kiracı tahliye şartları

kiracı tahliye şartları

Tahliye taahhütnamesi, kiracının kiralanan gayrimenkulü belirli bir tarihte boşaltacağına dair yazılı irade beyan olarak biliniyor. Tahliye taahhütnamesinin geçerli sayılabilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Peki, Tahliye taahhütnamesi geçerlilik şartları nedir? İşte kiracı tahliye

Kira sözleşmesi bitince kiracı çıkarılabilir mi? Kiracı hangi şartlarda evden çıkarılır?

Ev sahipleri ve kiracılar arasında en çok tartışmaya sebep olan konulardan biri de kira sözleşmesi bitince kiracı evden çıkarılabilir mi? oluyor. Ev sahiplerinin kiracısını evden çıkarabilmesi için bazı fesih sebepleri gerekiyor. İşte tüm merak edilenler...

Kira sözleşmesi 10 yıllık olan kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde iş yeri kiracılarının zam ve tahliye gerekçelerini kaleme aldı.

Yeni ev sahibi eski kiracıyı evden çıkarabilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde yeni mülk sahibinin eski kiracıyı evden çıkarıp çıkaramayacağını kaleme aldı. 

Kiracılar hangi şartlarda tahliye edilebilir?

Star Kıbrıs köşe yazarı Begüm Gürel bugünkü köşesinde kiralanan gayrimenkullerde yaşanan sorunları kaleme aldı. İşte Begüm Gürel'in 'Kiralananın tahliyesi açısından şartlar ve iki haklı ihtar' başlıklı yazısı...

Milyonlarca konut sahibini ve kiracıyı ilgilendiriyor!

Son zamanlarda kira fiyatlarında yaşanan artışlar sebebiyle eski kiracılarını çıkarıp yerine aynı evi iki katı fiyatla kiraya veren konut sahipleri çoğaldı. Avukat Mahir Orak, konuya ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. 

Kiracı hangi durumlarda tahliye edilebilir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Aralık 2018’de şimdi oturduğum eve kiracı olarak girdim. Yaklaşık 60 bin TL‘lik tadilat yaptırdım. Ev sahibim tadilat ödemelerine karışmayacağını belirtmişti. Ev sahibim Haziran'da evi boşaltıp boşaltamayacağımı soruyor. Kiracı olarak haklarım nedir?' sorusunu cevapladı.

Kira sözleşmesi bittikten sonra kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Kira sözleşmesi 15 Mart 2020’de sona eren işyerinde kiralayanla 9 Haziran’da kirayı anlaştık. Kira sözleşmesi yapmadık. Aynı gün noterden ‘1 hafta içinde dükkanı boşaltın’ diye ihbarname yolladı. Haklarımız nedir?' sorusunu yanıtladı.

Kiracının tahliyesi nasıl yapılır?

Kiracıya açılan tahliye davasının sonuçlanması ile kiracı evi ne kadar sürede boşaltmalı? Kiracının tahliyesi nasıl yapılır?

Kiracının tahliyesi nasıl olur?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Kiracının tahliyesi nasıl olur'' sorusunu yanıtladı.

Kiracıyı çıkarma şartları!

Kiracının evden veya işyerinden çıkarılabilmesi için kanunda belirtilen bildirim ve gerekçe hususlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Peki, kiracı taşınmaz maldan nasıl çıkarılır? Kiracıyı çıkarma şartları nelerdir?

Kira ödemeyen kiracı nasıl tahliye edilir?

Gayrimenkul kiralamalarında mal sahibi ve kiracı arasında kira sözleşmesi imzalanıyor. Bu anlaşmada belirtilen bedelin belirlenen tarihlerde ödenmesi gerekiyor. Peki, kira ödemeyen kiracı nasıl tahliye edilir?

Tahliye taahhütnamesi nedeniyle tahliye!

Tahliye taahhüdü kiracı ile mülk sahibi veya vekili arasında imzalanan ve kiracıyı gayrimenkulden belirtilen tarihte çıkarmasını sağlayan resmi belge niteliği taşıyor. İşte, tahliye taahhütnamesi nedeniyle tahliye!

Kiralayan 10 yılın sonunda kiracının tahliyesini isteyebilir mi?

Kira sözleşmemi imzalayalı 10 yıl oldu. Kiralayanlar hiç bir gerekçe göstermeden 10 yılın sonunda kiracı olarak tahliyemi isteyebilir mi? 10 yılın tamamlanması için yılın başı mı bekleniyor? Sorularını Tamer Heper yanıtlıyor.

Kiracının evi tahliye şartları!

Gayrimenkul sahibinin kiracısının tahliyesini isteyebilmesi için bazı şartlar gerekiyor. Bu şartlar Borçlar Kanunu'nda anlatılıyor. Peki, Kiracının evi tahliye şartları neler? Kiracının evi tahliyesi için gerekçeler neler?

