Joe Tsai abd ev

Joe Tsai abd ev

Çinli e-ticaret şirketi Alibaba'nın ortak kurucusu Joe Tsai, ABD'de satılan üçüncü en pahalı konutun sahibi mi oldu?

Bursa inşaat sektöründen ABD menşeli ürün tepkisi!

Bursa iş dünyası temsilcileri, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" şeklinde belirtmesine tepki gösterdi.

Joe Biden'ın vergi planı Bitcoin'i 50 bin doların altına indirdi!

ABD Başkanı Joe Biden’ın sermaye kazancı vergilerini arttırma hedefinin dijital varlıklara yatırıma olumsuz etkisi olacağı ihtimali, Bitcoin ve diğer kripto paraların değerini düşürdü...

Joe Biden, 2.3 trilyon dolarlık altyapı planını duyurdu!

ABD Başkanı Joe Biden ABD’nin altyapısını yenileyecek olan 8 yıllık planını duyurdu. Biden bu planı 'bir kuşakta bir kez olacak yatırım' şeklinde nitelendirdi.

Joe Biden, vergi indirimi ve kira yardımını içeren destek paketini imzaladı!

ABD Başkanı Joe Biden, Senato'nun ardından Temsilciler Meclisi'nde de onaylanan, düşük gelirli ailelere vergi indirimi ve kira yardımını da içeren destek paketini imzaladı.

ABD'de kira yardımı artışı paketi Temsilciler Meclisi’nde onaylandı!

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık Kovid-19 yardım paketi, Senato'dan sonra Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada 211'e karşı 220 oyla onaylandı. Paket, düşük gelirli ailelere vergi indirimi, kira ve gıda yardımında artışları içeriyor...

Joe Biden: Kira desteğine ilişkin düzenlemeler yolda!

ABD Başkanı Joe Biden koronavirüsle mücadele kapsamında ekonomik anlamda sıkıntıların devam ettiğini belirterek, yeni planlamalar yapılacağını dile getirdi. Planlamalar içerisinde ekonomik destek de yer alıyor. 

ABD Başkanı Joe Biden konut sisteminde ayrımcılığa son verdi!

ABD Başkanı Joe Biden, ülkedeki ırkçılığın önüne geçmek için aldığı kararlar doğrultusunda konut sistemindeki ayrımcılığın kaldıracağını dile getirdi. 

ABD Başkanı Joe Biden'dan konutta borç erteleme talebi!

ABD Başkanı Biden yönetimi, konut kredilerinde hacizlerin ve borcunu ödeyemeyen ailelerin tahliye edilmesi süreçlerinin ertelenmesini talep etti.

Joe Biden TBMM'nin hasarını inceledi!

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile görüşmesinin ardından, FETÖ'cü teröristlerin 15 Temmuz'daki darbe girişiminde atılan bombalar nedeniyle Meclis'in hasar gören bölümlerini inceledi.

ABD'de de konut satışları 12,4 geriledi!

ABD’de geçen ay, yeni konut satışları yüzde 12,4 geriledi

ABD´de 2. el konut satışında düşüş yaşanıyor!

ABD´de uluslararası borsalardaki mevcut gerileme arttı

ABD konut satışları İMKB'yi ve dünya borsalarını vurdu!

ABD ikinci el konut satışları Temmuz'da 3.83 milyon ile 15 yılın en düşüğüne geriledi

ABD'de yeni konut inşaatları yüzde 1.7 artış gösterdi

ABD´de Temmuz ayında üretici fiyatları, 3 aylık düşüş sürecinin ardından yüzde 0,2 arttı

Joe Tsai abd ev Haberi

Joe Tsai abd ev

ABD New York'taki Manhattan bölgesinde bulunan en prestijli konuttan yaklaşık 157 milyon dolar bedelle iki kat alan gizemli kişinin, Çinli e-ticaret şirketi Alibaba'nın ortak kurucusu Joe Tsai olduğu ileri sürüldü.

CNBC'nin sözleşmeyle ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberine göre; aynı zamanda NBA takımı Brooklyn Nets'in de sahibi olan Tsai, 220 Central Park South'ta toplamda 157.5 milyon dolar tutarla ve iki farklı sözleşme kapsamında 60. ve 61. katları satın aldı. Sözleşme dahilinde 18. kattaki stüdyo daire de yer alıyor. Tsai'nin bu evi de çalışanları için satın aldığı ileri sürüldü. 

​Söz konusu satışın, ABD'de en yüksek üçüncü fiyatla gerçekleştirilen satış olarak kayıtlara geçtiğine dikkat çekildi. İlk sırada ise aynı binada Ken Griffin'in 2019 yılında 238 milyon dolara aldığı ev yer alıyor.