Hasan Topal izmir

Hasan Topal izmir

Seçim telaşındaki aday adaylarının projelerinde yer alan kentsel dönüşüm de siyasilerin vaatleri arasında. Ancak bu kritik projelere Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Hasan Topal'dan uyarı var...

Hasan Kalyoncu: İzmir’de fay hattı üzerindeki yerleşim yerleri taşınmalı!

MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, TBMM Genel Kurulu’nda deprem master planları hakkında konuşma yaptı.

Prof. Dr. Hasan Sözbilir: Manisa’da sönümleme başladı, depremler bitecek!

Manisa'da 22 Ocak Çarşamba günü meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremden sonra 2 bin 750 artçı meydana geldi. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir meydana gelen sarsıntılar hakkında önemli açıklamalarda bulundu...

Prof. Dr. Hasan Sözbilir: Deprem fırtınaları yaşanabilir! 

DEÜ Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, dün sabah saatlerinde manisada meydana gelen depremler hakkında konuştu. Sözbilir, "İzmir- Balıkesir fay zonu üzerindeki normal faylar ile doğrultu atımlı faylar birlikte çalışarak yeni depremlere sebep olabilir" dedi...

Deprem uzmanı Prof. Dr. Hasan Sözbilir'den dikkat çeken açıklama!

Balıkesir'de yaşanan şiddetli depremlerden sonra konuşan DEÜ Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, depremlerin oluştuğu fay zonunun İzmir- Balıkesir transfer zonu olarak bilindiğini belirterek "Bu zonda 7.2 büyüklüğüne varan depremler üreten diri faylar var" diye konuştu.

İzmir'in kentsel dönüşüm sorunu çözülmeli!

Türkiye'nin ilk belediye Deprem Etüt Merkezi, Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) işbirliğinde ilk acil kurtarma telsiz ekibi gibi örnek projeleri hayata geçiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, İzmir'in kentsel dönüşüm meselesini hızla çözmesi gerektiğini söyledi.

İzmir Bayraklı Belediyesi'nin yeni hizmet binası tamamlandı!

İzmir Bayraklı Belediye Başkan Hasan Karabağ, ''Yeni hizmet binasında inşaat bitti, yakında teslim alacağız. Halkımızın bütün hizmetleri orada görülebilecek. Tabii ki şantiyeler farklı noktalarda kendi işlerine devam edecek.''dedi.

İzmir Karşıyaka Agora AVM, Çiğli'de açılacak!

Agora AVM İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, "Balçova Agora'yı 13 yıldır 101 milyon 800 bin kişi ziyaret etti. Biz de İzmir Karşıyaka'ya Agora'yı getireceğiz" dedi.

İzmir Bayraklı'da imar planı değişmeli!

İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Yeni Kent Merkezi'yle ilgili açıklamalar yaparak, "Brezilya gibi önde gökdelenler arkada gecekondu olmaz. Bunun için imar planı değişikliği şart" dedi.

İzmir Osmangazi'ye imar müjdesi!

İzmir Bayraklı Belediyesi, Osmangazi Mahallesi'nde 4 bin 332 metrekare alana yapılan kapalı pazar yerini muhteşem bir açılışla hizmete soktu. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Osmangazi’de oturan vatandaşlara imar müjdesi verdi.

İzmir Çiğli'de cemevi yapılması için arazi devri gerekli!

İzmir Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, 'Songül Yaşar'ın görevden alınması şartıyla cemevini yapacağım iddiaları asılsız' dedi. Cem Vakfına ait araziye belediye tarafından inşaat yapılabilmesi için arazinin belediyeye devri gerektiğini söyledi.

İzmir Müteahhitler Federasyonu Hasan Topal'ı eleştirdi!

İzmir Müteahhitler Federasyonu (İMFED) tarafından Selçuk Richmond İnternational Hotel'de düzenlenen geleneksel birlik ve dayanışma yemeğinde çok sayıda müteahhit, ailesiyle katıldı.

Hasan Karabağ: İzmir Kent merkezini değiştirelim!

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yeni dönemde aday olmasını değerlendirerek "Gördüğüm kadarıyla İzmirliler değişim istiyor" dedi.

İzmir Mimarlar Odası'nın seçimlerini Halil İbrahim Alpaslan kazandı!

İzmir'de TMMOB'a bağlı odaların genel kurulları Şubat ayında tamamlanacak ve yönetimler tazelenecek. Yeniden aday olmayan Hasan Topal yerini Halil İbrahim Alpaslan'a bıraktı.

Hasan Topal izmir

Hasan Topal izmir Hasan Topal izmir

4 MİLYON İzmirli, kentsel dönüşümü bekliyor. Konu oldukça hassas ve önemli. Bu nedenle siyasilerin seçim vaatleri arasında kendine kolaylıkla yer bulan kentsel dönüşüme dair önemli bir uyan var. Uyarının sahibi 


ARABESK DÜŞÜNCELER 


İzmirdeki önemli projelere açtığı davalar nedeniyle, siyasi camiadaki bazı isimlerle zaman /aman karşı karşıya gelen Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı Hasan Topal'ın, 2014 yerel seçimlerine hazırlanan isimlere önemli tüyolan var. Kentsel dönüşümün önemini bilen ve bu noktada şube olarak çeşitli çalışmalar yapan Hasan Topal, siyasilere "Arabesk düşünceden vazgeçilmeli" sözleriyle seslendi. 


Topal şöyle konuştu: "Planlı kentleşme politikası benimsenmeli. Eğer bu politikayı benimsemezlerse tek tek odak projelerle kenti değiştirmeleri, dönüştürmeleri, geliştirmeleri mümkün değil. Aday adaylığı bolluğu ve zenginliği içerisinde en çok eksikliğini gördüğüm nokta şu: Bütün aday adaylan, adaylar hatta belediye başkanlan...