29 / 06 / 2022

İstanbul şehir manzaraları

İstanbul şehir manzaraları

80'li ve 90'lı yılların başından, muhtemelen daha önce görmediğiniz fotoğraflarla, İstanbul'un şehir manzaraları....

DoubleTree by Hilton Istanbul Ataşehir Ağustos'ta açılıyor!

İstanbul Ataşehir'de Brandium AVM'nin hemen yanında faaliyette bulunan Silence Istanbul Hotel'in tabelası değiştirildi. Otel, önümüzdeki Ağustos'tan itibaren hizmet sunacak.

Sapanca Reyhan Villaları’nın satışları başladı!

Sapanca Reyhan Villaları Marmara bölgesi Sakarya iline bağlı olan Sapanca’da inşa ediliyor. Proje İstanbul şehir merkezine 30 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 1 saat uzaklıkta yer alıyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi'nin hazin hikayesi!

Köşe yazarı Burhanettin Duran, "İstanbul Şehir Üniversitesi meselesinin geldiği nokta hazin. Hazin diyorum, gerçekten bin bir emekle kurulan ve kaliteli bir kadroya sahip Şehir Üniversitesi bu aşamaya gelmemeliydi" diyor...

5 vakıf üniversitesine 1 milyon 700 bin metrekare arazi tahsisi yapıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski yol arkadaşı Ahmet Davutoğlu arasındaki İstanbul Şehir Üniversitesi tartışması kulislerde konuşuluyor. Diğer bir yandan yapılan arazi tahsisi gözlerin son yıllarda açılan diğer vakıf üniversitelerine çevrilmesini neden oldu.

Şehir Üniversitesi arsasında tartışma büyüyor!

İstanbul Şehir Üniversitesi'nin arsası hakkından yaşanan tartışmalar devam ediyor. Eski  başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, konu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Ahmet Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı'na Şehir Üniversitesi yanıtı!

Yeni parti kuracak olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabı üzerinden "İstanbul Şehir Üniversitesi arazisine ilişkin asılsız ithamlara dair" ifadeleriyle bir açıklama yaptı. İşte o açıklama;

AK Parti'den İstanbul Şehir Üniversitesi açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili tartışmalara ilişkin açıklama yaptı...

İstanbul Şehir Üniversitesi’ne usulsüz şekilde bedelsiz arazi tahsis edilmiş!

İstanbul Şehir Üniversitesi’ne usulsüz yollarla Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in imzaları ile bedelsiz arazi tahsis ettiği bilgisine ulaşıldı...

İstanbul'un 18 noktasına şehir terası!

İstanbul için bir ilk gerçekleştirilerek şehrin dört bir yanı yeşille kucaklaşacak. İstanbul şehir teraslarıyla donatılacak.

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü inşaat!

Mimarlık tarihçisi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Uğur Tanyeli, Türkiye'nin mimarisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

80'ler ve 90'lar İstanbul'u!

80'li ve 90'lı yılların başından, muhtemelen daha önce görmediğiniz fotoğraflarla, İstanbul'un şehir manzaraları....

İstanbul Şehir İnşaat Limited Şirketi kuruldu!

İstanbul Şehir İnşaat Limited Şirketi bugün Esenler'de 240 bin TL sermaye bedeli ile Şükrü Çelik ve Teyfik Öztürk ortaklığında kuruldu.

Başakşehir Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası açıldı!

Başakşehir Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası, gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı. Gerçekleştirilen törende konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Kayaşehir’de inşaatı devam eden, Avrupa’nın en büyük kent hastanesi olacak İkitelli İstanbul Şehir Hastanesi’nin bir şahese

İstanbul şehir manzaraları Haberi

İstanbul şehir manzaraları

Muhtemelen daha önce görmediğiniz 80'li ve 90'lı yılların İstanbul'u. Sabah Gazetesi  İstanbul'un şehir manzaralarını derledi...

1988 - İstiklal Caddesi

1980'lerin başı - Şirinevler

Fotoğrafta bugün çok katlı binaların, metro istasyonun bulunduğu Şirinevler'in karşısındaki Ataköy 7. ve 8. kısımları yer alıyor.

Meşhur 1987 Kışı, Avcılar, Parseller

Yollar kapalı, hiç araba yok. İnsanlar yürüyerek işlerine gidiyorlar… 

1993- Beylikdüzü

Beylikdüzü Büyükşehir Konutları'nda yaşam başlamış… Londra Asfaltı üzerinden seyrek araç geçiyor. Toprak yollar, devam eden inşaatlar ve yalnız başına bir üst geçit dikkat çekiyor.

Pendik Köprüsü - 1990'lı Yıllar

1980'li yılların sonu - Büyükşehir Konutları

Beleştepe'de maç keyfi - 1990'lar

1988 - Boğaziçi

1988 - Rumeli Hisarı

1988 - Taksim Meydanı

1988 - Üsküdar

1988 - Beyazıt...