kira gelir vergisi ödemeleri

kira gelir vergisi ödemeleri

Kira gelir vergisi mükellefleri vergi borcunun ilk taksitini Mart ayında ödedi. Kira gelir vergisi son ödeme tarihi bugün...

Kira gelir vergisi taksitli ödeme 2018!

Geçtiğimiz sene gayrimenkulünü kiraya vererek gelir elde edenler bu sene vergi mükellefi oldu. Kira gelir vergisi ilk taksitleri ödendi, ikinci taksitle ise Temmuz'da ödenecek..

Gelir vergisi ödeme dönemi bitti mi?

Taşınmaz mallar için ödenen vergiler arasında yer alan kira gelir vergisi ile değer artış kazancı vergisi için ilk taksit ödemesi 1 Mart'ta başlamıştı. Peki, gelir vergisi ödeme dönemi bitti mi?

Kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 3 gün!

Gayrimenkul kira gelirleri için ödenmesi gereken kira gelir vergisinde ilk taksit dönemi sona eriyor. 31 Mart'ta bitecek kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 3 gün kaldı..

Kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 1 hafta!

Kira gelir vergisi mükelleflerinin ödeme dönemi 1 Mart'ta başladı. 31 Mart'ta sona erecek kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 1 hafta kaldı...

Kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 8 gün!

Taşınmaz kiralamalarından elde edilen kazançlar için ödenen kira gelir vergisinin 1. taksit dönemi devam ediyor. 31 Mart'ta sona erecek kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 8 gün kaldı..

Kira gelir vergisi 1. taksiti için son 20 gün!

2015 yılı içerisinde gayrimenkulünü kiraya vererek istisna sınırından yüksek gelir elde eden kimseler, 2016 yılında vergi mükellefi oluyor. 31 Mart'ta sona erecek kira gelir vergisi 1. taksiti için son 20 gün bulunuyor..

Kira gelir vergisi internetten ödeme 2016!

2015 yılı içerisinde ev ya da işyerini veya ikisini de kiraya vererek gelir elde eden kimseler 2016 yılında kira gelir vergisi mükellefi oluyor. İşte kira gelir vergisi internetten ödeme 2016..

Kira gelir vergisi ödemeleri bugün başlıyor!

Taşınmaz malı olup da 2015 yılı içerisinde kiraya veren kimseler, 2016 yılında kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Kira gelir vergisi ödemeleri bugün başlıyor. İlk taksit borçları 31 Mart'a kadar ödenebilecek..

Kira gelir vergisi 2016 ne zaman?

2015 yılı içerisinde gayrimenkulünü kiraya vererek gelir elde eden kimselerin 2016 yılında vergi ödemeleri gerekiyor. Peki, senede iki eşit taksit halinde ödenebilen kira gelir vergisi 2016'da ne zaman ödenecek?

Kira gelir vergisi ödemeleri 7 gün sonra başlıyor!

Kira gelir vergisi, Vergi Takviminde de görüldüğü Mart ve Temmuz aylarında ödeniyor. Vergi için beyannameler ise 25 Mart'a kadar veriliyor. Buna göre kira gelir vergisi ödemeleri 7 gün sonra başlıyor..

Kira gelir vergisi ödemeleri için son 15 gün!

2014 yılında taşınmaz malını kiraya vererek gelir elde eden kimseler 2015 yılında vergi ödemek ile mükellef oluyor. İkinci taksit dönemi devam eden kira gelir vergisi ödemeleri için son 15 gün bulunuyor..

Kira gelir vergisi ödemeleri için son 16 gün!

Mesken ve işyeri kiralamalarından elde edilen kira gelirleri için ikinci taksit ödemeleri devam ediyor. 2015 yılı kira gelir vergisi için son 16 gün bulunuyor...

Kira gelir vergisi ödemek için ne yapılır?

Kira gelir vergisi, mesken ve işyeri gibi taşınmaz malların kiraya verilerek mal sahiplerinin elde ettiği gelirler için ödeniyor. Peki, kira gelir vergisi ödemek için ne yapılır?

Kira gelir vergisi ödemeleri için son 17 gün!

Kira gelir vergisi, taşınmaz malını kiraya vererek gelir elde eden kimseler tarafından ödeniyor. 2. taksit dönemi devam eden kira gelir vergisi ödemeleri için son 17 gün bulunuyor...

Kira gelir vergisi ödemesi nereden yapılır?

Kira gelir vergisi, bir önceki sene içerisinde elde edilen kira gelirleri için ödeniyor. Vergi senede iki eşit taksit halinde ödenebiliyor. Peki, kira gelir vergisi ödemesi nereden yapılır?

İşyeri kira gelir vergisi 2. taksiti!

