Konut Edindirme Yardımı ödeme

Konut Edindirme Yardımı ödeme

SGK, arşivlerde araştırma yaptı; 5 bin kişiye daha KEY parası çıktı. Bu arada mahkeme, yedek subaylıktaki KEY parasının da ödenmesine karar verdi. Kişiler alacaklarını 'www.keyodemeleri.com' sitesinden sorgulanabiliyor...

Kentsel dönüşüm kira ve konut kredisi yardımı ne kadar?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kapsamında sunulan finansal destekler arasında kira ya da konut kredisi yardımı da yer alıyor. Peki devletin kentsel dönüşüm konutlarına kredi ya da kira yardımı ne kadar?

Almanya'da konut yardımı zamlanıyor!

Almanya'da 1 Ocak 2020'den itibaren, konut yardımı artılacak. İki kişilik bir hane için ortalama 140 euro olan yardımın 190 euroya çıkartılması planlanıyor.

Almanya'da konut yardımı zamlanıyor!

Almanya'nın İçişleri Bakanlığı, konut yardımını artırmayı planlıyor. Bu kapsamda Nisan ayında konuyla ilgili yasa tasarısının Federal Meclis'te ele alınması öngörülüyor...

Devletten yaşlılara konut yardımı!

Devlet, yaşlılara evde sağlık ve maaş, bakım parası, konut yardımı gibi 7 imkân sağlıyor. İşte yaşlılar için sunulan fırsatlar…

İHH'dan İdlib'de dul ve yetim ailelerine konut yardımı!

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Pakistan'ın en önemli STK'larından Hubeyb Vakfı ile İdlib ilinde dul ve yetim aileleri için başlattığı konut projesi kapsamında inşaatı tamamlanan ilk binaların açılışını yaptı.

Konut kira yardımı almak için gerekli 8 belge!

Kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında evi yıkılan malikler, kentsel dönüşüm kira yardımına başvurabiliyor. Başvuru sürecinde bazı belgeler gerekli oluyor. İşte konut kira yardımı almak için gerekli 8 belge..

Konut yardımında yeni dönemin detayları belli oldu!

KONUT yardımında yeni dönemin detayları belli oldu. Konut yardımında tasarıyla yapılan kolaylaştırmaların ardından, ilk yıl 10 bin kişinin sisteme gireceği öngörülüyor.

Konut hesabı devlet yardımı şartları 2018!

Konut hesabı devlet katkısı, Torba Yasa'nın yürürlüğe girmesi halinde 15 bin TL'den 20 bin TL'ye çıkacak. Peki, konut hesabı devlet yardımı şartları 2018 nelerdir?

Konut hesabı devlet yardımı 2018!

2016 yılında yürürlüğe giren konut hesabı devlet yardımında yapılan yardım artırılıyor. Peki, konut hesabı devlet yardımı 2018 ne kadar olacak?

Yeni konut hesabı devlet yardımı 2018!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni konut hesabı devlet yardımının geleceğini açıkladı..

Konut devlet yardımı ne kadar?

Konut devlet yardımı, 26 Ağustos tarihi itibariyle başlıyor. Bu tarihten itibaren hesap açarak para biriktiren kimseler, 3 sene sonra devlet yardımını alabiliyor. Peki, konut devlet yardımı ne kadar?

15 bin lira konut yardımı başvuru adımları!

Konut hesabı ve devlet katkısına dair yönetmeliğin yarın yürürlüğe girmesi ile birlikte devlet ilk kez ev alacaklara 15 bin lira konut yardımı yapacak. İşte 15 bin lira konut yardımı başvuru adımları..

Dar gelirliye konut yardımı yarın başlıyor!

Konut hesabı ve devlet katkısına dair yönetmelik yarın yürürlüğe giriyor. Böylece dar gelirliler konut yardımı alabilmek için bankalara müracaat edebilecek..

Konut Edindirme Yardımı ödeme Haberi

Konut Edindirme Yardımı ödeme

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK), arşivlerde el feneri ile yaptığı araştırmada 5 bin kişinin daha Konut Edindirme Yardımı (KEY) bilgilerine ulaştı. 5 bin kişiye yaklaşık 2.5 milyon lira ödeme olacak. 6 yıl önce başlayan ödemelerde binlerce kişi evrakları olmadığı için ödemelerden yararlanamadı. 


Bilgileri hatalı giren kurum ve kuruluşların mağdur ettiği hak sahipleri ve KEY tutarım az bulanlar dava açtı. Açılan dava sayısı 4 bini geçerken, idare mahkemelerindeki davalar ağırlıklı olarak vatandaş lehine sonuçlanıyor. 

Mahkeme kararlarında, "Sorumluluk listeyi bildirmeyen, yanlış ileten kuruluşlarda" deniliyor. KEY ödemelerinde yargıdan ilginç bir karar daha çıktı. Bir doktor, yedek subay olarak çalıştığı döneme ait KEY'lerinin verilmesini istedi. Mahkeme, paranın ödenmesine karar verdi. 


Hazal Ateş/Takvim...