Isparta OSBnin hazırladığı temiz enerji projesi onaylandı

Isparta OSBnin hazırladığı temiz enerji projesi onaylandı

ISPARTA Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu tarafından hazırlanan 1 milyon 102 bin liralık temiz enerji projesiyle bölgenin elektrik ihtiyacı güneş enerjisinden sağlanacak.

Isparta'nın tapu sorunu meclise taşındı!

Isparta Milletvekili İrfan Bakır, Isparta'da orman kadastro çalışmaları sebebiyle açılan tapu iptal davalarına ilişkin sorunları Meclise taşıdı. Bakır hazırladığı sorularının Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yanıt verilmesini talep etti.

Isparta Uluborlu'da örnek kentsel dönüşüm yapılacak!

Isparta Uluborlu Belediyesi hazırladığı çarşı merkezi kentsel dönüşüm projesi ile kentsel dönüşümü tam manası ile uygulamaya hazırlanıyor.Uluborlu'da 200'den fazla işyeri ve konutu kapsayacak dönüşümle, modern bir kent merkezi oluşturulacak.

Isparta OSB'nin hazırladığı temiz enerji projesi onaylandı!

ISPARTA Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu tarafından hazırlanan 1 milyon 102 bin liralık temiz enerji projesiyle bölgenin elektrik ihtiyacı güneş enerjisinden sağlanacak.

TOKİ'den Isparta'da emekliye ucuz konut!

Türkiye Emeklileri Derneği Isparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal’ın “Isparta’da emeklilerimize TOKİ kanalıyla ucuz konut istiyoruz. Bu konuda Ak Parti milletvekillerinden müjde bekliyoruz” talebine yanıt geldi..

Kadir Dal: Isparta’da inşaat sektörü tıkandı!

Belediye Meclis Üyesi Kadir Dal, 18 uygulamasının olduğu yerde halk kendi yapsın denilmesinin yanlış olduğunu belirterek, ‘’Vatandaş da buna yanaşmıyor. Isparta'da fiyatlar daha da uçacak’’ dedi.

Isparta Mermer Ocağı İşletmesi projesi halk toplantısı 28 Mayıs'ta!

Isparta ili Sütçüler ilçesi sınırları içerisinde Hayati Işık tarafından yapılması planlanan Mermer Ocağı İşletmesi projesi ile ilgili halk toplantısı 18 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenecek.

Isparta'da üçüncü otoparkın yapımı başlıyor!

Isparta belediyesi önünde bulunan ve yer altına üç kat olarak inşa edilen otoparkın ilk katı tamamlandı. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın çalışmaları yerinde inceledi.

Isparta'da 3 katlı otopark inşaatının ilk katı tamamlandı!

Isparta Belediyesi önünde bulunan ve yer altına üç kat olarak inşa edilen otoparkın ilk katı tamamlandı. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın çalışmaları yerinde inceledi..

Isparta Kara Havacılık Okulu inşaatı tekrar başladı!

Isparta'da 6 milyon metrekare alanda yapımı devam eden, Bakanlıkla yapılan sözleşme gereği inşaatına ara verilen Kara Havacılık Okulu inşaatı tekrar başladı. Tuğrul Öğrüce: "Okul, İsparta ekonomisine de büyük katkı sağlayacak" dedi.

Hilton 60'ıncı otelini Isparta'da açıyor!

Yaşam Merkezi'nin yatırımcısı iş adamı Mesut Şener, Hilton İnternational ile anlaşmanın imzalandığını, yapılacak otelin 'Hilton Garden İnn' olarak faaliyetini sürdüreceğini açıkladı. Şener, "Isparta'da yapımı süren otelimiz, Türkiye'de Hilton'un işleteceğ

Isparta Hilton Garden İnn bu yıl içinde açılacak!

Hilton Garden, Türkiye'de ticari faaliyete başlamasının 60'ıncı yılını İsparta'da yapılacak olan 60'ıncı oteliyle kutluyor. İş adamı Mesut Şener'in yasam merkezi konsepti içinde yer alan Hliton Garden lnn'ın,yıl sonuna kadar açılması hedefleniyor.

Isparta'da 40 bin konuda ihtiyaç var!

Isparta’da resmi rakamlara göre halen daha 40 bin konut ihtiyacı olduğuna dikkat çeken İnşaat Mühendisi Kerem Araz “bu ihtiyacın büyük kısmını Yenişehir imar alanı, bir kısmını da kentsel dönüşümle üretilecek projeler karşılayacak.

Kentsel dönüşüm Isparta'da başarılı!

Isparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İlker Yavuz, kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi. Nüfusa göre yapılan oranla İsparta'nın bu konuda Türkiye'nin en hızlı ve en sağlıklı illerinden birisi olduğunu ifade etti.

Isparta OSBnin hazırladığı temiz enerji projesi onaylandı

Isparta OSBnin hazırladığı temiz enerji projesi onaylandı Isparta OSBnin hazırladığı temiz enerji projesi onaylandı

Projenin enerji kaynaklı cari açığın düşürülmesine de katkı sağlayacağını söyleyen OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabulut, yatırımla birlikte toplam kapasitenin 360 kilovat/ saat olacağını belirtti. Proje maliyetinin 1 milyon 102 bin lirayı bulduğuna işaret eden Mustafa Karabulut, yatırımın Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından onaylandığını açıkladı.


Sabah...