Tahliye taahhütnamesi geçerlilik şartları nedir? İşte kiracı tahliye taahhütnamesi örneği!

Tahliye taahhütnamesi, kiracının kiralanan gayrimenkulü belirli bir tarihte boşaltacağına dair yazılı irade beyan olarak biliniyor. Tahliye taahhütnamesinin geçerli sayılabilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Peki, Tahliye taahhütnamesi geçerlilik şartları nedir? İşte kiracı tahliye

Kiracı tahliye taahhütnamesi ile nasıl çıkarılır?

Ev sahibi ile kiracı arasında imzalanan tahliye taahhütnamesi evin belirlenen süre zarfı içerisinde boşaltacağına dair taahhüt verdiği bir anlaşma olarak biliniyor. Peki, kiracı taahhütname ile nasıl çıkarılır? İşte tüm detaylar...

Kiracı tahliye taahhütnamesi örneği 2022!

Gayrimenkul kiralamalarında kiracılar tahliye taahhütnamesi verip kiraladığı taşınmazı tahliye edeceği tarihi önceden beyan edebiliyor. İşte kiracı tahliye taahhütnamesi örneği 2022...

Kiracıyı evden çıkarma şartları 2022 neler?

Ev ya da işyerini kiraya veren ancak bazı nedenlerden dolayı kiracısını çıkarmak isteyen mal sahipleri tahliyeyi hukuka uygun olarak yapmak istiyor. Peki, kiracıyı evden çıkarma şartları 2022 neler?

Kira sözleşmesi 10 yıllık olan kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde iş yeri kiracılarının zam ve tahliye gerekçelerini kaleme aldı.

Kirayı geciktiren kiracılar nasıl tahliye edilir?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında kirayı geciktiren kiracı nasıl tahliye edileceğini kaleme aldı. Peki kirayı geciktiren kiracı nasıl tahliye edilir?

Fahiş kira talep eden ev sahibi kiracıyı evden çıkarabilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde kira sözleşmelerindeki artışı ve tahliye şartlarını kaleme aldı.

Kira sözleşmesi bitmeden iş yeri kiracısı tahliye edilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde iş yeri kiracılarının kontrat bitmeden tahliye edilip edilemeyeceğini kaleme aldı.

Ev sahiplerinden kiracılara tahliye baskısı!

Son günlerde artan kira ücretleri nedeniyle ev sahiplerinin zam teklifini kabul etmeyen kiracılara tahliye için mobbing uygulandığı ortaya çıktı. 

Kiracı alt kiralama yapabilir mi?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında alt kiralamayı yazdı. Peki kiracı alt kiralama yapabilir mi? Kiracı alt kiralama yaptığında, alt kiracı tahliye edilebilir mi?

Kirayı geciktiren kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde kiracının kirayı geç ödemesinin tahliye nedeni olup olmadığını kaleme aldı. 

Tahliye kararı verilen kiracı çıkmazsa ne yapılır?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde, mahkeme sonucunda tahliye kararı alınan ancak evi boşaltmayan kiracılar için yapılacak işlemleri kaleme aldı.

Kira sözleşme süresi dolmadan kiracı tahliye edilir mi?

Kiralarda meydana gelen fahiş artışlar sonrasında ev sahipleri mevcut kiracılarını evden çıkartmak için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Peki, kontrat süresi dolmadan kiracılar evden çıkarılabilir mi? İşte detaylar..

kiracı tahliye şartları Haberi

kiracı tahliye şartları

Gayrimenkul kira sözleşmeleri, belirli süreli yapılmış olsa dahi sürenin sona ermesiyle birlikte kendiliğinden sona ermiyor. Kiracı, sözleşmenin feshini bildirmediği sürece sözleşme, süre sonunu takip eden her yıl için bir yıl daha uzuyor. 

Kira sözleşmesi süresinin kanun gereği uzamasına karşın, kiracı tahliye taahhüdü ile kira konusu gayrimenkulün tahliyesi istenebilir. Yazılı tahliye taahhütnamesi, kiracının belirli bir tarihte kiralananı boşaltmasını taahhüt eden ikale nevinden bir sözleşme olarak karşımıza çıkıyor.  Peki, Tahliye taahhütnamesi geçerlilik şartları nedir?
 

1. Tahliye Taahhüdünün Verilmesi
Tahliye taahhüdünün bizzat kiracı tarafından verilmesi gerekiyor. Birden fazla kiracı olması halinde kiracılar arasında mecburi dava arkadaşlığı bulunduğundan ve kiralananı boşaltma borcu bölünebilir neviden borç olmadığından, taahhüdün tüm kiracılar tarafından birlikte verilmesi gerekiyor. 

2. Kiralananın Aile Konutu Olması
Uygulamada sıklıkla karşılaşılan uyuşmazlıklardan biri olan kiralananın...