Konya gayrimenkul sektörü

Konya gayrimenkul sektörü

Mercan Emlak İşletmecisi Ömer Koç, Konya’nın emlak noktasında hareketli ve yatırım yapmayan son derece uygun bir şehir olduğunu söyledi. Koç, "Özellikle üniversite öğrencilerinin yoğunlukta olduğu Bosna Hersek mahallesinin gayrimenkul yatırımcılarını cezbetti" dedi.

Konya'da gayrimenkul sektörüne talep artacak!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, Konya'da gayrimenkul sektörünün gayet iyi durumda olduğunu belirterek Ağustos ayının sonlarından itibaren ciddi talep artışı olacağını söyledi.

Konya'da gayrimenkul sektörü vites küçülttü!

Kenanlar Gayrimenkul sahibi Celaleddin Kenanlar, gayrimenkulde durgunluğun geçen yıldan bu yana devam ettiğini belirterek, bahar aylarının gelmesiyle sektörde canlılık beklediklerini aktardı.

Fehmi Belgemen: Konya'da kiralık ev bulunmuyor!

Son dönemde köyden kente göçün artması ve Suriye'den gelen mülteciler, Konya'da bazı problemleri de beraberinde getirdi. O problemlerin başında da hiç şüphesiz kiralık ev bulma sıkıntısı geliyor.

Konya'da kiralık ev kalmadı!

Kiralık ev sıkıntısı her geçen gün artmaya başladı. Üniversitelerin açılması ve Suriyeli mülteci sayısının artması ile kiralık ev sıkıntısı giderek büyürken, kira fiyatları ise aldı başını gidiyor.

Konya'da artan konut talebine rağmen arsa bulmakta zorlanılıyor!

Merhaba Gazetesi'nin haberine göre; Konya’da artan bina talebine karşın yatırımcılar, arsa bulmakta zorlanıyor. Son yıllarda inşaat sektöründe yaşanan hareketlilik ve yeni yatırımlarla birlikte Konya'da arsa talebi arttı.

Konya'da bir daire 3 kişiye birden satıldı!

Konya'da bir inşaat firmasının yeni yaptığı projedeki daireleri, aynı anda birden çok kişiye satarak 5 milyon lira dolandırdığı iddiasıyla, 4 ilde 15 kişi gözaltına alındı...

Gayrimenkul sektörü 2019'u nasıl kapattı?

‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2019-4. Çeyrek Raporu’nu yayınladı. Rapora göre 2019 yılının son çeyreği en yüksek konut satışının gerçekleştiği dönem oldu...

Gayrimenkul sektörü 2020’ye rekorla başladı!

Geçtiğimiz yılı 1 milyon 349 bin konut satışıyla kapatan gayrimenkul sektörü 2020 yılına rekorla başladı. Türkiye'de konut satışları ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55.8 yükselerek 113 bin 615 olarak açıklandı.

Gayrimenkul sektörü 2020'den umutlu!

Zorlu bir dönemi geride bırakan gayrimenkul sektörü 2020 yılına umutla giriyor. İşte sektör temsilcilerinin 2020 görüşleri...

Gayrimenkul sektörü 2020'ye umutlu giriyor!

Gayrimenkul sektörü, durgun geçen 1.5 yılın ardından faiz indirimi hamlesiyle yeniden yükselişe geçiyor. Sektör, 2020’de 50 bini yabancıya olmak üzere 1.2 milyon satış hedefliyor

Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak!

Merkez Ankara projesinin tanıtım toplantısında konuşan Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürü Hakan Gedikli, "Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak" dedi.

Gayrimenkul sektörü kredi faizlerinin düşürülmesinden memnun!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine ilişkin duydukları memnuniyeti dile getirdi.

2019'un ilk çeyreğinde gayrimenkul sektörü yüzde 2.7 büyüdü!

Yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıklandı. İMSAD Mayıs 2019 Sektör Raporu’nda, gayrimenkul sektörünün yüzde 2.7 büyüdüğü ifade edildi.

Atabeyi Grup Konya Gayrimenkul Fuarı'nda!

Atabeyi Grup imzası taşıyan Atabeyi Villaları projesi Konya Gayrimenkul Fuarı, Konya İnşaat Fuarı, Konya Kent Fuarı ile Konya Mobilya, Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı’nda yerini aldı.

Konya gayrimenkul fuarına büyük ilgi!

Konya'da gerçekleştirilen Gayrimenkul, İnşaat, Kent ve Mobilya Fuarı büyük ilgi ve beğeni topladı. Fuar, “Yaşanabilir Kentler” sloganıyla 100’e yakın firmayı Konya’da buluşturdu.

Konya Gayrimenkul Fuarı 25 Nisan'da açılacak!

TÜYAP Konya Fuarcılık tarafından düzenlenen Konya Gayrimenkul Fuarı, Konya İnşaat Fuarı, Konya Kent Fuarı ile Konya Mobilya, Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı 25 Nisan'da açılacak...

Türk gayrimenkul sektörü uluslararası yatırımcılar buluştu!

Dünyanın en büyük gayrimenkul organizasyonlarından biri olan MIPIM'de Türk gayrimenkul sektörü yine boy gösterdi. Yabancı yatırımcılar Türkiye'deki projelere yoğun ilgi gösterdi.

Gayrimenkul sektörü hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor!

2018 yılında gözlerin gayrimenkul sektörü üzerinde olduğunu söyleyen Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, sektörün 200 alt sektörü etkilediğini belirterek, "Bizim sektör hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor" dedi.

Gayrimenkul sektörü talep artışı için yeni politikalar istiyor!

Gayrimenkul sektörü, 2019 yılında yeni politikaların hayata geçirilmesini istiyor. Emlak Katılım Bankası'nın konumlandırılması, ilk konut edinimine sağlanan teşvikler, alternatif finansman modelleri gibi konular sektörün 2019'daki gündem maddelerini oluşturuyor.

Konya gayrimenkul sektörü

Konya gayrimenkul sektörü Konya gayrimenkul sektörü

Bosna Hersek Mahallesinde uzun yıllardır gayrimenkul noktasında hizmet veren Mercan Emlak İşletmecisi Ömer Koç, Konya’da konut fiyatlarının diğer büyük şehirlerle karşılaştırıldığında çok uygun olduğunu ifade ederek “Konya’nın nüfusu giderek artıyor, şehirdeki üniversitelere yenileri ekleniyor, resmi kurum ve kuruluşların faaliyet alanlarının da genişlemesi ile birlikte de konut ihtiyacı da sürekli artıyor. Bugün ortalama aylık 2 bin, 2 bin 500 lira geliri olanlar, bir miktar da birikimleri varsa, çok rahat bir şekilde kira öder gibi ev sahibi olabiliyorlar. Konya’daki konut fiyatlarına baktığımızda metropol olarak nitelendirdiğimiz kentlere göre çok uygun. Bu da orta gelir seviyesinde olanların da konut sahibi olabilmelerinin önünü açıyor. Orta seviyenin bir miktar üstünde olanlar da yatırım amaçlı konut satın alıyorlar.  120 bin ila 150 bin değerinde bir evden...