrali kuruyor...

Gaziantep'te acele kamulaştırma kararı!

Gaziantep İli sınırları içerisinde tesis edilecek Belkıs TM-Karkamış TM Enerji Nakil Hattı'nın yapımı amacıyla Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.  Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bonne Enerji Yatırımları ve Danışmanlık Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bonne Enerji Yatırımları ve Danışmanlık Hizmetleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 30 bin TL sermaye bedeli ile Bihter Yasemin Adalı Sakaryalı tarafından kuruldu. 

Türklerin Küba'daki inşaat yatırımları artıyor!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada "Küba'daki Türk yatırımları artıyor. İlişkilerimizi tarım, inşaat, altyapı, enerji, sağlık ve turizm sektörlerinde geliştireceğiz." dedi.

Energetic Enerji Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!    

Energetic Enerji Yatırımları Anonim Şirketi Ataşehir'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Adnan Köz ve Mehmet Ali Erdoğmuş ortaklığında kuruldu.

Tardiss Enerji Yatırımları Ve Gayrimenkul Limited Şirketi kuruldu!

Tardiss Enerji Yatırımları Ve Gayrimenkul Limited Şirketi bugün Kadıköy'de 20 bin TL sermaye bedeli ile Eta    Taşdemir tarafından kuruldu. 

Gaziantep'e spor tesisi müjdesi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Ankara’da ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, spor yatırımları için önemli sözler aldı.  

Filiş Enerji Ve Turizm Yatırımları Anonim Şirketi İstanbul Şubesi açıldı!

Filiş Enerji Ve Turizm Yatırımları Anonim Şirketi İstanbul Şubesi bugün Beykoz'da 2 milyon 50 bin TL sermaye bedeli ile açıldı. 

Gaziantep'te acele kamulaştırma yapılacak!

154 kV Fevzipaşa Brş.N.-K.Dağı RES Brş.N.-Gaziantep-2 Brş. Enerji İletim Hattı Yenileme Projesi kapsamında acele kamulaştırma yapılacak...

Moonstar Enerji Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!

Moonstar Enerji Yatırımları Anonim Şirketi bugün Kadıköy'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Ersan Gülay tarafından kuruldu. 

Gulf Capıtal Danışmanlık Ve Enerji Yatırımları Limited Şirketi kuruldu!

Gulf Capıtal Danışmanlık Ve Enerji Yatırımları Limited Şirketi bugün 10 bin TL sermaye bedeli ile Tangıble Mıddle East Enerji tarafından kuruldu.

Çevreyi koruyan çimento fabrikası!

Son 10 yılda 14 proje hayata geçirerek 66 milyon dolar değerinde çevre ve enerji yatırımları gerçekleştirdiklerini söyleyen Nuh Çimento Grubu CEO’su Kamil Gökhan Bozkurt, “Enerji verimliliği anlamında sektörde öncü olarak yeni yatırımlara yön veriyoruz” diyor.

Babacan Holding Fikirtepe ve Gaziantep'te proje yapacak!

Gayrimenkul, turizm ve enerji alanlarında faaliyet gösteren Babacan Holding, 2018 yılında 1 milyar TL'yi bulan yatırım planlıyor. Şirket önümüzdeki yıl Porto'da ilk rezidans yatırımını yapacak. Ayrıca Gaziantep'te konut projesi ve Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projesine başlayacak.

Gaziantep'te Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümü gerçekleştirildi!

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bölgedeki yatırımları ve projeleri incelediler.

gaziantep enerji yatırımları

gaziantep enerji yatırımları gaziantep enerji yatırımları


Güneydoğunun ticaret merkezi Gaziantep’te sanayi kuruluşları ile yoğun göçten dolayı hem nüfus hem de konutlardaki artışlarla enerji tüketim miktarı da her geçen gün artıyor.


Kentin enerji tüketimini en aza indirmek için harekete geçen Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ), yenilenebilir enerji kaynakları çalışmaları yapıyor.


Bu kapsamda GASKİ GES projesini hazırladı. İmzası atılan ve Ankara TEDAŞ tarafından onaylanan projenin ihale süreci tamamlanarak sözleşme aşamasına geçildi.


Santralin Şehitkamil ilçesi İncesu köyünde bulunan 100.000 tonluk su deposunun bulunduğu alana kurulması planlanıyor.


4.000 adet polikristal panel kullanılacak projede, sistemin yıllık toplam 1.750.000 kilowatt enerji üreteceği hesaplandı.


 Öte yandan çevre dostu Güneş Enerji Santralinin kilowatt başına 510 gram karbondioksit emisyonu ile yılda toplam 892.50 ton karbondioksit gazının doğaya salınımını engellediği belirtildi.Gaziantep Büyükşehir...