12 / 08 / 2022

İzmirdeki tramvay projeleri hataları

İzmirdeki tramvay projeleri hataları

İhalesi tamamlandıktan sonra, güzergah seçimlerindeki hatalar yüzünden toplam 7 kez revizyona uğrayan tramvay projeleri, İzmir Büyükşehir'de baş döndüren bürokrat değişikliklerine de yol açtı.

İzmir'de metro ve tramvay projeleri vaktinde tamamlanacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir'in Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na ilettiği metro projelerini yakından takip ettilerini belirterek, metro ve tramvayda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eksikliklerini tamamlaması gerektiğini söyledi.

Sultangazi'ye metro ve tramvay müjdesi!

Yerel seçimler için hazırladığı projeleri anlatan Sultangazi AK Parti Belediye Başkan adayı Abdurrahman Dursun, yeni dönemde Vezneciler- Sultangazi- Fenertepe metro hattı ile Habibler-Tepeüstü tramvay hatlarının hayata geçirileceğini söyledi.

Erzincan ve Erzurum'daki tramvay projeleri Bakanlığa devredildi!

Erzincan Belediye Başkanlığı ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına ait tramvay projeleri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına devredildi..

Konak ve Karşıyaka tramvayında süre doldu!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kent ulaşımına yeni bir soluk kazandıracak önemli projeleri arasında gösterilen Konak ve Karşıyaka tramvay projesinde firmaya tanınan 3 yıllık süre doldu. Proje zamanında tamamlanmadı.

Karşıyaka ve Konak Tramvayı'nda ray döşeme çalışmaları başlıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, 2015'te temelini attığı Karşıyaka ve Konak Tramvay Projeleri'nde ray döşeme çalışmaları bugün başlıyor.

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı Küçükköy Meydanı'na uzatılacak!

Gaziosmanpaşa'daki ulaşım projeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte masaya yatırılarak değerlendirildi. Toplantıda Eminönü-Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hattının Küçükköy Meydanına kadar uzatılması kararı alındı.

İzmir'deki tramvay projeleri ulaşım planma tekniklerine aykırı mı?

Ulaşım ve trafik planlama uzmanı ve şehir plancısı uzmanı olan Dr. Oral’ın raporuna göre tramvay projeleri, “şehirciliğin genel ilke ve esaslarına ayrıca ulaşım planlama tekniklerine aykırı” yapılmış

İzmir'deki tramvay projeleri hataları bürokratları görevlerinden ettirdi!

İhalesi tamamlandıktan sonra, güzergah seçimlerindeki hatalar yüzünden toplam 7 kez revizyona uğrayan tramvay projeleri, İzmir Büyükşehir'de baş döndüren bürokrat değişikliklerine de yol açtı.

İzmir tramvay güzergahı değişti!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak ve Karşıyaka Tramvayı Projeleri’nin yapımı yılan hikayesine döndü. Gelen tepkiler nedeniyle defalarca güzergah değişikliğine giden Başkan Aziz Kocaoğlu, son olarak hattı yeniden Sahil Bulvarı’na aldı

Kocaeli tramvay projesi için çalışmalara başlandı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, proje çalışmaları tamamlanan Sekapark-Otogar arası tramvay projesi çalışmaları için ve birçok farklı noktadaki yeni kavşak ve yol yapımı projeleri için çalışmalara başladı.

Kocaeli Tramvay deposu için proje çizim ihalesi yapıldı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü tarafından Tramvay Depo Sahası ve Atölye Binası Avan ve Uygulama Projeleri Hazırlanması için hizmet alım ihalesi yapıldı.

Kocaeli tramvay deposu proje çizim ihalesi yapıldı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü tarafından Tramvay Depo Sahası ve Atölye Binası Avan ve Uygulama Projeleri Hazırlanması için hizmet alım ihalesi yapıldı.

İzmir'de en büyük pay ulaşıma!

2015 bütçesinden en büyük payı ulaşım projeleri alacak. Performans programında yer alan 251 proje için ise toplam 2,5 milyar TL’lik yatırım yapılacak. 2015’de İzmir’i sayıları artan yeni gemiler, yeni metro ve tramvay projeleri bekliyor.

İzmirdeki tramvay projeleri hataları Haberi

İzmirdeki tramvay projeleri hataları

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kent içi ulaşımı rahatlatmak amacıyla başlattığı tramvay projeleri, güzergah seçimlerindeki isabetsizlikler ve bu sebeple yapılan değişiklikler yüzünden eleştirilere hedef olurken, bu kez de bürokratların peş peşe görevlerinden alınmasına yol açmasıyla konuşulmaya başlandı. Belediye, Şubat 2014'te Karşıyaka'da 9,7 ve Konak'ta da yaklaşık 13 kilometre uzunluğundaki tramvay projelerini hayata geçirmek üzere ihaleye çıktı. Banliyö ve Raylı Sistem Yatırımları Daire Başkanı Hasan Poyraz, ihale komisyonu başkanlığını da yürüttü. Üçyol-Üçkuyular, Bornova Metrosu ve İZBAN hatlarının hayata geçmesinde önemli rol oynayan Poyraz, ihaleden 3 ay sonra Başkan Kocaoğlu'nun talimatı ile görevden alındı. Yerine Fen İşleri Daire Başkanlığı'nda şube müdürü Ünal Dağlı getirildi. Bu arada Karşıyaka Tramvayı'nın güzergahında yer alan, ilçeyle özdeşleşmiş asırlık palmiye ağaçlarının başka bir yere taşınacak olması kamuoyunda tepkiye...