Kira gelir beyanı indirimleri

Kira gelir beyanı indirimleri

Kira gelir vergisinde ödenecek vergi bedelinde bazı indirimler uygulanıyor. Peki, Kira gelir beyannamesinde yapılan indirimler nelerdir? İşte Gelir İdaresi tarafından hazırlanan kira geliri rehber esasları...

Kira gelir vergisi beyanı için son gün bugün!

Kira geliri için beyannamelerin 25 Mart'a kadar verilmesi gerekiyordu. Ancak GİB tarafından bu süre 31 Mart'a kadar uzatılmıştı. Buna göre kira gelir vergisi beyanı için son gün bugün..

Kira gelir vergisi beyanı için son gün yarın!

Kira gelir vergisi beyanının 25 Mart'a kadar verilmesi gerekiyordu. Ancak GİB tarafından yapılan açıklama ile bu süre 31 Mart'a kadar uzatıldı. Buna göre, kira gelir vergisi beyanı için son gün yarın..

Kira gelir beyanı en son ne zaman verilir?

Taşınmaz mal kiralarından elde edilen gelirler Mart ayında vergilendiriliyor. Belirlenen istisna sınırından yüksek geliri olan kimselerin beyanname vererek vergi borcunu ödemeleri gerekiyor. Peki, kira gelir beyanı en son ne zaman verilir?

İşyeri kira geliri beyanı 2016!

Kira gelir vergisi, Gelir Vergisi Kanunu gereğince ödeniyor. Bu vergiyi istisna bedelinden yüksek geliri olan kimseler ödüyor. Peki, işyeri kira geliri beyanı 2016 ne zaman verilir? Nasıl verilir?

Kira gelir beyanı için son 2 hafta!

Kira gelir vergisini ev ve işyeri istisna sınırından yüksek gelir elde eden kimseler beyanname vererek ödüyor. Beyanlar 25 Mart'a kadar veriliyor. Kira gelir beyanı için son 2 hafta bulunuyor..

Hisseli işyeri kira geliri beyanı!

Gelir Vergisi Kanunu gereğince taşınmaz malların kiraya verilmesinden elde edilen gelirler için vergi ödeniyor. Ödemelerden önce ise beyanname veriliyor. Peki, hisseli işyeri kira geliri beyanı nasıl verilir?

Kira gelir vergisi beyanname verme tarihi!

2014 yılında sahip oldukları mal ve hakları kiraya verenler, 2015 yılında kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Mükellefler öncelikle kira beyanı veriyor. Peki, kira gelir vergisi beyanname verme tarihi ne zaman son?

Kira geliri beyanı hangi ayda verilir?

Kira gelir vergisi, Gelir Vergisi Kanunu gereğince taşınmaz mal ve hakların kiraya verilmesinden elde edilen kira gelirleri için beyanname verilerek ödeniyor. Peki, kira geliri beyanı hangi ayda verilir?

Kira gelir vergisi taksitleri ne zaman ödenir?

2014 yılında evini ve işyerini kiraya vererek kira geliri elde edenler 2015 yılında kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Peki, 2 taksitte ödenebilen kira gelir vergisi taksitleri ne zaman ödenir?

İşyeri kira gelir vergisi nereye ödenir?

Taşınmaz malını kiraya vererek 2014 yılı içerisinde gelir elde eden kimseler, 2015 yılında gelir vergisine tabi tutuluyor. Peki, işyeri vergi sınırı ne kadar? İşyeri kira gelir vergisi nereye ödenir?

İşyeri kira gelirinin beyanı nasıl yapılır?

2014 yılı içerisinde işyerini kiraya vererek, 27 bin TL istisna sınırından yüksek gelir elde eden kimselerin beyanname vererek, vergi ödemeleri gerekiyor. Peki, işyeri kira gelirinin beyanı nasıl yapılır?

Kira gelir vergisi beyannamesinde son gün ne zaman?

Kira geliri elde eden kimselerin beyanname vererek vergi ödemeleri gerekiyor. Peki, Mart ve Temmuz ayları olmak üzere 2 eşit halinde ödenebilen verginin kira gelir vergisi beyannamesinde son gün ne zaman?

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 15 gün!

Mesken ve işyeri gibi taşınmaz malların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler için kira vergisi ödeniyor. En son 25 Mart'ta verilecek kira gelir vergisi beyannamesi için son 15 gün bulunuyor...

Kira gelir beyanı indirimleri Haberi

Kira gelir beyanı indirimleri

Kira gelir beyannamesinde yapılan indirimler nelerdir?

Kira gelir vergisinde ödenecek vergi bedelinde bazı indirimler uygulanıyor. Yıllık beyanname ile bildirilecek gelirlere ilişkin indirimler Gelir Vergisi Kanunu kapsamında açıklanıyor.


Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan Kira Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, gelir vergisi matrahının tespitinde gelir vergisi beyannamesinde bildirilecek gelirlerden aşağıda belirtilen indirimlerin yapılabilmesi için yıllık beyanname ile bildirilecek bir gelirin bulunması ve yapılacak indirimlerin ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşıması gerekiyor.


Buna göre indirim konusu yapılabilecek bazı hususlar şu şekilde sıralanıyor:


Kira gelir beyannamesinde yapılan indirimler nelerdir?

1. Şahıs sigorta şirketlerine ödenen primler ile bireysel emeklilik sistemine ödenen katkı payları,


2. Eğitim ve sağlık harcamaları,


3. Bağış ve yardımlar, 


4. Sponsorluk harcamaları, 


5. Doğal afetler ile ilgili ayni ve nakdi bağışlar,


6. Türkiye Kızılay Derneğine ve Türkiye Yeşilay Cemiyetine makbuz karşılığı yapılan...