limak elektrik sektörü

limak elektrik sektörü

Çimento grubunu birleştirerek 2. büyük çimento fabrikası olan Limak Yatırım, sektörde Afrika’ya yöneldi. Elektrik dağıtımında da gözünü yurtdışına çeviren şirket, hedeflerini büyüttü.

Limak İnşaat dünyanın en büyük 61'nci müteahitlik şirketi oldu!

Limak İnşaat, Uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record'un (ENR) hazırladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” 2020 listesinde 2019 yılına kıyasla 6 basamak birden artarak 61’inci sıraya yerleşti.

Çimento sektörü 520 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılıyor!

Antalya’da gerçekleşen 15. Uluslararası TÇMB Teknik Seminer ve Sergisi’nde açılış konuşmasını yapan TÇMB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Suat Çalbıyık,''Çimento sektörü 520 bin konutun günlük ihtiyacına karşılık gelen elektriği atık ısıdan elde ediyor'' dedi.

Limak Yatırım, yurtdışında hedef büyüttü!

Çimento grubunu birleştirerek 2. büyük çimento fabrikası olan Limak Yatırım, sektörde Afrika’ya yöneldi. Elektrik dağıtımında da gözünü yurtdışına çeviren şirket, hedeflerini büyüttü.

Limak Holding, Cengiz-Limak-Kolin ortaklığından ayrıldı!

Boğaziçi, Akdeniz, Çamlıbel ve Uludağ Elektrik dağıtım ihalelerini alarak 3.7 milyar dolarlık dev bir ortaklık kuran Limak-Cengiz-Kolin'den çok kısa bir açıklamayla ayrılık kararı geldi. Limak Holding, Cengiz-Limak-Kolin ortaklığından ayrıldı..

Limak, CLK`dan ayrıldı!

İstanbul`un Avrupa Yakası Elektrik Dağıtımı ihalesini kazanan ve 2013 yılından bu yana CLK Boğaziçi Elektrik adıyla hizmet veren Cengiz-Limak-Kolin ortaklığında sürpriz bir ayrılık yaşanıyor.

Türk müteahhitlik sektörü artık dünya markası!

4 milyar dolarlık Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nın Yeni Terminali için kolları sıvayan Limak Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanvekili Sezai Bacaksız, “Türk müteahhitlik sektörü artık dünya markası haline dönüştü” yorumu yapıyor.

Limak ve Çalık'a uluslararası ödül verildi!

Limak Şirketler Grubu ve Çalık Holding'in ortak olduğu Kosova Elektrik Dağıtım A.Ş (KEDS) bünyesinde hayata geçirdiği KEDS Academy, uluslararası platformda ödüllendirildi.

2016'da elektrik fiyatlarında artış bekleniyor!

Limak Enerji Üst Yöneticisi (CEO) Birol Ergüven, 2016 yılında maliyetler dolayısıyla elektrik fiyatlarının artmasını beklediklerini bildirdi.

Limak, Konya Apa GES projesiyle üretime 2 yıl içinde başlayacak!

Limak geçen yıl ihalesini kazandığı Apa GES projesi ile Konya’da güneş enerjisinden 2 yıl içinde elektrik üretimine başlayacak. 22 milyon dolarlık yatırımda ilk 10 yıl alım garantisi var.

Elektrik-elektronik ihracatı 12 milyar doları aştı!

Beyaz eşyadan televizyona, kablodan elektrikli aletlere kadar pek çok farklı ürün gruplarını bünyesinde bulunduran elektrik - elektronik sektörü, geçen yıl ihracatını 12 milyar 390 milyon dolara taşıdı.

Limak Enerji 2015’te Balkanlar’a yayılacak!

Yurt dışı elektrik ticareti faaliyetlerini büyüten Limak Enerji giderek Avrupalı bir oyuncu kimliğine bürünüyor. Şirket, Bulgaristan ve Sırbistan’dan sonra Romanya’da da elektrik ticareti lisansı edinerek, Balkanlar’daki etkinliğini arttıracak

Kaçak elektrik kullanımı sosyal tarife ile engellenir mi?

Mardin ve Şanlıurfa gibi Güneydoğu illerinde yoğunlaşan elektrik kesintilerine gösterilen tepkiler gündemdeki yerini korurken, elektrik sektörü temsilcileri soruna yönelik bir çözümün de “sosyal tarife” uygulaması olabileceğini kaydediyor.

Sosyal tarife elektrik kaçağını engellemenin yolu olur mu?

Artan elektrik kesintileri, ödenmeyen faturalar... Elektrik sektörü temsilcileri ve yetkililer yaşanan soruna ilişkin çözüm arayışı içinde. Sosyal tarife de söz konusu çözümlerden biri olarak masada...

limak elektrik sektörü

limak elektrik sektörü limak elektrik sektörü

Çimento grubunu birleştirerek 2. büyük çimento fabrikası olan Limak Yatırım, sektörde Afrika’ya yöneldi. Elektrik dağıtımında da gözünü yurtdışına çeviren şirket, hedeflerini büyüttü.


Limak Yatırım’ın yurtdışı faaliyetleri devam ediyor. Hedeflerini büyüten şirket, çimentoda Afrika pazarına yöneldi. Elektrik dağıtımında da yurtdışı pazarına açılmak isteyen şirket, 2017 hedeflerini bu doğrultuda belirledi. Afrika pazarında özellikle çimentosektöründe çok sayıda proje potansiyeli olduğunu söyleyen Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “Çimento alanında Afrika’ya özel önem veriyoruz. Elektrik dağıtımında da yurtdışına açıldık. Yani iyi yaptığımız işleri hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyütmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.


DÜNYA’nın sorularını cevaplandıran Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, havaalanı yapımında konsantrasyonu bozmamak için Sabiha Gökçen’i Malezyalılara sattıklarını, bu konuda herhangi bir ülkeye odaklanmadıklarını, dünyanın neresinde olursa olsun uygun projeleri değerlendireceklerini...