kira artışı tarihi çarşı

kira artışı tarihi çarşı

Karabük'ün Safranbolu İlçesi'ndeki tarihi Yemeniciler Çarşısı'nda kiraların yüzde 300 artması, işyeri sahiplerini zor durumda bıraktı, 48 işyerinden 22'si kapandı.

Temmuz ayında en yüksek kira artışı ne kadar olacak?

Enflasyon rakamlarının belli olması ile Temmuz ayında kiralarda yapılabilecek en üst sınır belirlendi. Temmuzda en yüksek kira artışı ne kadar olabilecek?

İş yeri kira artışı 2020!

İş yerlerinde enflasyona göre kira artışı uygulamasına 1 Temmuz 2020’de geçilecek. Bu tarih itibariyle işyerleri kiraları için yenilecek kontratlarda 12 aylık ortalama TÜFE oranı değerlendirilecek.

Kira artışı ihtarname örneği 2020!

Taşınmaz mal kiralamalarında sözleşme süresinin uzaması durumunda yeni kira dönemi için belli oranlarda zam yapılıyor. Yapılacak bu zam ile kiracıya ihtarname gönderiliyor. İşte kira artışı ihtarnamesi örneği 2020...

Edirne'de tarihi çarşılarda yapılan kira artışı mecliste!

Edirne'de Vakıflar Genel Müdürlüğü mülkiyetinde olan tarihi çarşılarda yapılan kira artışı meclis gündemine taşındı. CHP'li Gaytıncıoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kontrat yenileyecekler ne kadar kira ödeyecek?

İş yerlerinde enflasyona göre kira artışı uygulamasına 1 Temmuz 2020’de geçilecek. Bu tarih sonrasında işyerleri kiraları için yenilecek kontratlarda 12 aylık ortalama TÜFE oranı baz alınacak.

2019 Aralık kira artışı hesaplama!

Aralık ayında resmi olarak en yüksek kira artış oranı ne kadar? Aralık ayı kira artış hesaplama nasıl yapılıyor?

2019 Ekim ayı kira artışı ne kadar oldu?

Dün açıklanan enflasyon rakamlarına bağlı olarak Ekim ayında yapılabilecek azami kira artışı belirlendi. Ekim ayında sözleşme yenileyecek kiracılar en fazla zam oranı yüzde 18,27 olabilecek.

Kira artışı ne zaman yapılır? 

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun '1 yıllık kontrat ile ev kiraladık. Kontratta kira artışıyla ilgili oran ve miktar yazmıyor. 1 yıl sonunda kontrat kağıt üstünde yenilenmedi.Ev sahibi telefonla zam yaptı.Bizim haklarımız nedir?' sorusunu yanıtladı.

Temmuz 2019 kira artışı ne kadar?

Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile 2019 Temmuz ayı en fazla kira artış oranı belli oldu. Temmuzda kira artışı en fazla yüzde 19.88 oranında olabilecek...

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier kira artışı sorunlarına değindi!

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, kentlerdeki kira artışları ve eğitim sorunlarına da değinerek, bu sorunlara birlikte ortak çözümler üretilebileceğini sözlerine ekledi. 

Kira artış oranı Haziran'da ne kadar olacak?

Ev sahipleri ve kiracılar tarafından merakla kira artış oranın haziran ayında ne kadar olacağı bekliyor. Haziran ayı kira artışı ne zaman belli olacak?

Kira artışı enflasyon oranı nasıl hesaplanır?

Hem ev sahiplerini ilgilendiren, hem de kiracıları ilgilendiren kira artış oranlarına göre, kiralarda yüzde 19,39 zam yapılabilecek. Mayıs ayında kira sözleşmelerini yenileyecek olanlar için enflasyon rakamları açıklandı.

Ayvalık Belediyesi´ne ait iş yerlerinde kira artışı yok!

Balıkesir Ayvalık Belediye Meclisi´nin 2019 Şubat ayı toplantısı düzenlendi. Ayvalık Belediyesi´ne ait iş yerlerini kullanan kiracılara bu yıl kira artışı yapılmaması talebi oy birliğiyle kabul edildi.

kira artışı tarihi çarşı

kira artışı tarihi çarşı kira artışı tarihi çarşı

Osmanlı sadrazamlarından Köprülü Mehmet Paşa tarafından 1661 yılında yaptırılan, Kurtuluş Savaşı sırasında askerler için ayakkabı da yapılan Yemeniciler Çarşısı'nda, ilerleyen yıllarda işyerleri bir bir kapandı. 1980 yılında restore edilen çarşı, 1988 yılında kamulaştırılıp, turistik eşya satış mağazaları olarak faaliyete geçti. Kültür Bakanlığı'na bağlı olan çarşının Milli Emlak Müdürlüğü'ne devredilmesiyle, işyerlerinin metrekaresi için ödenen 4 YTL, 13 YTL'ye yükseldi. Kira fiyatlarındaki artış üzerine işyerleri bir bir kapanmaya başladı. 48 işyerinden 22'si kapandı.

Siftahsız gün geçirdiklerini söyleyen esnaf, ''Çarşı'nın Milli Emlak Müdürlüğü'ne bağlanmasıyla dükkanların metrekaresine yüzde 300'ün üzerinde zam yapıldı. Metrekaresi 4 YTL iken 13 YTL oldu. En ufak işyeri için 100-130 YTL kira veriyoruz. Bu dükkanları işleten çoğu esnaf emekli. Kira parasını çıkaramayan bir çok arkadaşımız işyerlerini...