kira gelir vergisinin ödenmesi

kira gelir vergisinin ödenmesi

Gelir Vergisi Kanunu gereğince ev ve işyeri gibi taşınmaz malını kiraya vererek gelir elde eden mal sahipleri, vergi mükellefi oluyor. 2016 yılı kira gelir vergisi 2. taksit ödemeleri için son 3 gün kaldı..

Kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 8 gün!

Taşınmaz kiralamalarından elde edilen kazançlar için ödenen kira gelir vergisinin 1. taksit dönemi devam ediyor. 31 Mart'ta sona erecek kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 8 gün kaldı..

Kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 10 gün!

2016 Mart ayı itibariyle başlayan kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri 31 Mart'ta sona erecek. Buna göre hala ödeme yapmayan mükelleflerin ödeme yapmaları için son 10 günü bulunuyor..

Kira gelir vergisi en son ne zaman ödenecek?

Gelir Vergisi Kanunu gereğince, taşınmaz malların kiraya verilmesi halinde gayrimenkul sermaye iradı vergiye tabi tutuluyor. Vergi iki eşit taksit halinde ödeniyor. Peki, kira gelir vergisi en son ne zaman ödenecek?

Kira gelir vergisini internetten nasıl öderim?

Kira gelir vergisi, taşınmaz malların kiraya verilmesinden elde edilen kira geliri için ödeniyor. Vergi internetten de ödenebiliyor. Peki, siz de "Kira gelir vergisini internetten nasıl öderim?" diyorsanız işte yanıtı..

Kira geliri vergisi ödeme kanalları!

Kira gelir vergisi, Gelir Vergisi Kanunu gereğince taşınmaz malların kiraya verilmesinden elde edilen kira gelirleri için ödeniyor. Peki, vergi nereye ödenir? İşte kira geliri vergisi ödeme kanalları...

Kira gelir vergisi ödeme tarihleri 2015!

Gelir Vergisi Kanununda belirtilen mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler “gayrimenkul sermaye iradı” olup, kira vergisine tabi tutulıyor. İşte kira gelir vergisi ödeme tarihleri 2015...

İşyeri kira gelir vergisi nereye ödenir?

Taşınmaz malını kiraya vererek 2014 yılı içerisinde gelir elde eden kimseler, 2015 yılında gelir vergisine tabi tutuluyor. Peki, işyeri vergi sınırı ne kadar? İşyeri kira gelir vergisi nereye ödenir?

Kira gelir vergisi nasıl ödenir?

Kira gelir vergisi, bir önceki sene içerisinde elde edilen mesken ve işyeri kiralamalarının belirlenen vergi sınırının üstünde olması halinde ödeniyor. Peki, kira gelir vergisi nasıl ödenir?

Kira gelir vergisi 2. taksit dönemi devam ediyor!

Kira gelir vergisi, 1 sene içerisinde gayrimenkulünü kiraya veren mal sahiplerinin elde ettiği gelir için iki taksit halinde ödeniyor. 2014 yılı Kira gelir vergisi 2. taksit dönemi devam ediyor...

Kira gelir vergisinin eksik ödenmesi cezası!

Geçtiğimiz sene kira geliri elde eden mal sahipleri bu sene vergi borcunu iki eşit taksit halinde ödeyebiliyor. Verginin eksik ödenmesi halinde ceza uygulanıyor. İşte kira gelir vergisinin eksik ödenmesi cezası..

2017 yılı kira gelir vergisi 2. taksiti!

Kira gelir vergisi, gayrimenkullerin kiraya verilmesinden elde edilen gelirler için ödeniyor. Mart ayında ilk taksitleri ödenen 2017 yılı kira gelir vergisinin 2. taksit ödemeleri 31 Temmuz'da sona eriyor..

Kira gelir vergisinde son 1 hafta!

Kira gelir vergisinin beyanname verme ve 1. taksitinin son ödeme günü yaklaşıyor. Mükelleflerin en son 31 Mart'ta beyannamelerini vererek ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekli..

Kira gelir vergisi 1. taksiti 2017!

2017'de kira gelir vergisini kimler ödeyecek? Kira gelir vergisinin 1. taksiti ne zaman ve nasıl ödenecek? İşte kira gelir vergisi 1. taksiti ödeme işlemleri..

Kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 8 gün!

Taşınmaz kiralamalarından elde edilen kazançlar için ödenen kira gelir vergisinin 1. taksit dönemi devam ediyor. 31 Mart'ta sona erecek kira gelir vergisi 1. taksit ödemeleri için son 8 gün kaldı..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 8 gün!

Mart ayı vergi takvimine göre kira gelir vergisinin beyan dönemi 25 Mart'a kadar devam ediyor. Buna göre kira gelir vergisi beyannamesi için son 8 gün bulunuyor...

Kira gelir vergisi online ödeme!

2015 yılı Temmuz ayı vergi takvimine göre, kira gelir vergisinin ikinci taksit ödemelerinin 31 Temmuz'a kadar yapılması gerekiyor. Vergi internetten de ödenebiliyor. İşte kira gelir vergisi online ödeme adımları..

Kira gelir vergisinin hesaplanması nasıl yapılır?

Kira gelir vergisi, taşınmazını bir sene içerisinde kiraya vererek istisna sınırından yüksek gelir elde eden mal sahipleri tarafından ödeniyor. Peki, kira gelir vergisinin hesaplanması nasıl yapılır?

Kira gelir vergisini ödemezsem ne olur?

Gelir Vergisi Kanunu gereğince mal sahiplerinden taşınmazını kiraya verenler tarafından kira gelir vergisinin ödenmesi gerekiyor. Peki, kira geliri elde etmenize rağmen kira gelir vergisini ödemezsem ne olur, diyorsanız işte yanıtı..

Kira gelir vergisi son ödeme günü bugün!

Kira gelir vergisinin 1. taksit ödemeleri 31 Mart'ta sona erecekti. Ancak bu tarihte ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle ödeme için son gün 2 Nisan'a ertelenmişti. Buna göre, kira gelir vergisi son ödeme günü bugün..

Kira gelir vergisinin son ödeme günü bugün mü?

25 Mart'a kadar verilmesi gereken kira gelir vergisi beyannamesi, yapılan uzatma ile 31 Mart'a kadar verilebiliyor. Peki, ödemelerde herhangi bir uzatma yapıldı mı? Kira gelir vergisinin son ödeme günü bugün mü?

Kira gelir vergisinin son ödeme günü yarın!

Kira gelir vergisi ilk taksit ödemeleri 31 Mart 2015 tarihinde son buluyor. Buna göre kira gelir vergisinin son ödeme günü yarın olup; verginin ikinci taksit ödemeleri ise Temmuz ayında yapılıyor...

Kira gelir vergisi ödeme ayları!

Gelir Vergisi Kanunu gereğince ödenmesi gereken kira gelir vergisinin mükellefi, kira gelirine konu mal ve hakların sahipleri oluyor. Peki, vergi ne zaman ödenir? İşte kira gelir vergisi ödeme ayları...

kira gelir vergisinin ödenmesi

kira gelir vergisinin ödenmesi kira gelir vergisinin ödenmesi

Gelir Vergisi Kanunu gereğince ev ve işyeri gibi taşınmaz malını kiraya vererek gelir elde eden mal sahipleri, vergi mükellefi oluyor. Ancak vergilendirme belli koşullarda yapılıyor. Belirlenen istisna bedelinden düşük geliri olan kimseler vergiden sorumlu olmazken, istisna sınırından yüksek geliri olan kimselerin vergi borcunu zamanında ve eksiksiz ödemesi gerekiyor.


Kira gelirleri için ödenecek vergi iki eşit taksit halinde tahsil edilebiliyor. Bu verginin ilk taksiti Mart'ta ödenirken, ikinci taksiti Temmuz'da ödeniyor.


Buna göre 2015 yılı içerisinde elde edilen kira gelirleri için verginin ilk taksiti Mart'ta ödendi, ikinci taksit ödemelerinin son bulmasına ise 3 gün kaldı. Hala vergi borcunu ödememiş mükellefler varsa bu süre içinde vergi borçlarını kapatmaları gerekiyor.


Vergi ödemeleri başkanlığın internet sitesi üzerinden anlaşmalı bankaların kredi kartları ile, anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak,...