04 / 12 / 2023

Marmaris Çevre Gönüllüleri Grubu başkanı Filiz Ersan

Marmaris Çevre Gönüllüleri Grubu başkanı Filiz Ersan

Muğla’nın Marmaris ilçesinde faaliyet gösteren Marmaris Çevre Gönüllüleri Grubu başkanı Filiz Ersan bir basın toplantısı düzenleyerek yerel seçimler öncesi köylerde yapılan kaçak yapılara dikkat çekti...

Gönüllü Grup İnşaat Bilgisayar Hırdavat Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gönüllü Grup İnşaat Bilgisayar Hırdavat Ticaret Limited Şirketi bugün Esenler'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Esra Gönüllü tarafından kuruldu.

AFAD`a gönüllü olmak isteyenler dikkat! AFAD’a nasıl gönüllü olunur?

AFAD'da gönüllü olmak için ne yapmalısınız? Gereken şartlar ve verilen eğitimler neler? Detaylar içeriğimizde.

AFAD gönüllüsü nasıl olunur? AFAD gönüllüsü olmak için ne gerekli? AFAD gönüllüsü deprem bölgesine nasıl gider?

AFAD gönüllüsü nasıl olunur, ne gerekir? soruları yaşanan deprem felaketinden sonra çok sık sorulmaktadır. İşte bu soruların devamı ve onların yanıtları…

Kahramanmaraş'ta 4 çocuklu aileye ev yapıldı!

Kahramanmaraş'ta Dernek gönüllüleri "Yeni Yuvam" projesiyle başlattıkları yardım kampanyasıyla, 4 çocuğuyla hayata tutunmaya çalışan bir anneye ev yaptı.

Validebağ Korusu'nda son durum ne?

Validebağ Gönüllüleri tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un pazartesi günü çalışmaların başlayacağını duyurmasından sonra nöbet alanda nöbet tutuyor. Vatandaşlar koruda millet bahçesi inşa edilerek, yapılaşmaya açılacağını dile getirdi.

Validebağ Korusu'nda gerginlik büyüyor!

Üsküdar Belediyesi'nin Validebağ Korusu'nda projeleri hayata geçirmesi nedeniyle uzun süredir mücadele veren Validebağ Gönüllüleri, basın açıklamasında bulundu.

Dünya Çevre Günü'nde 10 millet bahçesinin açılışı yapıldı!

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında 10 millet bahçesinin daha açılışı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Üsküdar Validebağ Korusu'na otopark yapılmasına tepki!

Validebağ Gönüllüleri, Üsküdar'ın Altunizade Mahallesi’nde yer alan Validebağ Korusu'na Üsküdar Belediyesi tarafından 500 araçlık otopark yapılmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfından bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki!

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV), bazı emekli amirallerin Kanal İstanbul projesi ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki verdi.

BİMDER, İdlib'de inşa edeceği 20 konut için hayırseverlerden yardım bekliyor!

Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği (BİMDER), Suriye'nin İdlib kentinin Türkiye sınırına savaştan kaçarak yerleşen mülteciler için 20 Evlik konut inşa etmek istiyor.

Edirne’de tarım arazileri yapılaşmaya açılacak!

Edirne'de, çevre düzeni planı değişikliğine, çevre gönüllüleri tarafından itiraz edildi. 

Yalova'daki hasarlı binalara makyaj mı yapıldı?

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) Başkanı Sabri Karaçam yaptığı açıklamada 17 Ağustos depreminin üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen, Yalova’da derslerin alınmadığını söyledi.

Türkiye'de yerinde ve gönüllü dönüşüm hızlanıyor!

Türkiye’nin büyük bir kısmı deprem riski altındaki alanlarda yaşıyor. Tehlikeyi bertaraf etmek amacıyla kentsel dönüşüm bir eylem planı ile yürütülüyor. Planın 3 ilkesi ise ‘Yerinde’, ‘gönüllü’ ve ‘hızlı’...

Marmaris Çevre Gönüllüleri Grubu başkanı Filiz Ersan Haberi

Marmaris Çevre Gönüllüleri Grubu başkanı Filiz Ersan


Muğla’nın Marmaris ilçesinde faaliyet gösteren Marmaris Çevre Gönüllüleri Grubu başkanı Filiz Ersan bir basın toplantısı düzenleyerek yerel seçimler öncesi köylerde yapılan kaçak yapılara dikkat çekti.


Ersan, bu yapılarla ilgili gerekli yerlere başvuru yaptıklarını kaydetti. Ersan, köylerdeki kaçak yapılaşmanın tahribatlara yol açtığını söyleyerek “Selimiye Mahallesi'nde körfez içinde, denize sıfır 2 dönümlük alanda 3 katlı ruhsatsız bir bina yapıldı. Seçimlerden bir süre önce bu yapının durdurulmasını sağladık. Ancak, seçim döneminde nasıl olduysa 2 dönüm arazi içerisinde çekme payı bile vermeden yapılan bu ucube yapı 3'üncü katını çıktı. Burası için gerekli başvurularımızı yaptık. Yeni bütün şehir yasasıyla buralar, artık köy değil mahalle oldu. Marmaris Belediyesinin bu mahallesindeki yapıya dur demesini istiyoruz. Artık köylerimizi ranta kurban etmeyeceğiz” dedi.


ORHANİYE’DE MARİNA ENFLASYONU


Ersan, Orhaniye Mahallesinde daha önce...