Manisa Ulucami yıkım

Manisa Ulucami yıkım

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucamii çevresinde kentin kültürel geçmişini gün yüzüne çıkarılması için kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor.

Manisa'daki depremde hasar gören cami minarelerine kontrollü yıkım!

Manisa Akhisar'da 22 Ocak'ta yaşanan depremde hasar gören 2 caminin minaresi, kontrollü şekilde yıkıldı...

Manisa Kula’daki ortaokul için yıkım kararı!

Manisa’da kamu ve eğitim binalarında deprem soruşturma raporu hazırlandı. Bu kapsamda Kula'daki 4 Eylül Ahmet ve Sabahat Özmen Ortaokulu için yıkım kararı alındı.

Manisa’daki depreme dayanıksız 29 okul yıkılıyor!

Manisa’da 12 ilçede bulunan depreme dayanıksız olduğu tespit edilen 29 okul binası için yıkım kararı verildi.

Manisa İlyaslar İlkokulu ve Ortaokulu yıkılıyor!

Manisa İlyaslar Mahallesi’ndeki İlyaslar İlkokul ve Ortaokulu depremden dolayı zarar gördü. Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri aracılığıyla yapılan inceleme sonucu okulun bir bloğuna ağır hasarlı raporu verildi. Okulda yıkım çalışmalarının en kısa zamanda başlanacağı bildirildi.

Manisa Saliha Camisi için yıkım kararı!

Manisa ilinin Salihli ilçesinde 1956'da inşaatı tamamlanan ve 63 yıldır ibadete açık olan Saliha Camisi, yıkılma tehlikesi nedeniyle ibadete kapatıldı...

Manisa Ulucami'de yıkım başladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucamii çevresinde kentin kültürel geçmişini gün yüzüne çıkarılması için kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor.

Manisa Beyaz Fil binasının yıkım kararı durduruldu! 

Manisa'da bulunan ve Cumhuriyet döneminin simge yapılarından olan Beyaz Fil binasının tescil kararı kaldırılacaktı. Ancak sürdürülen hukuksal mücadele sonucu karardan vazgeçildi. 

Manisa Ulucami yenileniyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucami ve çevresinde yaklaşık 6 yıldır sürdürdüğü kentsel planlama çalışmasıyla, tarihi ibadethaneyi yeniden gün yüzüne çıkardı.

Manisa Şehzadeler'de yıkım!

Manisa Şehzadeler'deki Çeşnigir Camisinin etrafında kamulaştırma yapılan alanda yıkım çalışması gerçekleşti. Çeşnigir Camisinin de tarihi dokusu da gün yüzüne çıktı.

Manisa İzzettin Köprüsü yenileniyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Turgutlu ilçesi İzzettin Mahallesindeki dur geç köprüsünün yıkım çalışmaları başladı.

Manisa Yeni Bedesten Çarşısı için yıkım başladı!

Manisa'nın Salihli ilçesinde eski kamyon garajının bulunduğu alana yapılacak olan Modern Pazaryeri, Yer Altı Otoparkı ve Bedesten Çarşısı inşaat alanı içerisinde kalacak olan, iş yerlerinin yıkımına yüklenici firma tarafından başlandı.

Manisa'da yıkım kararı alınan mahalleye imar izni verildi!

Yunusemre Belediyesi Laleli, Lalapaşa, Mesir ve Mutlu mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının başlatıldığını açıkladı ancak Mutlu Mahallesi'nde işler karıştı.

Manisa Sarıgöl'de fay hattındaki evler yıkılıyor!

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde 28 Mart 1969 yılında meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremden sonra ilçe içinde oluşan 3,5 kilometrelik hareketli fay hattının üzerinde son 15 yılda büyük hasar gören 95 ev ve iş yerinin yıkım çalışmaları sürüyor.

Manisa Ulucami yıkım

Manisa Ulucami yıkım Manisa Ulucami yıkım

Kamulaştırmaların ardından boşaltılan binalarda bölge halkının sağlığı ve güvenliği için Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım çalışması gerçekleştirildi.

Manisa Kulis Haber'de yer alan habere göre; Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, Şehzadeler ilçesi İshakçelebi Mahallesi’nde yer alan Ulucami'nin karşısında hayata geçirdiliği kamulaştırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

2017 yılında 2. etap kamulaştırma çalışması başladığını söyleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Mehmet Kara, ”2. etap kamulaştırma alanı yaklaşık 13 bin metrekarelik alan olup toplamda 64 parsel, 120 binadan oluşmaktadır. 64 parselden 46’sının belediyemiz adına tescil işlemi tamamlanmıştır. 17’sinin de davası devam etmektedir” diye konuştu.

Kamulaştırmalar sonrasında boşaltılan binalarda bölge halkının sağlığını ve güvenliği için Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ve Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı'nca yıkım gerçekleştirildi. Kamulaştırma işlemi tamamlanan binalarda yıkım işlemi ise...