11 / 08 / 2022

Hüseyin Dinçel faiz indirimi

Hüseyin Dinçel faiz indirimi

Akyapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dinçel, kamu bankalarının faiz indirimi ile ilgili açıklamalar yaptı. Dinçel, "Faiz indirimi sıfır konuta doping olacak" dedi.

Konut satışlarında son yılların en iyi Nisan ayı rakamları yakalandı!

Akyapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dinçel bugün TÜİK tarafından resmen açıklanan konut satış rakamları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Hüseyin Dinçel'in konuyla ilgili o açıklamaları...

Hüseyin Dinçel: Yüksek gelirli yabancı vatandaşlık alacak!

Akyapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dinçel son zamanlarda sık sık gündeme gelen yabancıya satış ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. İşte Dinçel'in o açıklamaları...

Konut güvenli liman olduğunu ispatladı!

Akyapı kurucu ortağı Hüseyin Dinçel, 2021 Aralık'a ilişkin konut satış verilerini değerlendirdi. Rakamların, konutun güvenli liman olduğunu ispatladığını belirten Dinçel, "Önümüzdeki yıl bu trendin devam etmesini, yabancıya en az 70 bin konutun satılmasını bekliyoruz" dedi.

Konut satışlarında çifte rekor geldi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kasım 2021'e ilişkin konut satış istatistiklerini bu sabah resmen açıkladı. Akyapı kurucu ortağı Hüseyin Dinçel açıklanan rakamlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Hüseyin Dinçel: Faiz indirimi sıfır konuta doping olacak!

Akyapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dinçel, kamu bankalarının faiz indirimi ile ilgili açıklamalar yaptı. Dinçel, "Faiz indirimi sıfır konuta doping olacak" dedi.

Konut satışları 1 milyon barajını aştı!

Resmi olarak açıklanan rakamlara göre, konut satışları Ekim'de bir önceki senenin aynı ayına göre yüzde 14,9 artış gösterdi. AKYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dinçel konut satış rakamlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Konuta talep artacak!

Akyapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dinçel, konut kredisi faiz oranlarındaki indirimle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Hüseyin Dinçel: Yabancıya konut satışında rekor geliyor!

Akyapı Kurucu Ortaklarından Hüseyin Dinçel TÜİK konut satış rakamlarını değerlendirdi. İşte Dinçel'in o değerlendirmesi...

Airport AVM’nin ortağı Hüseyin Döğme’nin mal varlığına el konuldu!

İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği’nin FETÖ soruşturması kapsamında mal varlıklarına el konulmasına karar verdiği 54 isim arasında Airport AVM’nin ortaklarından Hüseyin Döğme’nin (72) de olduğu anlaşıldı.

Hüseyin Çapkın'ın mal varlığına tedbir konuldu!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklanan İstanbul'un eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın mal varlığına el kondu. Tedbir kararı kapsamında tüm bankalara ve tapu müdürlüklerine yazı gönderildi.

Yapı Kredi Koray GYO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Faik Açıkalın oldu!

Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Faiz Açıkalın oldu.

Hüseyin Aslan: Konut fiyatları enflasyonu katladı!

EGE-KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Merkez Bankası verilerine göre inşaattaki maliyet artışının enflasyon oranının üzerinde okluğunu belirtti. Aslan: "ikinci el konut fiyatları yüzde 17, yeni konut fiyatları da bir yıl içinde yüzde 16 oranında arttı" de

Hüseyin Aslan: İnşaat sektöründe kriz kapıda!

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, işsizlikle mücadelenin en etkin araçlarından biri olan inşaat sektörünün ciddi bir krize doğru sürüklendiğine dikkat çekti. Faiz ve vergi kolaylığı sağlanmazsa kriz kapıda dedi.

Hüseyin Dinçel faiz indirimi Haberi

Hüseyin Dinçel faiz indirimi

Akyapı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dinçel, kamu bankalarının faiz indirimi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Dinçel, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

"Merkez Bankası'nın 200 baz puanlık indirimi sonrasında konut kredi oranları tüm konutlar için 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1.29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda yüzde 1.34'e inmişti. Kamu bankaları, Merkez Bankası’nın dün yaptığı 100 baz puanlık indirimi de takip etti. Bu kez sıfır konutlar için 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1.20, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise yüzde 1.29 oran belirlendi.

Ekimde yapılan indirim, piyasaya bir miktar hareket getirdi ve ipotekli konut satışları 5 ay sonra ilk kez Ekim ayında artıya geçti. Geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9.7 artışla 28 bin 49 konut için kredi kullanıldı....