Gelir Vergisi Kanununda belirtilen mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler için kira gelir vergisi ödeniyor. Peki, iki taksitte ödenebilen işyeri kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman?

Mesken kira gelir vergisi 2. taksiti!

2014 yılında evini kiraya vererek istisna bedelinden yüksek kira geliri elde eden kimseler 2015 yılında vergi mükellefi oluyor. Mart ayında ilk taksiti ödenen mesken kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman?

Kira gelir vergisi ikinci taksiti ne zaman?

Kira gelir vergisi 2014 yılı içerisinde ev veya işyerini kiraya veren kimseler ödüyor. Verginin ilk taksiti Mart ayında ödendi. Peki, 2015 yılı için kira gelir vergisi ikinci taksiti ne zaman?

Kira gelir vergisi 2. taksit ödeme tarihi 2015!

Kira gelir vergisi mesken ve işyerini kiraya veren kimselerin elde ettiği gelirler için ödeniyor. Vergi bir önceki yıl içerisindeki kazanç için ödeniyor. Peki, kira gelir vergisi 2. taksit ödeme tarihi 2015 ne zaman?

Kira gelir vergisi son ödeme günü bugün!

Kira gelir vergisinin 1. taksit ödemeleri 31 Mart'ta sona erecekti. Ancak bu tarihte ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle ödeme için son gün 2 Nisan'a ertelenmişti. Buna göre, kira gelir vergisi son ödeme günü bugün..

Kira gelir vergisi ödeme süresi uzatıldı!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 31 Mart 2015 tarihinde ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi ile kira gelir vergisi ödeme süresinin uzatıldığı açıklandı. Peki, kira gelir vergisi ödeme süresi ne zamana kadar uzatıldı?

Kira gelir vergisi internetten ödeme 2015!

Gelir İdaresi Başkanlığının kira gelir vergisi sistemine girilerek, vergi internetten ödenebiliyor. Peki, kira gelir vergisi internetten nasıl ödenir? İşte kira gelir vergisi internetten ödeme 2015 adımları..

Kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman ödenir?

2014 yılında sahip oldukları mal ve hakları kiraya verenler, 2015 yılında Gelir Vergisi Mükellefi oluyor. 1. taksit dönemi 31 Mart'ta bitiyor. Peki, kira gelir vergisi 2. taksiti ne zaman ödenir?

Kira gelir vergisi ödemeleri için bugün son gün!

Kira gelir vergisi senede 2 taksitte ödenebiliyor. Vergi taksitleri Mart ve Temmuz aylarında ödeniyor. Buna göre, kira gelir vergisi ödemeleri için bugün son gün...

Kira gelir vergisi geç ödeme cezası!

Kira gelir vergisinde beyanname, mükellefin bağlı olduğu vergi dairesine 31 Mart'a kadar veriliyor. Peki, beyanname ile ödeme zamanında yapılmazsa ne olur? Kira gelir vergisi geç ödeme cezası nedir?

Kira gelir vergisi pişmanlık dilekçesi örneği!

Beyannameler 31 Mart'a kadar vergi dairesinden veya internet üzerinden verilebiliyor. Bu sürede beyanname veremeyenler pişmanlık dilekçesi verebiliyor. İşte kira gelir vergisi pişmanlık dilekçesi örneği...

17 soruda kira gelir vergisi!

Taşınmaz kiralamalarından elde edilen gelirlerin vergilendirme sürecinde mükelleflerin kira gelir vergisi ile ilgili en çok merak ettiği hususlar, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 17 soruda toplanıyor. İşte 17 soruda kira gelir vergisi..

kira gelir vergisi ödemeleri

kira gelir vergisi ödemeleri kira gelir vergisi ödemeleri

Evini veya iş yerini kiraya veren vatandaşlar, Gelir Vergisi Kanunu gereğince belli koşullarda kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Kira gelir vergisi, bir önceki sene boyunca elde edilen gelirler için ödeniyor. Vergi mükellefleri borçlarını yılda iki eşit taksit halinde ödeyebiliyor.  

Bu doğrultuda bu yıl vergi mükellefi olanlar, 1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında gayrimenkulünü kiraya vererek gelir elde edenler oluyor.

Gayrimenkulünü kiraya vererek istisna sınırları konutta 3 bin 900 lira ve işyerinde ise 30 bin liradan yüksek kira geliri elde eden kimseler mükellef oluyor. Bu bedelin altındaki gelirler ise vergilendirilmiyor. 

Kira gelir vergisi son ödeme tarihi bugün

Kira gelir vergisi mükellefleri vergi borcunun ilk taksitini Mart ayında ödedi. Kira gelir vergisi 2. taksit ödemeleri ise 1 Temmuz tarihi itibariyle başladı. Kira...