izmir belediye sayısı

izmir belediye sayısı

İzmir Büyükşehir olup, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bulvarı No:1 Konak adresinde yer alıyor. Peki, İzmir'de kaç tane belediye var? İşte İzmir belediyeleri..

İzmir Büyükşehir'den belediye çalışanlarına toplu konut müjdesi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı olağan ikinci meclis birleşiminde, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediye ve şirket çalışanları için toplu konut çalışmasına başlayacağı açıklandı.

İzmir Büyükşehir Belediye binasının yerine meclis binası yapılacak!

30 Ekim'de İzmir depreminde orta derece hasar alan İzmir Büyükşehir Belediye binasının yıkılıp, yerine meclis binası yapılmasına karar verilmişti. Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Altan Altın, bugünkü köşe yazısında bu kararı kaleme aldı.

İzmir Bergama Belediye binası yıkılacak!

İzmir'de meydana gelen deprem sonrasında  yapılan çalışmalarda riskli olduğu saptanan Bergama Belediye binası için yıkım kararı alındı.

Depremde hasar gören İzmir Büyükşehir Belediye binası için yıkım kararı!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı açıklamada şehirde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde hasar alan İzmir Büyükşehir Belediye binasının yıkılarak yerine tarihi Hükümet Konağı ile bütünleşen sembolik bir başkanlık ve meclis binası yapılacağını duyurdu.

Murat Kurum: İzmir'de gerekli alanlarda kentsel dönüşüm çalışması yapılacak!

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de kentsel dönüşüm ihtiyacı olan bölgelerde gerekli çalışmaların yapılacağını açıkladı. 

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kira ihalesi gerginliği!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Tanıtım Şube Müdürlüğü'ne ait tanıtım alanlarının gelir getirmesi amacıyla 3 yıl süreyle ihaleye çıkarılması ihaleye çıkılması tartışmalara neden oldu…

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Buca Metrosu tartışması!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi temmuz ayı ikinci birleşiminde, Buca Metrosu projesi ile ilgili tartışmalar devam etti.

İzmir'in imar yönetmeliği yok!

Ak Parti İzmir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi, canlı yayına katılarak belediye başkanı seçilmesi halinde İzmir'de gerçekleştireceği projeleri anlattı. Zeybekçi, "İzmir'in imar yönetmeliği yok" dedi.

İzmir'de AVM sayısı artıyor!

İzmir'de alışveriş merkezi sayısı gün geçtikçe artıyor. İzmir'de, yeni yatırımların devreye girmesi ile 3 yıl içinde bu rakamın 812 bin metrekareye ulaşması bekleniyor. 

İzmir Büyükşehir Belediye Binası depreme dayanıksız mı?

Depreme dayanıklılığın tartışıldığı İzmir’de, Büyükşehir Belediye Binası’nı taşıyan kazıkların kırık olduğu iddia edildi

İzmir'de ulaşım yatırımları zirveye çıkacak!

İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Her yıl daha da artan bir ivmeyle gerçekleştirdiğimiz ulaşım yatırımları 2017 yılında zirveye çıkacak.

İzmir Büyükşehir Belediye binasının kazıkları kırık mı?

İzmir Büyükşehir Belediye binasının depreme dayanıklı olmadığını ortaya koyan raporda yapıyı taşıyan kazıkların kırık olduğu da yer alıyor. 2 bin çalışanın can güvenliği risk altında

İzmir Balçova'ya yeni yatırımlar geliyor!

İzmir Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, “İsterseniz caddeleri altınla kaplayın. İçinde yaşayan insanlar mutlu olmadıkça bir anlamı yok” dedi.

izmir belediye sayısı Haberi

izmir belediye sayısı

İzmir'de kaç tane belediye var?

İzmir Büyükşehir olup, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bulvarı No:1 Konak adresinde yer alıyor. Peki, İzmir'de kaç tane belediye var?


İzmir'de toplam 30 adet ilçe belediyesi bulunuyor. İzmir belediyeleri şu şekilde sıralanıyor:


Büyükşehir Belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi


İzmir belediyeleri:

Aliağa

Balçova

Bayındır

Bayraklı

Bornova

Buca

Çiğli

Foça

Gaziemir

Güzelbahçe

Karabağlar

Karşıyaka

Kemalpaşa

Konak

Menderes

Menemen

Narlıdere

Seferihisar

Selçuk

Torbalı

Urla

Bergama

Beydağ

Çeşme

Dikili

Karaburun

Kınık

Kiraz

Ödemiş

Tire


İstanbul'da kaç tane belediye var?Işıl Seren...